2022-05-15

Jak wyjąć okno dachowe Velux?

 

Okna dachowe są rozwiązaniami najchętniej stosowanymi na poddaszach mieszkalnych. Pozwalają na uzyskanie odpowiedniego doświetlenia wnętrza, a także klimatu w mieszkaniu. Dobrze dobrane okna dachowe chronią użytkowników nie tylko przed stratami ciepła, ale także niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy też hałasem. Aby okno pełniło swoją funkcję przez wiele lat, należy je regularnie myć i konserwować. By zrobić to prawidłowo, w przypadku okien dachowych VELUX, należy zdemontować skrzydło okna. Zdając sobie sprawę, że nie każdy właściciel mieszkania wie, jak zrobić to bezpiecznie, w dzisiejszym wpisie przedstawiamy kolejne kroki, które ułatwią to zadanie. Znajdziesz tutaj także szczegółowy film, który na pewno pomoże Ci wykonać to zadanie.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Dlaczego właściciel mieszkania nie powinien zapominać o regularnej konserwacji okien dachowych VELUX?
  2. Jak wyjąć okno dachowe VELUX, aby go nie uszkodzić?

okno dachowe VELUX w jadalni

Decydując się na okna dachowe Velux musisz pamiętać o tym, że będą one działały bez zarzutu i spełniały swoje zadania tylko wtedy, gdy:

  • zostaną prawidłowo zamontowane;
  • inwestor będzie je użytkował w prawidłowy sposób;
  • właściciel poddasza będzie je regularnie mył i konserwował.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrane okna dachowe będzie nie tylko spełniało twoje oczekiwania, ale także będzie funkcjonowało bez zarzutu, do jego montażu wybierz autoryzowaną firmę, która zrobi to szybko i przede wszystkim poprawnie. Pamiętaj, że dobrze zainstalowane w połaci dachu okno nie będzie sprawiało Ci żadnych problemów — zarówno podczas użytkowania, jak i konserwacji. A skoro o niej mowa? Poniżej podpowiadamy, dlaczego jest tak ważna. Co więcej z dalszej części wpisu dowiesz się również jak wyjąć okno dachowe VELUX, aby bez problemu ją przeprowadzić.

Dlaczego właściciel mieszkania nie powinien zapominać o regularnej konserwacji okien dachowych VELUX?

Regularna konserwacja okien dachowych VELUX to podstawa ich wieloletniego użytkowania. Dzięki niej możesz liczyć na bezproblemową eksploatację. Co więcej, przedłużasz im żywotność, dzięki czemu nie musisz wymieniać ich zbyt często. Aby mieć pewność, że konserwacja i renowacja okna została przeprowadzona prawidłowo, pamiętaj o:

  • prawidłowej konserwacji drewna — musisz ją przeprowadzać co najmniej raz na cztery lata. Zadanie to polega na usunięciu starej powłoki lakierniczej, nałożeniu podkładu, a kiedy ten wyschnie — lakieru i warstwy wykończeniowej. Podczas wykonywania tej czynności wyjęcie skrzydła okiennego jest jak najbardziej wskazane.
  • regularnym czyszczeniu szyby — jeśli chcesz umyć panel szybowy od zewnątrz, wystarczy, że obrócisz okno o 180° i zablokujesz je za pomocą specjalnej blokady. Teraz możesz umyć okno za pomocą miękkiej wody i ściereczki.
  • czyszczeniu filtra powietrza — wystarczy, że podczas mycia okna wyjmiesz go z prowadnicy i umyjesz pod bieżącą wodą.
mycie okna dachowego VELUX

Jak wyjąć okno dachowe VELUX, aby go nie uszkodzić?

Chcesz jak najdokładniej zakonserwować i wyczyścić okno dachowe VELUX? W tym celu powinieneś wyjąć skrzydło. Jeśli chcesz to zrobić prawidłowo, proponujemy, abyś obejrzał film, w którym producent pokazuje krok po kroku, jak zrobić to szybko i przede wszystkim bezpiecznie. Dzięki niemu żadna część okna nie będzie sprawiała problemu, a Ty będziesz miał pewność, że nie uszkodzisz okna dachowego:

Podsumowanie

Prawidłowe wyjęcie skrzydła okna dachowego VELUX pozwala nie tylko na odpowiednią konserwację okna, ale także na dokładne umycie. Dzięki temu rozwiązaniu użytkowanie okna będzie z pewnością łatwiejsze. Jako właściciel musisz wiedzieć, jak to zrobić. Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pomógł Ci na tyle, że nie będziesz musiał wzywać w tym celu specjalistów z autoryzowanego serwisu. Zaoszczędzisz dzięki temu nie tylko czas, ale również pieniądze. Jak zatem widzisz — naprawdę warto zrobić to samodzielnie.

 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
pixel