Okna dachowe uchylno-obrotowe

( ilość produktów: 363 )

Okna dachowe uchylno-obrotowe to rozwiązanie dla wymagających Klientów, którym zależy na wysokiej funkcjonalności oraz doskonałym możliwościom estetycznym. Dzięki temu, że okna mają możliwość otwarcia ich zarówno w pozycji uchylnej, jak i obrotowej, użytkownik może cieszyć się panoramicznym widokiem zza okna oraz większą ilością miejsca nad głową. Otwieranie obrotowe sprawdza się natomiast, kiedy mieszkańcy poddasza chcą bez problemu umyć okno.

Stosowanie okien uchylno-obrotowych zalecane jest, kiedy użytkownik musi lub chce zamontować je w wysokiej pozycji, np. kiedy na poddaszu znajduje się wysoka ścianka kolankowa.

Decydując się na takie rozwiązanie, można bez obaw podchodzić do otwartego okna. Ważne jest to, że obrotowo-uchylne modele okien w żaden sposób nie ograniczają przestrzeni użytkowej pomieszczenia. Aby wybrać sposób otwierania okna, wystarczy skorzystać z przełącznika, który znajduje się w ramie okna. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik jest w stanie uchylić skrzydło okienne nawet pod kątem 45° lub obrócić je o 180°. Są to zatem okna, które na tle innych modeli wyróżniają się większą uniwersalnością i funkcjonalnością.

Okna dachowe uchylno-obrotowe — jakich korzyści można spodziewać się po tych modelach?

Okna dachowe uchylno-obrotowe wyróżniają się specjalną konstrukcją, która niesie dla użytkownika wiele korzyści. Najważniejsze to:

  • klamka umieszczona w dolnej części skrzydła, która umożliwia wygodną obsługę okna dachowego, dzięki czemu użytkownik może liczyć na komfortowe otwieranie i zamykanie okna, bez wykonywania zbędnych ruchów, szczególnie jeśli zostanie zamontowane przy wysokiej ściance kolankowej;
  • specjalna konstrukcja, która umożliwia jeszcze lepsze doświetlenie poddasza, co dla domowników oznacza przyjemny klimat i widne pomieszczenia sprzyjające pracy lub odpoczynkowi;
  • możliwość obrotu okna o 180° i zablokowania go za pomocą specjalnej zasuwki, co sprawia, że umycie zewnętrznej szyby lub montaż akcesoriów do okien dachowych przyjdzie z łatwością, a użytkownik będzie mógł cieszyć się komfortowym użytkowaniem poddasza;
  • możliwość uchylenia okna do kąta 45°, co oznacza większą przestrzeń i panoramiczny widok dla domowników;
  • przełącznik umieszczony w bocznej części ościeżnicy, pozwalający na zmianę sposobu otwierania okna, co sprawia, że użytkownik może dopasować go do aktualnych potrzeb;
  • innowacyjny system okuć, który zapewnia stabilność skrzydła okiennego zarówno podczas uchylania okna dachowego, jak i obracania go. Dzięki temu właściciel poddasza może cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem okna przez wiele lat.

Okna dachowe uchylno-obrotowe — kiedy stosować?

Okna uchylno-obrotowe stosuje się na poddaszach mieszkalnych, które wyposażono w wysoką ściankę kolankową. Dzięki nim możliwe jest komfortowe użytkowanie okna, zarówno wtedy, kiedy stoją pod nim meble, jak i wtedy, gdy znajduje się pod nim wolna przestrzeń. Proponowane rozwiązania doskonale sprawdzają się w domach, w których właścicielom zależy na dobrym doświetleniu wnętrza oraz swobodnego dostępu do krawędzi okna. w zależności od tego, jakie okna wybierze użytkownik, można je zastosować w salonie lub sypialni (okna drewniane) albo w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia.

Okna dachowe uchylno-obrotowe — oferta sklepu portalokienny.pl

Sklep portalokienny.pl proponuje okna dachowe uchylno-obrotowe w ponad 20 różnych rozmiarach. Klienci mogą wybierać spośród niewielkich modeli, np. 55 z 78 cm oraz naprawdę dużych przeszkleń - 114 x 140 cm. Dzięki temu bez problemu dopasują okna dachowe do swoich potrzeb. Decydując się na oferowane przez nasz sklep modele, warto skupić się na różnicach pomiędzy nimi:

  • pakiet szybowy — w tym wypadku oferujemy okna dachowe dwu- lub trzyszybowe;
  • materiał — nasza propozycja obejmuje okna drewniane, drewniano-poliuretanowe i wykonane z PVC;
  • markę — oferujemy okna dachowe znanych i cenionych producentów, takich jak np. VELUX, FAKRO czy OPTILIGHT.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wyboru okien dopasowanych do wymagań. Poza modelami uchylno-obrotowymi proponujemy także uchylne, obrotowe, o podwyższonej osi obrotu i wiele innych.

FAQ

Czy warto wybrać okna dachowe uchylno-obrotowe?

Tak. Okna dachowe uchylno-obrotowe, dzięki klamce umieszczonej w dole okna, pozwalają funkcjonalnie zagospodarować poddasze mieszkalne wyposażone w wysoką ściankę kolankową. Dodatkowo są komfortowe w użytkowaniu. Bez problemu można je myć (dzięki funkcjo obrotu o 180°) oraz bezpiecznie otwierać i przyglądać się krajobrazowi (funkcja uchylna pozwala na otwarcie okna nawet do kąta 45°).

Jakie są zalety okien dachowych uchylno-obrotowych?

Jedną z zalet okien dachowych uchylno-obrotowych jest z pewnością ich podwójna funkcja, która pozwala otworzyć okno na dwa sposoby. Rozwiązanie to czyni ten model niezwykle funkcjonalnym i pozwala użytkownikom komfortowo korzystać z poddasza mieszkalnego. Proste przechodzenie pomiędzy funkcjami za pomocą specjalnego przełącznika sprawia, że użytkownik jest w stanie obrócić i zablokować okno (dzięki temu może je bez problemu umyć), jak również uchylić, aby podziwiać panoramiczny widok z zewnątrz.

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
2023-03-25
Bardzo szybka wysyłka, produkt dobrej jakości
pixel