Jakie okno dachowe Balio wybrać?

2022-09-21
Jakie okno dachowe Balio wybrać?

 

Okna dachowe Balio są produktem stworzonym przez duński koncern VKR Group, do którego należą również marki VELUX. Koncern posiada ponad 75-letnią tradycję popartą ogromną wiedzą i doświadczeniem. Specjalnością podmiotu są okna dachowe, wyłazy, rolety oraz schody strychowe. Koncern posiada duże możliwości produkcyjne oraz najnowocześniejszą linię produkcyjną.

 


Z artykułu dowiesz się:

 1. Jakie okna oferuje marka BALIO?
 2. Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe do swojego domu?

okno BALIO

Wybór właściwego okna dachowego zależy zazwyczaj od projektu budowlanego, w którym określa się jego wymiary oraz parametry, jakie musi spełniać. Jeżeli w dokumencie nie wskazano konkretnego modelu oraz specyfikacji, jaką powinno spełniać okno połaciowe, należy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych produktów i wybrać takie, które będą dopasowane do wymagań użytkowników. Mając to na uwadze, poniżej przedstawiamy okna dachowe BALIO, które cieszą się coraz większą popularnością. Opowiemy także o kryteriach, jakimi należy kierować się, wybierając okna dachowe.

okno dachowe BALIO z boku

Jakie okna oferuje marak BALIO?

W ofercie marki dostępne są cztery rodzaje okien, które różnią się między sobą przede wszystkim wielkością a także parametrami technicznymi, na które szczególnie należy zwrócić uwagę, chcąc wybrać najlepsze okno dachowe. Do modeli, które oferuje marka, należą:

Parametry techniczne, jakimi wyróżniają się okna dachowe BALIO:

 • pakiet szybowy — łączna grubość 24 mm; konstrukcja 4/16/4H;
 • powłoka niskoemisyjna;
 • komora międzyszybowa — wypełniona argonem;
 • Ug = 1,1 (W/m2K);
 • Uw = 1,3 (W/m2K);
 • parametry wodoszczelności - E1050;
 • Izolacyjność akustyczna - 30 (-1, -5) dB;
 • przepuszczalność powietrza — Class 3;
 • odporność na obciążenie okna przez wiatr — Class C4

li> Okna dachowe Balio wykonano z laminowanego drewna sosnowego, które dodatkowo zabezpieczono przeciwko grzybom i pokryto lakierem akrylowym. Drewno zostało pozyskane z certyfikowanych zasobów leśnych PEFC. Każdy z modeli wyposażono w dolną klamkę, dzięki czemu okno można wygodnie otwierać i zamontować na wysokości między 110 - 140 cm od podłogi.

Klamka okna wyróżnia się możliwością ustawienia jej w trzech pozycjach — całkowitego zamknięcia oraz dwóch pozycjach pozwalających na pasywną wentylację.

Na uwagę zasługuje również szyba hartowana, w którą wyposażono każde okno dachowe Balio.

okno dachowe BALIO

O jakich właściwościach okien dachowych BALIO należy pamiętać?

Okna dachowe BALIO posiadają środkową oś obrotu skrzydła, która pozwala na obrót każdego modelu o 120°. Wyposażono je w zespolony pakiet szybowy jednokomorowy. Każdy z modeli można zamontować na dachu, którego kąt nachylenia wynosi od 15 do 90°. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach, ale również w budynkach użyteczności publicznej.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe do swojego domu?

Kupno okien dachowych to jedno z najważniejszych zadań, jakie musi wykonać inwestor podczas budowy lub modernizacji domu. Podejmując ostateczną decyzję, musi pamiętać, że wspomniane przeszklenia będą miały niemały wpływ na komfort i funkcjonalność poddasza mieszkalnego. Mając to na uwadze, wraz z marką Balio podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze okna dachowe.

