2022-03-28

5 powodów, dla których warto zamontować rolety zewnętrzne

 

Dom jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy chce odpocząć po ciężkim dniu pracy. Nic zatem dziwnego, że każdy, nawet osoby mieszkające na poddaszu, szukają rozwiązań, które pozwolą im odciąć się od męczącego zgiełku, a także czuć się bezpiecznie. Aby tak się stało warto wybrać rolety zewnętrzne, które zapewnią maksymalny komfort użytkowania poddasza mieszkalnego, a także sprawią, że poddasze stanie się cichsze i mniej upalne latem. Nie są to jedyne zalety tego rozwiązania. Jakich jeszcze atutów należy spodziewać się po roletach zewnętrznych dedykowanych oknom dachowym?

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jaki sposób rolety zewnętrzne są w stanie zatrzymać ciepło na poddaszu?
  2. Czego spodziewać się po roletach zewnętrznych latem?
  3. Jaki wpływ na rachunki mają rolety zewnętrzne?
  4. Czy rolety zewnętrzne sprawią, że na poddaszu będzie ciszej?
  5. Czy poddasze mieszkalne będzie bezpieczniejsze dzięki roletom zewnętrznym?

pokój dziecka wyposażony w rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło na poddaszu

Źle zaizolowane ściany, czy mostki pojawiające się przy dachu to nie jedyne powierzchnie, przez które z budynku może uciekać ciepło, a tym samym pieniądze, które wydawane są na ogrzewanie. Takim miejscem mogą być również okna dachowe.

Aby zredukować ucieczkę ciepła, szczególnie zimą, warto wykorzystać rolety zewnętrzne do okien dachowych. Dobrze dobrane produkty mogą poprawić termoizolacyjność nawet o 17%. Oznacza to, że są doskonałą barierą, która nie tylko zapobiegnie ucieczce ciepła, ale również nie pozwoli, aby zimno dostało się do wnętrza.

Rolety zewnętrzne do okien dachowych dają ochłodę latem

Rolety zewnętrzne są idealnym rozwiązaniem o każdej porze roku. Zimą chronią przed stratami ciepła, natomiast latem chronią poddasza mieszkalne przed nadmiernym nagrzewaniem się. Decydując się na tego typu osłonę okienną można mieć pewność, że będzie ona ograniczała nagrzewanie się pomieszczeń nawet o 94%. Kiedy zatem za oknem żar będzie lał się z nieba, wystarczy, że zasłonisz okna roletami zewnętrznymi, a temperatura obniży się nawet o kilka stopni.

Dzięki temu, że rolety zewnętrzne znacznie redukują ilości docierających do wnętrza promieni słonecznych, te nie przegrzewają się, dzięki czemu można mówić o panującym w nich komforcie cieplnym. Co więcej, rolety zewnętrzne chronią także wyposażenie mieszkania przed negatywnym działaniem promieni UV. Dzięki nim meble i sprzęt nie będą tak szybko tracić swojego koloru.

para leżąca w sypialni, w której zamontowano okna dachoawe wyposażone w rolety zewnętrzne

Jaki wpływ na rachunki mają rolety zewnętrzne?

Komfortowe warunki cieplne latem, które pozwalają na zaniechanie włączenia klimatyzacji to marzenie wielu osób. Decydując się na montaż rolet zewnętrznych właściciel poddasza może liczyć nie tylko na zbawienną ochłodę, ale także na znaczne zmniejszenie rachunków.

Aby uzyskać jak największe oszczędności, należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach:

  1. Odsłanianie rolet zewnętrznych w chłodnie dni (wówczas możliwe jest pozyskanie jak największej ilości energii) i zasłanianie ich nocą, kiedy temperatura spada.
  2. Latem, kiedy słoneczne dni nas nie opuszczają, należy zasłaniać rolety w godzinach południowych i popołudniowych. Odsłania się ją w godzinach nocnych, zapewniając tym samym odpowiednią wentylację przestrzeni, i zdrowszy sen.

Aby dodatkowo zminimalizować wydatki, warto zastanowić się także nad rodzajem sterowania roletami. Użytkownik ma do dyspozycji zarówno rolety zewnętrzne sterowanie manualnie, jak i elektrycznie czy solarnie. Te ostatnie wykorzystują energię słoneczną, dzięki czemu są nie tylko energooszczędne, ale także ekologiczne.

Czy rolety zewnętrzne sprawią, że na poddaszu będzie ciszej?

Osoby, które nie lubią hałasów dobiegających z zewnątrz, z pewnością ucieszy fakt, że rolety zewnętrzne do okien dachowych znacznie poprawiają izolację akustyczną. Dobrze dobrane rozwiązania skutecznie chronią wnętrza przed hałasami. Nie tylko blokują harmider dobiegający z ulicy, ale przede wszystkim tłumią odgłos padającego deszczu czy gradu. Dzięki temu użytkownicy poddasza mogą cieszyć się błogą ciszą, która jest szczególnie ważna podczas snu.

Zasunięte rolety są w stanie obniżyć poziom dźwięków nawet o kilkanaście decybeli, co ma ogromny wpływ na komfort życia na poddaszu. Ten atut docenią osoby, które mieszkają przy ruchliwej ulicy.

kobieta budzę się w sypialni wyposażonej w okno dachowe posiadające roletę zewnętrzną

Czy poddasze mieszkalne będzie bezpieczniejsze dzięki roletom zewnętrznym?

Choć mogłoby się wydawać, że mieszkanie na poddaszu mieszkalnym jest w 100% bezpieczne, okazuje się, że nawet w tym miejscu może dojść do podglądania przez sąsiadów. Dzięki roletom zewnętrznym użytkownicy wnętrz mogą zapewnić sobie i swoim bliskim większe poczucie prywatności. Co więcej, jeśli zdecydują się na antywłamaniowe rolety zewnętrzne, mogą liczyć na to, że potencjalni złodzieje nie będą w stanie dostać się do mieszkania.

Podsumowanie

Rolety zewnętrzne do okien dachowych bez wątpienia mają wiele zalet. Dzięki możliwości całkowitej regulacji dostępu światła do pomieszczeń właściciele mogą dopasować warunki panujące we wnętrzu do swoich potrzeb — począwszy od całkowitego zaciemnienia pokoju (co nie jest bez znaczenia w sypialni lub pokoju dziecka) do intymnego półmroku. Nic zatem dziwnego, że rolety zewnętrzne z produktu luksusowego powoli stają się standardem, który jest chętnie wykorzystywane przez właścicieli domów i mieszkań. Decydują się oni zarówno na rolety zewnętrzne elektryczne, solarne, jak i manualne.

mama i dzieci w salonie wyposażonym w okna dachowe posiadające rolety zewnętrzne

 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel