KOŁNIERZE DO OKIEN DACHOWYCH

( ilość produktów: 2353 )

Okna dachowe to bez wątpienia wyjątkowo atrakcyjna część dachu, jednak jej instalacja wymaga odpowiednich materiałów i prawidłowego montażu dla uzyskania zamierzonych efektów. Wśród akcesoriów dachowych znaleźć możemy niezwykle pomocne w tym zakresie kołnierze uszczelniające, których główną rolą, jest odprowadzanie wody opadowej poza rejon okna. Ich bogaty wybór dostępny w naszym asortymencie pozwala dobrać modele adekwatne do rozmiaru okna, wykorzystanego na nim pokrycia dachowego, ale również ułożenia okien na dachu względem siebie.

Funkcje kołnierzy do okien dachowych

Zastosowanie kołnierzy do okien dachowych pozwala na bezpieczne i solidne ulokowania okien na poddaszu. Ich gotowa konstrukcja daje doskonałe wsparci a każdy w sposób łatwy i przyjemny może zadbać o prawidłowy montaż okien. Kołnierze do okien dachowych nadają okiennicom również większą funkcjonalność.
Za sprawą kołnierzy do okien możemy uzyskać doskonałą szczelność okien, które bez względu na opady deszczu, roztapiający się śnieg itp. czynniki, nie dopuszczają do przeniknięcia wody do wnętrza, skutecznie odsuwając ją poza obręb okna.

Cała konstrukcja kołnierzy dachowych dostępnych w naszym sklepie wykonana jest z solidnych części najwyższej jakości. Każdy kołnierz do okna dachowego, składa się z elementów bocznych, a także górnego i dolnego, które zakończone są elastycznym fartuchem, bądź w zależności od rodzaju zadaszenia, również płaską blachą. Dzięki doskonale dopracowanej konstrukcji, kołnierze świetnie dopasowują się do pokrycia. Najczęściej kołnierze wykonywane są z aluminium, jednak dostępne są również modele z blachy miedzianej lub tytanowo-cynkowej.

Rodzaje kołnierzy do okien dachowych

W zależności od wielkości okien czy też typu pokryć dachowych, wyróżnić możemy kilka rodzajów kołnierzy do okien dachowych. Najpopularniejsze opcje przeznaczone są do pokryć płaskich lub falistych, jednak dostępne są również takie, które dostosowane są do wysokości pokrycia, jakie zostało zastosowane w określonym zadaszeniu. Im lepiej dobierzemy kołnierz, tym jego montaż będzie bardziej precyzyjny, a okna zyskają większą funkcjonalność. Decydując się na wybór określonego kołnierza, warto również wziąć pod uwagę liczbę okien, czyli to jak poszczególne okna będą montowane - w zespoleniu czy raczej pojedynczo. Łączenie okien dachowych można realizować w różnych konfiguracjach, w tym w pionie lub w poziomie. Ich właściwy montaż dokonany z pomocą kołnierzy, pozwala zyskać doskonałe oświetlenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, a dodatkowo stanowią interesujący detal stylistyczny oraz estetycznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-03-25
Bardzo szybka wysyłka, produkt dobrej jakości
pixel