2021-04-15

Czy warto inwestować w elektryczne okna dachowe? Poznaj zalety.

Nowoczesne rozwiązania na rynku stolarki okiennej są coraz częściej wybierane i trafiają do coraz większej liczby domów. Przykładem mogą być tutaj nowoczesne okna dachowe elektryczne, z których korzystanie jest bardzo komfortowe. W tych produktach można spotkać się z takimi funkcjami jak samoczyszczące szyby czy czujniki wiatru i deszczu, które pozwalają na automatyczne zamknięcie okna w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Elektryczne okna cieszą się popularnością zwłaszcza w domach, w których stolarka zamontowana jest w trudno dostępnych miejscach. Do zalet tych produktów można zaliczyć także odporność na uszkodzenia oraz nowoczesny wygląd. Stolarka okienna będzie dzięki temu w stanie świetnie wpasować się w nowoczesny wystrój wnętrza. Prezentujemy najciekawsze oferty na okna elektryczne. W swojej ofercie posiada je m.in. firma FAKRO.


Z artykułu dowiesz się:

 • jak steruje się oknami dachowymi elektrycznymi
 • czym charakteryzują się okna dachowe FAKRO Z-Wave
 • co oferuje firma VELUX
 • kto powinien kupić okna dachowe elektryczne

 • okna dachowe, elektryczne okna dachowe, elektryczne okna dachowe VELUX INTEGRA

  Łatwe sterowanie za pomocą pilota

  Elektryczne okna dachowe są sterowane za pomocą pilota, który daje możliwość ich otwierania i zamykania. Można w sposób zdalny regulować także stopień otwarcia, co daje pełną kontrolę nad stolarką okienną na poddaszu. To co zasługuje na wyróżnienie to bardzo intuicyjna obsługa całego systemu. Pilot posiada jedynie najważniejsze przyciski, które sprawiają, że każda osoba poradzi sobie z otwieraniem czy zamykaniem okien. Dodatkowo za pomocą jednego pilota możliwe jest sterowanie wszystkimi przeszkleniami. Odpowiednio zaprogramowane urządzenie będzie tym samym pozwalało na zarządzanie stolarką okienną na całym poddaszu. Duży zasięg pilota sprawia również, że bez konieczności podchodzenia do okna może je zamknąć bądź otworzyć.

  Okna FAKRO Z-Wave

  Firma FAKRO jako jeden z liderów w produkcji stolarki okiennej posiada w swojej ofercie zróżnicowane produkty, które spełnią oczekiwania klientów. Proponowane przez przedsiębiorstwo okna obrotowe są wyposażone w centralę, siłownik oraz transformator. Elementy te pozwalają na zdalne zarządzanie oknem. Okna z serii Z-Wave posiadają także czujnik deszczu, który w razie wykrycia opadów automatycznie zamknie skrzydło, aby woda nie dostała się do wnętrza domu. Szyby U3 to gwarancja dobrej izolacji termicznej, która będzie skutkowała obniżeniem rachunków za ogrzewanie. Postawiono także na nawiewnik V40P. Dla większego bezpieczeństwa domowników i ich dobytku zastosowano także system topSafe. Zmniejsza on prawdopodobieństwo włamania się do domu poprzez okno dachowe. Propozycja firmy FAKRO z obszaru okien dachowych spełni tym samym oczekiwania najbardziej wymagających osób i wpłynie na większą funkcjonalność poddasza.

  Elektryczne okna od firmy VELUX

  okna dachowe, elektryczne okna dachowe, elektryczne okna dachowe VELUX INTEGRA

  Również firma VELUX posiada w swojej ofercie stolarkę okienną, która może być sterowana elektrycznie. Tutaj na wyróżnienie zasługują przede wszystkim produkty z serii VELUX INTEGRA produkty z serii VELUX INTEGRA. System ten jest bardzo zaawansowany i wszechstronny, ponieważ umożliwia zdalne sterowanie nie tylko oknami, ale także roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Do zestawu dołączony jest specjalny panel kontroli, który można zainstalować na ścianie i za jego pomocą kierować pracą przeszkleń. Dostępna jest również specjalna aplikacja, którą można zainstalować na smartfonie i to z jego poziomu zarządzać stolarką okienną i roletami. Kontrola nad wszystkim z poziomu telefonu to gwarancja wygody i takie rozwiązanie może sprawdzić się świetnie w każdej nieruchomości. Każdy z domowników, który posiada nowoczesny telefon może zainstalować intuicyjną w obsłudze aplikację, która będzie dawała możliwość nadzorowania okien znajdujących się na poddaszu.

  Produkty firmy VELUX do prawidłowego działania wymagają zasilania. Możliwe jest tutaj wybranie zasilania elektrycznego z sieci 230V lub zasilania solarnego. Wybierając drugą opcję można zadbać o środowisko, a przy tym obniżyć rachunki za prąd.

  VELUX INTEGRA to świetny wybór dla osób, którym zależy na wysokim komforcie zarządzania stolarką okienną. Najważniejsze zalety okien z tej serii to:

   Pewność dostarczania świeżego powietrza do pomieszczeń;
  • Większe bezpieczeństwo związane z możliwością łatwego zamknięcia wszystkich okien, nawet kiedy nie ma Cię w domu;
  • Czujnik deszczu, który w przypadku opadów automatycznie zamknie okno. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu są chronione przed zalaniem. System VELUX ACTIVE with NETATMO, który gwarantuje lepszą jakość powietrza w domu.

  Do kogo skierowane są okna elektryczne?

  okna dachowe, elektryczne okna dachowe, elektryczne okna dachowe VELUX INTEGRA

  Jak łatwo zauważyć elektryczne okna dachowe mogą być znakomitym wyborem. Wpływają na większy komfort życia wszystkich domowników. Osoby ceniące sobie wygodę będą zachwycone możliwością łatwego sterowania stolarką okienną. Dodatkowo ten rodzaj okien gwarantuje wyższe bezpieczeństwo. Ochrona przed deszczem zapewniana przez zamontowane czujniki, wysokiej jakości konstrukcja chroniąca przed włamywaczami czy brak klamek, które chronią dzieci przed wyjściem na zewnątrz to ich najważniejsze zalety.

  Autor: Małgorzata Buchkovska

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.69 / 5.00 423 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-03-30
  Polecam
  2023-03-25
  Bardzo szybka wysyłka, produkt dobrej jakości
  pixel