Jak otworzyć okno dachowe Roto do mycia?

2022-08-05
Jak otworzyć okno dachowe Roto do mycia?

 

Okna dachowe to wygodne i ciekawe wizualnie rozwiązanie, które coraz chętniej stosowane jest na poddaszach domów jednorodzinnych — zarówno tych nowych, jak i modernizowanych. Choć wiele osób chciałoby je zamontować w swoich domach, nie wiedzą, jak prawidłowo myć i czyścić okno połaciowe. Okazuje się jednak, że czyszczenie tego typu rozwiązań, szczególnie okien dachowych ROTO to nic trudnego. Wystarczy odpowiednio ustawić skrzydło i wykorzystać kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szyby i ościeżnice będą czyste. Nie wiesz, jak otworzyć okno dachowe ROTO do mycia? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jaki sposób otworzyć okna obrotowe ROTO?
  2. Jak bez problemów otworzyć i umyć okna wysokoosiowe ROTO?
  3. Dlaczego najlepszym rozwiązaniem są okna uchylno-wysokoosiowe ROTO?
  4. Jak umyć okna dachowe ROTO?

salon z oknami dachowymi ROTO

Rodzaj otwierania okna dachowego to jedna z kluczowych właściwości, które właściciele domów biorą pod uwagę przy zakupie okna dachowego. W zależności od wymagań, potrzeb użytkowników oraz ich przyzwyczajeń, wybierają taki, który sprawdza się u nich najlepiej — jest bezpieczny i wygodny. Marka ROTO przygotowała dla swoich Klientów trzy propozycje sposobów otwierania okien. Częścią wspólną rozwiązania jest klamka zamontowana u dołu skrzydła. Dzięki temu obsługa okna dachowego jest niezwykle prosta, nawet jeśli okno dachowe jest zamontowane wysoko w dachu. Co więcej, takie rozwiązanie sprawdza się także doskonale, jeśli użytkownik chce wygodnie otworzyć okno dachowe ROTO do mycia.

okno dachowe ROTO

W jaki sposób otworzyć okna obrotowe ROTO?

Okna dachowe obrotowe ROTO to rozwiązanie, które cechuje tradycyjny i najczęściej spotykany na rynku sposób otwierania. W tej sytuacji użytkownik może skorzystać z dwóch rodzajów okien — okna dachowe Designo R4 oraz okna dachowe Designo R6. Oś obrotu tych rozwiązań znajdują się w ½ wysokości okna. Wspomniane rozwiązania wykorzystuje się w miejscach trudno dostępnych oraz w zespoleniach okien.

Producent przewidział także zapotrzebowanie na okna dachowe, które można obsługiwać zdalnie. Dlatego też stworzył okna dachowe elektryczne Designo R4 oraz R6 ROTO Tronic. Użytkownik jest w stanie sterować nimi za pomocą przełącznika, który umieszczony jest na ścianie lub za pomocą pilota.

Obrotowe okna dachowe ROTO można z powodzeniem otworzyć i obrócić o 180°, co pozwala bez problemu przygotować je do umycia szyby zewnętrznej. Wystarczy zwolnić blokadę zamontowaną w połowie okna, odwrócić skrzydło, a następnie zablokować je w żądanej pozycji.

okna dachowe ROTO rodzaje

Jak bez problemów otworzyć i umyć okna wysokoosiowe ROTO?

Wielu użytkowników i ekspertów twierdzi, że kolejne rozwiązanie oferowane przez ROTO jest o wiele lepsze od okien obrotowych. Mowa o modelu wysokoosiowym Designo R7. Te nowoczesne wysokoosiowe okna dachowe wyróżniają się na tle wyżej wymienionych modeli lepszą funkcjonalnością oraz wyższym komfortem obsługi, jeśli użytkownik chce stać pod nimi w pozycji wyprostowanej. Oś obrotu tych okien dachowych znajduje się na wysokości ¾ okna. Dzięki temu rozwiązaniu okno "nie wchodzi" do wnętrza, a co za tym idzie — nie stanowi także zagrożenia dla użytkowników poddasza mieszkalnego.

Dzięki zastosowaniu specjalnych okuć okno można obracać o 120°, co pozwala osiągnąć tzw. pozycję do mycia. Rozwiązanie to pozwala bezpiecznie dotrzeć do szyby zewnętrznej, dzięki czemu można utrzymać ją w nienagannej czystości.

okna dachowe ROTO zamontowane w salonie

Dlaczego najlepszym rozwiązaniem są okna uchylno-wysokoosiowe ROTO?

Marka ROTO, chcąc dać swoim Klientom najlepsze rozwiązania, stworzyła okna dachowe, które są doskonałe pod względem funkcjonalności i wygodnego otwierania. Mowa tutaj o oknach uchylno-wysokoosiowych Designo R8, które można otwierać na dwa sposoby — jako okno uchylne i jako wysokoosiowe. Oknem można sterować za pomocą jednej, ergonomicznej klamki, którą umieszczono jego w dolnej części. Okno uchylno-wysokoosiowe pozwala na wysoki komfort użytkowania — z powodzeniem można mieć nieograniczony widok w pozycji uchylnej (kąt otwarcia 45°) oraz odwrócić okno i zablokować je za pomocą automatycznej blokady w pozycji do mycia — na poziomie 137°C.

okna dachowe w łazience

Jak umyć okna dachowe ROTO?

Jeżeli chcesz, aby okna dachowe ROTO (bez względu na to, jaki model wybierzesz) były zawsze czyste, ich mycie rozpocznij od dokładne wyczyszczenia ramy. Dopiero później zabierz się za przeszklenia. Pamiętaj, aby te ostatnie zawsze myć od góry do dołu, a suszyć odwrotnie — od dołu do góry. Szyby spryskaj delikatnym detergentem, który jest przeznaczony do mycia okien i wytrzeć ściereczką z mikrofibry. Do wyczyszczenia powierzchni okna możesz także wykorzystać zwykłą, ciepłą wodę. Po dokładnym umyciu przeszklenia należy je wytrzeć do sucha, aby uniknąć pojawienia się brzydkich smug oraz zacieków.

okna dachowe roto w salonie i kuchni na poddaszu

Podsumowanie

Wybierając okna dachowe ROTO do swojego domu, musisz pamiętać o tym, aby zdecydować się na modele, które nie sprawią Ci problemu w utrzymaniu porządku. Jeśli nie wiesz, jak otworzyć okno dachowe ROTO do mycia, pamiętaj, że obsługa każdego modelu jest dokładnie opisana w instrukcji obsługi, jaka została dołączona do każdego okna. Możesz także zapytać fachowców, którzy zatrudnieni są w naszym sklepie.

okna dachowe ROTO w salonie na poddaszu mieszkalnym

 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel