2021-04-02

VELUX oferuje okna dachowe zapewniające komfort na lata!

Każdy użytkownik poddasza chce, aby było ono funkcjonalne i bezpieczne. Do tego będą potrzebne okna dachowe, pochodzące najlepiej od wiodącego producenta zajmującego się stolarką okienną – VELUX. Warto wiedzieć, że wyposażenie okienne jest jednym z kluczowych czynników wpływających na osiągnięcie komfortowego miejsca do życia. Zanim więc podejmiesz jakąkolwiek decyzję odnośnie do zakupu okien dachowych, sprawdź, co ma Ci do zaoferowania firma VELUX i wybierz dla siebie najlepsze możliwe rozwiązania, które zapewnią Ci komfort przez lata.

  1. czym jest charakteryzuje się oferta VELUX
  2. dlaczego warto zainwestować w zestaw KOMBI oraz okno dachowe balkonowe GEL
  3. czym charakteryzuą się wodoszczelne okna dachowe od firmy VELUX
  4. dlaczego warto wybierać okna dachowe energooszczędne


okna dachowe, okna dachowe VELUX, okna dachowe energooszczędne, okna dachowe GEL

Okna dachowe VELUX i dodatkowe wyposażenie

Komfort życia przez każdego z nas interpretowany jest w zupełnie inny sposób. Dlatego też marka VELUX stworzyła wiele okien dachowych, jak i dopasowanych do niej akcesoriów okiennych, które pozwalają na mnogość przeróżnych rozwiązań. Samo zagospodarowanie poddasza to jedno, a sprawienie, aby stało się ono funkcjonalne to drugie. Eksperci z firmy VELUX wiedzą, jakie okna wybrać i w jaki sposób dopasować je do połaci dachowej, aby zapewnić sobie odpowiednie doświetlenie i izolację termiczną. Czasem jednak przydaje się zaciemnienie poddasza, zwłaszcza w okresie wiosennych czy letnich dni. Każdy, kto mieszka w takich przestrzeniach wie, jak szybko potrafią się nagrzać. Firma VELUX przedstawia w swojej ofercie mnogość rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych, które skutecznie radzą sobie z tego typu problemem. Możesz wybierać spośród rolet wewnętrznych zaciemniających, przyciemniających czy dekoracyjnych. Jeśli chcesz podwyższyć parametry izolacyjne i akustyczne na swoim poddaszu, wybierz rolety zewnętrzne.

Postaw na jeszcze więcej światła na poddaszu

okna dachowe, okna dachowe VELUX, okna dachowe energooszczędne, okna dachowe GEL

Eksperci zajmujący się doświetleniem poddasza, są zgodni, że lepiej wykorzystać kilka okien dachowych o mniejszym rozmiarze niż np. jedno duże. Jeśli jednak jesteś fanem dużych, dodatkowych przeszkleń, możesz wybrać dla siebie zestaw okien dachowych z kołnierzami KOMBI, dzięki czemu zyskasz więcej światła, co jest dość kluczowe dla organizmu ludzkiego, który na co dzień, spragniony jest dużej dozy naturalnych promieni słonecznych.

Marzysz o balkonie, nawet takim o bardzo małych wymiarach? Firma VELUX specjalnie dla Ciebie stworzyła okno dachowe balkonowe GEL, które nie dość, że zapewnia o wiele więcej światła, ponieważ przeszklenie znajduje się od sufitu aż do podłogi, to jeszcze możesz cieszyć się mikrobalkonem, przy którym wypijesz pyszną kawę i nacieszysz się wspaniałymi widokami oraz bliskim kontaktem z naturą. Balkon dachowy VELUX został stworzony w oparciu o konstrukcję ThermoTechnology z myślą o wymagających klientach.

Wybierz okna dachowe wodoszczelne VELUX

Wilgoć z pewnością nie jest przyjazna dla okien, tym bardziej tych znajdujących się w połaci dachowej. Zaparowane szyby są dość częstym zjawiskiem na wielu poddaszach, gdzie okna dachowe nie zostały dobrze dopasowane lub zamontowane. Wilgoć niszczy ramy okien i doprowadza do trwałego uszkodzenia ich konstrukcji. Wiele osób zapomina o tym, że o wodoodpornych oknach dachowych trzeba pamiętać, już tworząc projekt domu. Takie elementy, jak okna dachowe muszą być odpowiednio dopasowane do poddasza, ponieważ w późniejszym czasie, kiedy nastąpią komplikacje, będzie trzeba liczyć się z wysokimi kosztami za naprawę okien czy zniszczonych przez pleśń ścian. Firma VELUX oferuje okna dachowe zaprojektowane w taki sposób, aby całkowicie ochronić poddasze przed wilgocią. Ich struktura nie wchłania wilgoci, więc nie ma obaw przed tym, aby zamontować je np. w kuchni czy łazience. Nowoczesna technologia w połączeniu z wysoką jakością to cechy dobrze określające okna dachowe marki VELUX.

Pamiętaj o oknach dachowych energooszczędnych

okna dachowe, okna dachowe VELUX, okna dachowe energooszczędne, okna dachowe GEL

Firma VELUX oferuje okna dachowe energooszczędne w pakiecie 3-szybowym, posiadające niski współczynnik przenikania ciepła wynoszący 1,1 W/ m2K. Spełniają więc one wymogi prawa budowlanego narzucone w 2021 roku. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się ich możliwościami, należy pamiętać o odpowiednio przeprowadzonym montażu i wysokiej jakości materiałach izolacyjnych. Konstrukcja ThermoTechnology okien dachowych VELUX skutecznie chroni przed chłodem i wiatrem. Kupując je, masz gwarancję świetnej szczelności i izolacji termicznej.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
2023-03-30
Polecam
pixel