Wyłazy dachowe

( ilość produktów: 95 )

By ułatwić okresową realizację prac kominiarskich, konserwacyjnych lub instalacyjnych, na dachach spadzistych zwykle instaluje się specjalny otwór zabezpieczony przez tzw. wyłaz dachowy. W ofercie naszej firmy znaleźć można wiele modeli nowoczesnych wyłazów, które pozwalają wejść na dach bezpośrednio z poziomu poddasza. Prócz wspomnianej funkcji wejściowej, nowoczesny właz dachowy usprawnia wentylację poddasza, pozwala je również w naturalny sposób doświetlić. Każdy oferowany przez nas wyłaz dachowy wykonano z wysokiej jakości, odpowiednio zaimpregnowanego drewna sosnowego. Dzięki temu jest on trwały, dobrze reaguje na sezonowe zmiany temperatur, jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz odpowiednio zabezpieczony przed grzybami i pleśniami. Wyłazy dachowe otwierają się do góry, ale większość modeli może być również przystosowana do otwierania na bok.

Wyłaz do dachów Velux

Kiedy zaistnieje taka potrzeba, by wyjść na dach, zdecydowanie bardziej komfortowym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z wyłazu dachowego, niż z drabiny dostawionej z zewnątrz. Wyłazy do dachów Velux są najlepsze pod tym względem – dzięki nim, z uwagi na to, że otwierają się na bok, możemy bardzo szybko dotrzeć za jego pomocą do komina, anteny, rynny, jak i każdego innego elementu konstrukcji budynku, który znajduje się na dachu. W dodatku będziemy mogli dostać się do tych elementów z ogrzewanych wnętrz mieszkalnych. Duże znaczenie w takiej konstrukcji ma gazowy siłownik, który znajduje się w górnej części skrzydła. Dzięki niemu można bardzo łatwo otworzyć wyłaz i bezpiecznie oraz stabilnie go zablokować. Standardowo wyłaz do dachów Velux ma zawiasy z prawej strony i klamkę po lewej stronie, jednak jeśli istnieje taka potrzeba, możemy przed zamocowaniem zamontować klamkę i zawiasy po przeciwnej stronie. Dostępne są wyłazy do dachów Velux w dwóch wersjach: GXL (wykończenie z drewna pokrytego bezbarwnym lakierem) i GXU (nie wymaga konserwacji, wykończona warstwą poliuretanu). Wyłaz do dachów Velux jest zaopatrzony w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza. Warto również wspomnieć o dodatkowym zabezpieczeniu przed dziećmi – klamkę można bardzo łatwo zablokować za pomocą opcji kontroli rodzicielskiej. Warto podkreślić, że włazy te z powodzeniem da się zastosować łącznie z ręcznie obsługiwanymi roletami (plisowanymi, ozdobnymi, zaciemniającymi, czy podwójnie plisowanymi), a także z żaluzjami, czy moskitierami.

Montaż wyłazów dachowych

Podpowiadamy jak zamontować wyłazy dachowe. To, w jaki sposób montujemy wyłaz dachowy, w dużej mierze zależy od tego, jakie są indywidualne zalecenia producenta. Standardowy montaż wyłazów dachowych wymaga najczęściej przeprowadzenia takich samych czynności. Jeśli montujemy okno wyłazowe uniwersalne z kołnierzem uszczelniającym, to taki wyłaz doskonale sprawdza się na wszelkich pokryciach dachowych, zwłaszcza zaś na tych, których kąt nachylanie wynosi od piętnastu do sześćdziesięciu procent. Dbając o wszystkie reguły bezpieczeństwa, musimy pamiętać o tym, by kołnierz uszczelniający znalazł się nie niżej niż osiemdziesiąt pięć centymetrów od podłogi danego pomieszczenia znajdującego się na poddaszu. Okno wyłazowe instalujemy na dodatkowych łatach, korzystając w tym przypadku ze specjalnych wkrętów, których powinno być w sumie cztery. Zanim jednak przejdziemy do tego etapu, musimy wyciąć otwór w deskowaniu, który będzie mieć szerokość okna plus trzy centymetry i wysokość okna plus dwanaście centymetrów. Jeszcze zanim przystąpimy do mocowania okna, musimy się upewnić, czy łaty są wystarczająco solidne i czy dzięki nim będziemy mogli zamocować wyłaz. Jeśli nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na takie pytanie, najlepiej w tej kwestii poradzić się dekarza. Wyłaz instalujemy zawsze powyżej całym szeregiem dachówek, a jeśli jest zastosowana blacha, wtedy nad zakładem poziomym. Nie możemy też zapomnieć o zainstalowaniu dodatkowych akcesoriów dachowych, takich jak stopnie kominiarskie, czy ławy. Są one szczególnie wskazane tam, gdzie połać dachowa jest nachylona pod większym kątem, niż dwadzieścia pięć procent, a także tam, gdzie pokrycie dachowe jest kruche, bądź łamliwe.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
2023-03-30
Polecam
pixel