Okna dachowe 2-szybowe

( ilość produktów: 1170 )

Okna dachowe 2-szybowe to produkty, które pozwolą prawidłowo doświetlić poddasze mieszkalne i jednocześnie zoptymalizować koszty budowy. Składają się z pakietu dwuszybowego, który wypełniony jest gazem szlachetnym. Dzięki temu są w stanie zapewnić prawidłowy bilans energetyczny budynku. Prezentowane modele doskonale sprawdzają się w tradycyjnym budownictwie, gdzie nie wymaga się, aby przeszklenia miały jak najniższy współczynnik przenikania ciepła. Okna dachowe dwuszybowe są rozwiązaniem, które mogą wykorzystać właściciele domów, gdzie ze względu na słabszą izolacyjność termiczną budynku nie sprawdzą się okna dachowe 3-szybowe.

W poniższej ofercie znajdują się okna połaciowe, które pochodzą od znanych i cenionych marek, np. VELUX, FAKRO, czy ROTO. Bogata oferta produktowa oraz atrakcyjne ceny poszczególnych modeli gwarantują każdemu Klientowi możliwość wyboru rozwiązań dopasowanych do jego potrzeb.

Okna dachowe dwuszybowe — zalety produktu

Okna połaciowe dwuszybowe posiadają wiele cech charakterystycznych, które pozwoliły im wyróżnić się wśród innych modeli i sprawić, że użytkownik może cieszyć się z ich posiadania. Do najważniejszych należą:

  1. Pakiet szybowy, w którym znajdują się dwie szyby o grubości 4 albo 6 mm, pomiędzy którymi znajduje się gaz szlachetny — takie rozwiązanie gwarantuje prawidłowe właściwości izolacyjne, dzięki którym zapewniają odpowiedni bilans energetyczny. Właściciel budynku może natomiast cieszyć się ciepłymi pomieszczeniami i oszczędnościami na rachunkach.
  2. Ilość szyb — okna dwuszybowe, jak sama nazwa wskazuje, wyposażono w dwie szyby. Dzięki temu we wnętrzach jest znacznie jaśniej. Inwestor może zatem przez długi czas cieszyć się światłem naturalnym, które nie tylko poprawia jego samopoczucie, ale również pozwala na późniejsze włączenie lamp. Oznacza to dla inwestora mniejsze rachunki za energię elektryczną.
  3. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug od 1,1 do 2,6 W/(m2K) - oznacza to, że okna dachowe 2-szybowe można zastosować w budynkach o standardowym ociepleniu, w których zapotrzebowanie na energię cieplną nie jest zbyt wysokie. Dzięki nim użytkownik może zagwarantować w swoim domu przeszklenie zgodne z normami dla domów standardowych, które przez wiele lat będą zapewniały dostęp do światła naturalnego.
  4. Wysoka jakość surowców użytych do produkcji — bez względu na to, czy jest to PVC, czy drewno, okna dachowe będą trwałe. Dla użytkownika oznacza to bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat oraz brak pojawiania się niechcianych i kosztownych awarii.
  5. Bezpieczna laminowana szyba — element ten nie rozpadnie się podczas stłuszczenia lub pęknięcia, co sprawia, że użytkownik może mieć pewność, że wybrane okno dachowe jest bezpieczne dla niego i pozostałych domowników.

Okna połaciowe dwuszybowe — jakie możliwości dają?

Okna dachowe 2-szybowe gwarantują odpowiednią izolacyjność termiczną w budynkach o standardowym ociepleniu. Oznacza to, że można je wykorzystać w modernizowanych domach, w których przed laty nie stosowano energooszczędnych materiałów izolacyjnych. W ofercie sklepu portalokienny.pl znajdują się okna drewniane oraz okna PVC. Pierwsze z wymienionych modeli radzimy wybrać do wnętrz o standardowej wilgotności powietrza, np. salonu lub sypialni. Drugie sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka, kuchnia, czy pralnia.

Okna połaciowe drewniane, w odróżnieniu od tych wykonanych z PVC, wymagają od użytkownika regularnej konserwacji, która polega zarówno na myciu okien, jak i na odnawianiu powłoki lakierniczej ramy i skrzydła okiennego, wymianie uszczelek oraz smarowaniu zawiasów.

Okna dachowe 2-szybowe - które wybrać?

Wybierając okna dachowe 2-szybowe z oferty sklepu portalokienny.pl, inwestor powinien zwrócić uwagę na:

  • materiał wykonania — oferujemy okna drewniane, PVC i drewniano-poliuretanowe;
  • rozmiar — posiadamy około 100 różnych rozmiarów okien — począwszy od niewielkich (np. 44x55 cm), a skończywszy na bardzo dużych (np. 134x160 cm);
  • sposób otwierania — inwestor może wybierać spośród okien uchylno-obrotowych, uchylnych oraz obrotowych, z otwieraniem dolnym lub górnym, lewym lub prawym, a także nieotwierane;
  • producenta — oferujemy okna znanych i cenionych na rynku marek, takich jak np. FAKRO, SKYFENS, DAKEA czy Optilight.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

FAQ

Czy warto wybrać okna dachowe 2-szybowe?

Okna dachowe dwuszybowe sprawdzą się w pomieszczeniach, z których inwestor korzysta w mniejszym stopniu lub nie utrzymuje w nich wyższej temperatury. Jest to także dobre rozwiązanie w budynkach, w których zastosowano standardowe ocieplenie.

Jakie są zalety okien dachowych dwuszybowych?

Poza pakietem dwuszybowym, który zapewnia utrzymanie odpowiedniego bilansu energetycznego budynku, jedną z największych zalet jest atrakcyjna cena okien, która nie nadwyręża domowego budżetu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-04
Super polecam
pixel