Markizy na okna dachowe

( ilość produktów: 953 )

Markizy okienne to dla większości z użytkowników jedynie skuteczna ochrona przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz, jak się jednak okazuje, mają one cały szereg dodatkowych atutów. W naszej ofercie prezentujemy szereg najlepszych rozwiązań w tym zakresie, aby zapewnić naszym Klientom kompleksowe doposażenie okien dachowych.

Zalety markiz okiennych

Podstawową zaletą markiz okiennych jest ich montaż po zewnętrznej stronie okien, co pozwala skutecznie zapobiegać nagrzewaniu się okiennic, a co za tym idzie przegrzaniu wnętrza. Ostre światło słoneczne jest przez nie skutecznie zablokowane, w związku z czym, markizy zapewniają znacznie efektywniejszą ochronę – w porównaniu z klasycznymi roletami. Dzięki absorpcji promieni słonecznych, które blokowane są jeszcze przed zetknięciem się z szybą, markizy zapewniają wnętrzom przyjemny chłód w upalne dni. Funkcja zacieniania i ochrona przed nagrzewaniem się wnętrza to nie jedyne walory markiz, bowiem oferują one również doskonałą widoczność na zewnątrz. Zastosowanie markiz pozwala uzyskać wystarczającą ilość światła we wnętrzach, a z drugiej strony możemy swobodnie spoglądać na wszystko to, co za oknem. Stosując markizy nie musimy się obawiać również o wzrok ciekawskich sąsiadów.

Markizy okienne pozwalają uzyskać równomierny rozkład natężenia światła we wnętrzach ulokowanych na poddaszach, co gwarantuje przyjemny klimat i sporą ulgę dla naszych oczu. Zaciągnięta markiza okienna pozwala komfortowo oglądać telewizję, pracować na komputerze oraz wykonywać im podobne czynności, bez obaw o nieprzyjemne refleksy świetlne. Dostępne w różnych wariantach markizy mogą służyć również jako skuteczna ochrona przed owadami, świetnie spełniając rolę moskitiery. Warto również dodać, że dzięki zastosowaniu markiz, możemy zmniejszyć promieniowanie UV, które często powoduje różnego rodzaju odbarwienia i blaknięcie przedmiotów znajdujących się w obszarze okna.

Rodzaje markiz okiennych

Markizy okienne dostępne są w dwóch podstawowych wariantach, mianowicie elektryczne - sterowane za pomocą prądu, kiedy to możemy sterować nimi przy pomocy pilota lub przełącznika naściennego, a także w opcji manualnej, czyli obsługi ręcznej bądź z wykorzystaniem drążka. Inteligentne systemy pozwalają dopasować ustawienie markiz do indywidualnych potrzeb, a także w zależności od nasłonecznienia. Każdy może znaleźć model markizy, który spełni jego oczekiwania – zarówno funkcjonalne, jak i te natury estetycznej, bowiem dostępne są one w różnych wariantach kolorystycznych.

 

Markizy dostarczamy na terenie całej Polski! Sprawdź ofertę dla największych miast.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
pixel