2021-04-07

Jak wybrać bezpieczne okna dachowe?

Okna oprócz dostarczania naturalnego światła do wnętrza i utrzymywania w nim odpowiednich warunków do funkcjonowania odpowiadają także za bezpieczeństwo nieruchomości. Prawidłowo wybrane okna dachowe będą stanowiły poważną przeszkodę dla złodziei i będą utrudniały dostanie się do domu. Jak najbardziej warto zatem decydować się na najwyższej jakości produkty, które posiadają odpowiednie systemy zabezpieczające. Na szczęście wielu producentów posiada w swoich ofertach bardzo dobrej jakości produkty, które mogą się świetnie sprawdzać. Gwarantują bowiem bardzo wysokie bezpieczeństwo wszystkich domowników, a przy tym odpowiadają za komfort korzystania z okien. Są tym samym idealnym wyborem do każdej nieruchomości.

 • czym charakteryzują się okna antywłamaniowe
 • dlaczego warto wybrać bezpieczne okna firmy FAKRO
 • jaką propozycje ma dla nas firma VELUX
 • czym charakteryzują się okna dachowe GGL/GGU 70Q

 • okna dachowe, doświetlnie poddasza, okna dachowe antywłamaniowe, bezpieczne okna dachowe

  Czym charakteryzują się okna antywłamaniowe?

  Dobrej jakości okna dachowe wyposażone w systemy antywłamaniowe posiadają specjalne zabezpieczenia, które zdecydowanie utrudniają ich sforsowanie. W związku z tym wszyscy domownicy mogą czuć się naprawdę bezpiecznie w konkretnej nieruchomości i mogą korzystać z niej w bardzo komfortowy sposób. Wybranie najlepszej jakości okien sprawia, że ryzyko włamania będzie zdecydowanie mniejsze.

  Jedną z najważniejszych cech takich okien jest trwalsza szyba, którą ciężej wymontować oraz stłuc. Odpowiednio zabezpieczone szkło nie będzie możliwe do sforsowania bez użycia specjalistycznego sprzętu. W związku z tym będzie stanowiło bardzo dużą przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy.

  Okna mogą być także wyposażone w specjalną blokadę klamki. Tym samym ich otwarcie z zewnątrz jest praktycznie niemożliwe. Blokada klamki utrudnia także otwarcie okien np. przez dzieci, które mogłyby w narazić się na bezpieczeństwo.

  Dla uzyskania jeszcze większego bezpieczeństwa warto zdecydować się również na specjalnie wzmocnione okucia. Dodatkowe śruby zabezpieczające utrudniają uszkodzenie ramy i zdemontowanie okna. Takie okna dachowe będą bardzo solidne i skutecznie ochronią wszystkich domowników przed ewentualnymi zagrożeniami.

  Bezpieczne okna dachowe od FAKRO

  okna dachowe, doświetlnie poddasza, okna dachowe antywłamaniowe, bezpieczne okna dachowe

  Firma FAKRO posiada w swojej ofercie okna dachowe kierowane do osób oczekujących możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Wybieranie rozwiązań od tego producenta może dawać świetne efekty. Dom dzięki zastosowaniu takich okien będzie w prawidłowy sposób chroniony i możliwe będzie komfortowe funkcjonowanie w nim. Ciekawym rozwiązaniem w ofercie producenta jest okno obrotowe Secure. Zastosowano tutaj wzmocnione szyby laminowane P2. Spełniają europejskie normy antywłamaniowe RC 2 N wg EN 1627. Dodatkowo zastosowana została klamka z możliwością blokady. Okna gwarantują tym samym bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo dla zwiększenia funkcjonalności dostępne jest tutaj dwustopniowe wentylowanie bez konieczności otwierania okna.

  Propozycje od firmy VELUX

  Firma VELUX w swojej ofercie posiada okna dachowe wyposażone w specjalne systemy zabezpieczające. Ten czołowy producent okien posiada kilka konstrukcji, które dają możliwość skutecznej ochrony nieruchomości przed włamywaczami.

  Okno dachowe GGL/GGU 70Q

  okna dachowe, doświetlnie poddasza, okna dachowe antywłamaniowe, bezpieczne okna dachowe

  Okno to spełnia unijne normy 2 klasy zabezpieczającej wg EN 1627. Zastosowane zabezpieczenia gwarantują pełne bezpieczeństwo poddasza. Producent zdecydował się na montaż blokad w ościeżnicy oraz ramie okna. Postawiono także na zastosowanie kluczyka zabezpieczającego, który jest zlokalizowany w klamce okna.

  Dla jeszcze większego bezpieczeństwa postawiono również na dodatkowe śruby zabezpieczające, które znajdują się w ramie okna. Dzięki temu jego zdemontowanie jest zdecydowanie utrudnione. Również klejona szyba stanowi dużą przeszkodę, gdyż bardzo ciężko o jej wymontowanie bez użycia profesjonalnego sprzętu. Wszystko to sprawia, że poziom bezpieczeństwa jest bardzo wysoki.

  Okna z serii GGL/ GGU mogą występować także w formie okien oddymiających. Takie produkty są wyposażone w detektor dymu, który w przypadku wykrycia zagrożenia jest w stanie otworzyć okno na oścież. Dzięki temu odprowadzanie dymu z pomieszczeń jest zdecydowanie sprawniejsze. Dodatkowo istnieje możliwość ręcznego uruchomienia całego systemu za pomocą specjalnego przycisku. Obecność takiego systemu również gwarantuje bardzo wysokie bezpieczeństwo domowników i przekłada się na wyższy komfort korzystania z konkretnej nieruchomości. Okno może być również wyposażony w czujnik deszczu i śniegu odpowiadający za zamykanie okna w sytuacji, gdy zostaną wykryte opady. Takie mechanizmy zastosowane przez producenta znacząco unowocześniają okna dachowe.

  Autor: Małgorzata Buchkovska

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.69 / 5.00 423 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-04-03
  O.K.
  2023-04-02
  Szybko, sprawnie i solidnie
  pixel