2022-05-01

Jak uszczelnić okna dachowe Velux?

 

Jeżeli okno dachowe zostanie dobrze osadzone, nie powinno wymagać dodatkowego uszczelnienia. System powinien bowiem zachować szczelność przez cały okres gwarancji, jakiej udzielił producent (czyli w przypadku niektórych producentów nawet 10 lat), a nawet dłużej. To, jak będzie zachowywać się zamontowane okno, zależy także od intensywności eksploatacji, sposobu ich konserwacji i czyszczenia. Jeżeli wybierzesz nieodpowiednie detergenty, możesz znacznie przyspieszyć zużycie uszczelek. Jeśli zauważysz, że straciły swoje właściwości, wymień je na nowe. Zastanawiasz się jak uszczelnić okna dachowe VELUX? Zapoznaj się ze szczegółami w dalszej części wpisu.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jaki zestaw uszczelniający do okien dachowych VELUX trzeba się zaopatrzyć?
  2. W jaki sposób prawidłowo uszczelnić okno dachowe VELUX?

okna dachowe VELUX w otwartej przestrzeni poddasza

Kiedy zauważysz, że okna dachowe uległy rozszczelnieniu (przy założeniu, że zostały prawidłowo osadzone i uszczelnione, a podczas montażu zastosowano odpowiedni kołnierz uszczelniający), koniecznie zastosuj odpowiedni zestaw uszczelniający VELUX, który producent oferuje swoim Klientom. Dzięki niemu z powodzeniem poprawisz szczelność używanych okien dachowych. Czego możesz spodziewać się po wybranym zestawie?

W jaki zestaw uszczelniający do okien dachowych VELUX trzeba się zaopatrzyć?

Jeżeli w swoim domu posiadasz okna dachowe VELUX, możesz spać spokojnie. Producent oprócz wysokiej jakości asortymentu tego typy oferuje także skuteczne w działaniu systemy uszczelniające, dzięki którym szybko i bezproblemowo naprawisz uszkodzoną w oknie uszczelkę. Jest to najlepsza odpowiedź na pytania jak uszczelnić okna dachowe VELUX i jednocześnie poprawić komfort termiczny w pomieszczeniu.

Zestaw izolacyjny BDX od VELUX kluczem do sukcesu

Właściciele poddaszy, w których zamontowano okna dachowe VELUX, powinni wiedzieć, że marka oprócz wysokiej jakości stolarki okiennej oferuje również dedykowany jej specjalny zestaw izolacyjny BDX. Zapewnia on doskonałe połączenie okna dachowego z konstrukcją dachu. Co więcej, produkt ten jest także gwarancją ochrony użytkowników poddasza przed pojawieniem się na nim zimna i wilgoci.

Zestaw izolacyjny BDX składa się z:

  • ramy izolacyjnej BDX;
  • wokółokiennej izolacji przeciwwilgociowej BFX;
  • rynienki odwadniającej.

Zestaw izolacyjny BDX wykonano z wysoko izolacyjnej pianki poliuretanowej. Pozwala on na łatwiejszy montaż okien, a także znacznie poprawia współczynnik przenikania ciepła okien. Dzięki wokółokiennej izolacji przeciwwilgociowej, którą wykonano z trójwarstwowej włókniny polipropylenowej, możliwe jest szczelne połączenie okna z izolacją przeciwwilgociową dachu.

Rynienka odwadniająca ma za zadanie odprowadzić wilgoć, która powstała pod pokryciem poza obrys okna.

okna dachowe VELUX w sypialni

W jaki sposób prawidłowo uszczelnić okno dachowe VELUX?

Jeżeli jednak dojdzie do sytuacji, w której uznasz, że należy wymienić uszczelkę w oknie dachowym, ponieważ poprzednia uległa zużyciu, skorzystaj z gotowego zestawu, w którego skład wchodzą:

  • najwyższej jakości uszczelki, które montuje się na klapie wentylacyjnej:
  • filtr powietrza;
  • smar do zamków i zawiasów.

Wymiana uszczelki w oknach dachowych VELUX jest niezwykle prosta. Wystarczy wyjąć skrzydło okienne, a następnie usunąć starą, zużytą uszczelkę. Kolejnym krokiem jest docięcie nowego elementu na odpowiedni rozmiar i zamontować go w miejscu starego. Zanim ponownie osadzisz okno, upewnij się, że uszczelka dobrze przylega do całej powierzchni okna.

Obawiasz się, że źle przeprowadzisz wymianę uszczelki? Marka VELUX przygotowała specjalny film, który z pewnością ułatwi Ci to zadanie. Przedstawiamy go poniżej:

Podsumowanie

Okna dachowe VELUX to trwałe rozwiązania, które jeśli zostaną dobrze zamontowane, nie będą sprawiały użytkownikowi żadnych problemów. Zdarzyć się może jednak, że podczas eksploatacji uszkodzeniu ulegnie uszczelka, która się w nich znajduje, przez co ich szczelność znacznie zmaleje. Wówczas, wykorzystują specjalny zestaw uszczelniający do okien dachowych VELUX możesz samodzielnie wymienić ten element. Jeśli jednak obawiasz się, że nie poradzisz sobie z tym zadaniem, skorzystaj z usług autoryzowanych serwisantów, którzy zrobią to szybko i przede wszystkim poprawnie.

okna dachowe VELUX w salonie

 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-01
Super okno
2023-04-04
Super polecam
pixel