Okna dachowe uchylne (klapowe)

( ilość produktów: 72 )

Okna dachowe uchylne zapewniają użytkownikom wysoki komfort. Dzięki nowoczesnej i funkcjonalnej konstrukcji domownicy mogą cieszyć się panoramicznym widokiem na krajobraz znajdujący się za oknem oraz zdrowy klimat. Okna uchylne wyróżniają się bezpieczeństwem, a także łatwą obsługą. Prezentowane modele można swobodnie uchylić na zewnątrz, dzięki czemu skrzydło nie zabiera miejsca we wnętrzu, a użytkownik może swobodnie wyjrzeć przez okno.

Jeśli użytkownik zdecyduje się na uchylne okna dachowe, może mieć pewność, że zyska praktyczne przeszklenia. Skrzydło każdego okna dostępnego w tej ofercie można uchylić do kąta 45°, co sprawia, że zyskujesz swobodny dostęp do okna.

Mówi się, że mankamentem tego rozwiązania jest sposób jego otwierania, który utrudnia czyszczenie zewnętrznej szyby. Jeśli jednak zastosuje się system zespolony, w którym znajdują się dwa okna dachowe uchylne obok siebie, mycie tego typu okien połaciowych nie będzie żadnym problemem.

Okno uchylne wyróżnia się wśród innych osią obrotu, która znajduje się w górnej części ramy okna. Warto także zwrócić uwagę na siłowniki i sprężyny, dzięki którym nie trzeba się obawiać, że dojdzie do przypadkowego zamknięcia okna.

W ofercie dostępne są okna dachowe 2-szybowe, 3-szybowe i 4 szybowe, które wykonano z drewna lub PVC.

Okna uchylne — dlaczego warto wybrać ten model?

Użytkownik, który wybierze okna dachowe uchylne z naszej oferty, może liczyć na szereg korzyści, które wynikają z jego zastosowania:

  • oś obrotu umieszczona w górnej części okna, która pozwala na bezproblemowe wyglądanie z okna, co sprawia, że użytkownik jest w stanie bez problemu obserwować krajobraz z okna;
  • skrzydło po otwarciu okna wychodzi na zewnątrz, dzięki czemu nie zabiera przestrzeni we wnętrzu, a domownicy mogą poruszać się po poddaszu bez przeszkód i obaw, że uderzą się, kiedy okno będzie otwarte;
  • atrakcyjna cena okna pozwala zaoszczędzić na kupnie, dzięki czemu wyposażenie domu w wysokiej jakości okna dachowe nie spustoszy portfela właściciela domu;
  • uchylne skrzydło, dzięki któremu okno może być stosowane także jako bezpieczny wyłaz dachowy pozwalający użytkownikowi wyjść bezpiecznie na dach;
  • materiały odporne na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że domownicy mogą cieszyć się bezawaryjnymi oknami przez wiele lat i nie muszą martwić się o ich wymianę i kolejne wydatki z tym związane;
  • różne rozmiary okien, które pozwalają dopasować okna do metrażu pomieszczenia, a tym samym dobrze je doświetlić. Dzięki temu użytkownicy będą mogli cieszyć się dużą ilością naturalnego światła, które ma zbawienny wpływ na dobre samopoczucie.

Gdzie warto je zastosować okno uchylne?

Okno uchylne wyposażono w dolną klamkę, dlatego doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których znajduje się wysoka ścianka kolankowa. Najlepiej montować je tuż na wysokości wzroku człowieka. Ważne, aby tuż pod nim nie znajdowały się meble, które mogą utrudnić komfortowe korzystanie.

Wybierając okna uchylne wykonane z drewna, inwestor może zastosować je w każdym pomieszczeniu na poddaszu, z wyjątkiem tych o podwyższonej wilgotności. W tym wypadku sprawdzą się okna dachowe PVC.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe uchylne z oferty sklepu portalokienny.pl?

Jako sklep ceniony na rynku, portalokienny.pl oferuje okna dachowe uchylne wysokiej jakości, które pochodzą od znanych producentów, m.in.: VELUX, OKPOL, OPTILIGHT. Decydując się na naszą ofertę, możesz wybierać spośród okien różniących się między sobą:

  • pakietem szybowym — oferujemy okna 3-szybowe lub 2-szybowe;
  • materiałem — proponujemy okna drewniane lub wykonane z PVC/PCV;
  • rozmiarem — oferta obejmuje ponad 30 wielkości, spośród których można wyróżnić naprawdę małe, jak i duże modele;
  • ceną — znajdziesz tutaj modele tańsze i droższe, które są dopasowane do możliwości finansowych każdego Klienta.

Oferta sklepu portalokienny.pl obejmuje nie tylko okna uchylne, ale również obrotowe i uchylno-obrotowe, dzięki czemu każdy Klient może wybrać rozwiązanie dopasowane go swoich potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami.

FAQ

Czy warto wybrać okna dachowe uchylne?

Okna uchylne sprawdzą się u osób, którym zależy na panoramicznym widoku zza okna oraz możliwością otwierania okna na zewnątrz. Jest to rozwiązanie, które warto rozważyć, jeśli na poddaszu znajduje się wysoka ścianka kolankowa. Dzięki klamce umieszczonej w dolnej części skrzydła, dorosła osoba bez problemu otworzy i zamknie okno.

Jakie są zalety okien dachowych uchylnych?

Najważniejszą zaletą okien dachowych uchylnych jest oś obrotu umieszczona w górnej części okna. Pozwala na otwieranie okna na zewnątrz, dzięki czemu jest ono bezpieczne dla użytkowników. Pamiętaj także o materiale odpornym na niekorzystne warunki atmosferycznym, który sprawia, że okna dachowe uchylne są trwałe. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się o ich przedwczesne zużycie i konieczność wymiany.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-03
O.K.
pixel