Okna dachowe wyłazowe

( ilość produktów: 137 )

Okno dachowe wyłazowe pozwala bezpiecznie wyjść na dach zarówno właścicielowi budynku, jak i instalatorom, serwisantom, czy kominiarzom. Oprócz tej możliwości wyłaz dachowy spełnia jeszcze jedną istotną funkcję — doświetla wnętrza, w którym jest zamontowany oraz pozwala na ich przewietrzenie, dzięki czemu z pomieszczeniach zawsze panuje przyjazny klimat.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje okien dachowych wyłazowych. Wyłaz dachowy ciepły, dzięki parametrom termoizolacyjnym można zamontować na poddaszu mieszkalnym. Wyłaz dachowy zimny sprawdza się natomiast na poddaszach nieużytkowych.

Użytkownik, który ma zamiar montować wyłaz dachowy, musi pamiętać, że producenci oferują modele, które otwierają się na prawą lub na lewą stronę. Wspomniane produkty można montować na dachach, których kąt nachylenia wynosi między 15 1 55°.

Obecnie najczęściej stosuje się okna wyłazowe termoizolacyjne, które swoim wyglądem i konstrukcją przypominają okna połaciowe. Modele te łączą w sobie zalety okna dachowego oraz wyłazu. Dzięki temu, że posiadają termoizolacyjne pakiety szybowe, można je zastosować w każdym pomieszczeniu na poddaszu, ciesząc się jednocześnie ciepłymi wnętrzami, w których zamontowano wybrany system ogrzewania.

Jakie zalety posiadają okna wyłazowe termoizolacyjne?

Inwestorzy, którym zależy na tym, aby okno dachowe spełniało dwie funkcje — nie tylko doświetlało wnętrze, ale także było bezpiecznym wyjściem na dach, powinni postawić na okno dachowe wyłazowe z oferty sklepu portalokienny.pl. Do najważniejszych zalet proponowanych rozwiązań należą przede wszystkim dwie funkcje, jakie spełniają— dzięki temu, że wyłazowe termoizolacyjne okna dachowe mogą nie tylko doświetlać wnętrza, ale także pozwalać na bezpieczne wyjście na dach, co sprawia, że domownicy mogą w pełni korzystać z uroków mieszkania na poddaszu.

Jakie możliwości daje wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy jest ważnym elementem każdego dachu. W przypadku budynków jednorodzinnych to właściciel budynku decyduje o jego montażu. Jeśli chodzi o obiekty, które wyróżniają się minimum dwoma kondygnacjami — w tym wypadku montaż okna dachowego wyłazowego jest obowiązkiem. Wymagają tego przepisy prawa budowlanego, które jasno określają, że konieczne jest umożliwienie bezpiecznego wyjścia, które pozwoli mieć dostęp do dachu oraz urządzeń technicznych, jakie są na nim zainstalowane.

W zależności od rodzaju poddasza, na którym montowany będzie wyłaz dachowy, użytkownik może wybrać wyłazy zimne (stosowane na poddaszach nieogrzewanych) oraz ciepłe (są to okna wyłazowe termoizolacyjne, które z powodzeniem można zamontować na poddaszu mieszkalnym).

Przy wyborze odpowiedniego okna wyłazowego, warto uwzględnić nie tylko jego funkcję, ale także cenę — produkty termoizolacyjne będą droższe od tych tradycyjnych. Ich koszt zbliżony będzie do ceny okien połaciowych charakteryzujących się podobnymi parametrami.

Okno dachowe wyłazowe — na co zwrócić uwagę wybierając produkty?

Okna dachowe wyłazowe są dostępne w wielu wariantach. Dlatego wybierając produkt najlepiej dopasowany do potrzeb, użytkownik powinien zwrócić szczególną uwagę na:

  • rodzaj pomieszczenia — oferta obejmuje zarówno wyłazy zimne, jak i okna wyłazowe termoizolacyjne, zwane wyłazami ciepłymi;
  • wielkość  nasz sklep oferuje zarówno duże, jak i mniejsze wyłazy dachowe;
  • materiał — portalokienny.pl proponuje zarówno modele wykonane z drewna, PVC/PCV, jak i drewniano poliuretanowe;
  • rodzaj otwierania — użytkownik znajdzie w naszej ofercie wyłazy otwierane na lewą lub prawą stronę, a także te otwierane od dołu;
  • pakiet szybowy — oferta obejmuje wyłazy dwu- i trzyszybowe;
  • producent — w ofercie sklepu portalokienny.pl znajdują się wyłazy dachowe pochodzące od cenionych na rynku budowlanym marek, takich jak: FAKRO, VELUX, OKPOL, czy SKYFENS;
  • cenę — użytkownik znajdzie tutaj zarówno tańsze rozwiązania (do 1000 zł), jak i znacznie droższe, których cena oscyluje w granicach 6,5 tys. Zł.

Każdy użytkownik, któremu zależy na wysokiej jakości rozwiązaniach na poddasza, które przez wiele lat będą sprawdzały się bez zarzutu, powinien zapoznać się z bogatą ofertą produktową sklepu portalokienny.pl.

FAQ

Czy warto wybrać okno dachowe wyłazowe?

Jak najbardziej tak. Jest to rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdym budynku, nawet jeśli jest to parterowy dom jednorodzinny. Okna dachowe wyłazowe pozwoli bezpiecznie wyjść na dach zarówno właścicielowi, jak i kominiarzowi czy serwisantom, a dodatkowo doświetli wnętrze, w którym zostanie zamontowane.

Jakie są zalety okien dachowych wyłazowych?

Najważniejszą zaletą okna dachowego wyłazowego jest umożliwienie użytkownikom budynku bezpiecznego wyjścia na dach w celu jego konserwacji, czyszczenia, czy montowania na nim np. anteny satelitarnej. Decydując się na okna dachowe wyłazowe ciepłe dobrej jakości, można z powodzeniem zamontować je na poddaszu mieszkalnym, gdzie będzie pełniło funkcję nie tylko techniczną, ale także dodatkowego okna, które da jeszcze więcej naturalnego światła.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
2023-04-04
Super polecam
pixel