Wielkość przeszkleń — od tego trzeba zacząć

Zanim kupisz okna dachowe Balio, powinieneś wiedzieć, że wybór konkretnych modeli oraz plan ich rozmieszczenia, muszą być doprecyzowane już na etapie projektowania. Dzięki temu zadbasz odpowiednio o bilans energetyczny budynku, optymalne doświetlenie pomieszczeń oraz ich prawidłową wentylację. Pamiętaj, że liczba, rozmiar i lokalizacja wybranych okien będzie miała ogromne znaczenie dla funkcjonalności całego poddasza mieszkalnego.

okno BALO drewniane

Energooszczędność okien dachowych — jakie parametry wziąć pod uwagę?

Dobrze rozmieszczone okna połaciowe sprawią, że będziesz mógł zaoszczędzić na ogrzewaniu, a tym samym Twoje finanse ulegną znacznej poprawie. Najlepiej, kiedy skierowane są na stronę południową, dzięki czemu możesz wykorzystać energię cieplną, która pochodzi z promieni słonecznych. Bez względu na to, jak skierowane są okna, warto wykorzystywać okna dachowe energooszczędne, które wyróżniają się na rynku niskimi współczynnikami przenikania ciepła. W tym wypadku nie bez znaczenia są obowiązujące przepisy. Od stycznia 2021 roku współczynnik przenikania ciepła dla okien dachowych nie może przekraczać 1,1 (W/m2K).

Nie zapominaj o materiale, z jakiego wykonano okno dachowe

Wybierając okna dachowe, nie można zapomnieć o materiale, z jakiego je wykonano. Na rynku dostępne są okna drewniane i wykonane z PCV. Choć oba rodzaje produktów mają swoich zwolenników i przeciwników, drewniane okna wymagają od użytkownika dodatkowego nakładu pracy. Jeśli chodzi o okna wykonane z PVC, sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia. Drewniane okna dachowe Balio to doskonały wybór do salonu, sypialni, czy innych pomieszczeń, które mają być stylowe i eleganckie.

okno BALIO z kołnierzem

Zwróć uwagę na sposób otwierania

Kolejnym aspektem, obok którego nie można przejść obojętnie, wybierając okno dachowe, jest sposób jego otwierania. W tym wypadku musisz wziąć pod uwagę komfort użytkowania. Do najpopularniejszych modeli należą okna dachowe obrotowe, w których oś obrotu znajduje się na środku skrzydła. Coraz częściej jednak użytkownicy wybierają okna wysokoosiowe, których oś obrotu umieszczono w ¾ wysokości ościeżnicy. Dają one większą swobodę użytkowania i możliwość bezproblemowego obserwowania krajobrazu w pozycji stojącej.

Jeśli mowa o sposobie otwierania okna dachowego, warto także wspomnieć o położeniu klamki. W tym wypadku dostępne są modele z dolnym (gdzie klamka znajduje się w dolnej części skrzydła) oraz górnym otwieraniem (specjalny uchwyt znajduje się w górnej części skrzydła okiennego).

kołnierz do okna dachwego BALIO

Akcesoria do okien dachowych

Choć w czasie projektowania domu nie są najważniejsze, akcesoria do okien dachowych to kolejny element, na którym warto skupić się, decydując o montażu określonych modeli okien. Poddasze mieszkalne jest bowiem specyficznym miejscem, w którym szczególnie latem może przeszkadzać nam nadmierne promieniowanie słoneczne, dostające się do wnętrza. Dlatego też już zawczasu warto pomyśleć o roletach wewnętrznych lub zewnętrznych i markizach, które skutecznie ochronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Podsumowanie

Okna dachowe Balio znane są na rynku już od jakiegoś czasu. Ich przewagą nad innymi produktami są nie tylko dobre parametry, ale także atrakcyjna cena. Nadal zastanawiasz się nad tym, które okna będą dla Ciebie najlepszym wyborem? Jeśli masz wątpliwości, nasi eksperci z pewnością je rozwieją. Skontaktuj się z naszymi profesjonalnymi doradcami, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces zakupowy.

kołnierz do okna dachowego

 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
2023-03-30
Polecam
pixel