Okna dachowe 3-szybowe

( ilość produktów: 2607 )

Okna dachowe 3-szybowe to okna, które wykorzystywane są w domach energooszczędnych i pasywnych. Zbudowane są z trzech szyb, których grubość wynosi między 4 a 6 mm. Pomiędzy nimi znajduje się ramka dystansowa, pozwalająca utrzymać tafle szkła w określonej odległości. Szerokość komory znajdującej się pomiędzy szybami, (jaką wypełnia gaz szlachetny — najczęściej krypton lub argon), wynosi między 10 a 18 mm. Okna dachowe trzyszybowe gwarantują zatem doskonałą izolacyjność termiczną w budynku, przez co wybierane są przez inwestorów, którym zależy na polepszeniu warunków do życia oraz zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Dobrze dobrane okna pozwolą także prawidłowo doświetlić przestrzeń, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej przyjazna i przytulna dla domowników.

Okna połaciowe trzyszybowe — jakie korzyści niesie ich użytkowanie?

Inwestorzy, którym zależy na montażu wyjątkowych okien dachowych, powinni zwrócić uwagę na korzyści, jakie niesie ze sobą montaż modeli 3-szybowych. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należą:

  • pakiet dwukomorowy, który zapobiega wychładzaniu się budynku, dzięki czemu domownicy nie tylko cały czas czują przyjemne ciepło, ale także mogą liczyć na niższe rachunki za ogrzewanie;
  • niski współczynnik przenikania ciepła (do 1,1 W/(m2·K) sprawia, że okna są zgodne z obowiązującymi obecnie normami (WT 2021). Inwestor, który je wybierze może mieć pewność, że jego dom będzie energooszczędny — okna zimą będą chronić przed wychłodzeniem, a latem przed przegrzewaniem się pomieszczeń;
  • zespolona szyba dwukomorowa oraz zestaw uszczelek, które dobrze izolują wnętrza przed hałasem. W zależności od producenta okien — izolacyjność akustyczna okien dachowych 3-szybowych może wynieść między 40 a 49 dB. Dla właścicieli domów oznacza to, że nawet w gęstej zabudowie miejskiej będą mogli cieszyć się ciszą na poddaszu;
  • laminowane szyby, które podczas pęknięcia nie rozsypują się. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że okno będzie bezpieczne, nawet jeśli dojdzie do awarii;
  • pakiet trzyszybowy, który jest odporny na trudne czynniki atmosferyczne, w tym grad, niską lub wysoką temperaturę czy wilgoć. Dla użytkownika oznacza to trwałe okna dachowe, które przez wiele lat będą działały bez zarzutu i chroniły go przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi;
  • materiały wysokiej jakości wykorzystane do produkcji okien gwarantujące trwałość proponowanych modeli i poprawiające ich termoizolacyjność. Takie rozwiązanie sprawia, że właściciel poddasza może cieszyć się przez wiele lat bezproblemowym użytkowaniem okien i brakiem konieczności ich naprawy lub wymiany na nowe.

Okna dachowe trzyszybowe — możliwości i zastosowanie

Okna połaciowe z pakietem trzyszybowym wyróżniają się solidną konstrukcją oraz doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Okna tego typu warto wybrać do domów energooszczędnych i pasywnych, a także do każdego budynku, w którym właściciel chce zredukować koszty związane z jego ogrzewaniem i utrzymaniem.

Zastosowanie okien trzyszybowych można traktować, jako posunięcie przyszłościowe. Choć cena okien 3-szybowych jest nieco wyższa od okien 2-szybowych, warto pamiętać o tym, że poniesione koszty zwrócą się w przyszłości z nawiązką. W dobie ciągle rosnących cen inwestycja w okna dachowe trzyszybowe gwarantuje realne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

W ofercie portalokienny.pl znajdują się dachowe okna drewniane, które są doskonałym uzupełnieniem takich wnętrz, jak sypialnia, salon, czy pokój dziecka. Inwestor może także wybrać okna wykonane z PVC, które mają podwyższoną odporność na wilgotność, dzięki czemu będą odpowiednią opcją do takich wnętrz jak łazienka czy kuchnia.

Okna dachowe 3-szybowe - jak wybrać odpowiedni produkt w sklepie portalokienny.pl?

Bogata oferta produktowa na portalokienny.pl, jeśli chodzi o okna dachowe trzyszybowe sprawia, że inwestor poszukujący takich rozwiązań, powinien zwrócić uwagę na:

  • materiał wykonania okna — w tym wypadku oferujemy okna PVC/PCV, drewniane oraz drewniano-poliuretanowe;
  • wielkość — posiadamy niewielkie okna, które sprawdzą się w małych wnętrzach, jak i duże przeszklenia;
  • producent — proponujemy okna połaciowe 3-szybowe znanych i cenionych marek, takich jak: VELUX, FAKRO, ROOFLITE+, czy ROTO;
  • sposób otwierania — w tym wypadku proponujemy okna uchylne, obrotowe i uchylno-obrotowe.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą energooszczędnych okien trzyszybowych, które zapewnią komfort na wiele lat.

FAQ

Czy warto wybrać okna dachowe 3-szybowe?

Tak, jeśli inwestorowi zależy na energooszczędnym rozwiązaniu, które pozwoli mu poprawić termoizolacyjność budynku i jednocześnie zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Jakie są zalety okien dachowych trzyszybowych?

Do najważniejszych zalet okien dachowych trzyszybowych można zaliczyć niski współczynnik przenikania ciepła, który sprawia, że okna są energooszczędne. Specjalna konstrukcja pozwala im chronić wnętrza przed chłodem zimą i przed przegrzaniem latem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-04-03
O.K.
pixel