2021-04-28

Jakie są wady i zalety rolet zewnętrznych?

Parę lat temu okiennice były najczęściej wybieranym rozwiązaniem jeśli chodzi o ochronę okien i domu. Jednak już od wielu lat zmieniły się trendy i to właśnie rolety zewnętrzne zyskują swoich miłośników. Tak samo jak okiennice, potrafią ochronić dom przed kradzieżą czy zagwarantować pożądany cieplejsze pory roku cień i chłód. Sprawiają także, że mieszkanie czy dom wygląda nowocześniej niż w przypadku wspomnianych okiennic i zdecydowanie wygodniej się ich używa. Nie potrzeba wkładać dużego wysiłku zamykając je ręcznie, gdyż można wybrać bardzo komfortowe rozwiązanie, czyli sterowanie pilotem. Rolety zewnętrzne są bardzo wytrzymałe i odpowiednio zamontowane mogą nam służyć przez wiele lat. Jak każdy produkt mają jednak swoje wady i zalety. Zanim zdecydujesz się na zakup, dowiedz się, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.


Z artykułu dowiesz się:

 • jakie są zalety rolet zewnętrznych
 • jakie są wady rolet zewnętrznych

 • rolety zewnętrzne, zalety rolet zewnętrznych, wady rolet zewnętrznych

  Jakie są zalety rolet zewnętrznych?

  Aby wybrać opcję, która będzie najlepiej odpowiadać naszym wymaganiom, warto zaznajomić się z tym co z całą pewnością polubimy w roletach zewnętrznych, a co może nam przeszkadzać. Poznaj zalety, których jest zdecydowanie więcej.

  • Ochrona przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego – jest to główna i najważniejsza zaleta. Każdy lubi mieć w swoim domu jasno i słonecznie. W momencie nadejścia lata i upałów, szukamy jednak odrobiny przestrzeni, w której znajdziemy upragniony cień. Wpadające przez okna promienie słoneczne również znacznie utrudniają pracę przy komputerze czy oglądanie telewizji. Montaż rolet zewnętrznych znacznie uprzyjemni te czynności. Dodatkowo możemy uchronić nasze meble przed wyblaknięciem.
  • Zaciemnienie pomieszczeniarolety zewnętrzne sprawdzą się nie tylko jako ochrona przed słońcem, ale również przed każdym innym światłem, dochodzącym sprzed domu. Doskonale zaciemniają twoje pomieszczenia, podwyższając tym samym jakość twojego snu.
  • Utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach – odpowiednia izolacja termiczna gwarantuje właściwą temperaturę. Latem twój dom będzie chroniony przed gorącym powietrzem, a zimą przed chłodnym. Bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz, do twojego domu nie będzie się przedostawać gorące bądź zimne powietrze. Nie wychłodzisz, ani nie przegrzejesz pomieszczeń. O każdej porze roku możesz komfortowo korzystać z każdego pomieszczenia w twoim domu.
  • Zaoszczędzenie pieniędzy – jak już wcześniej wspomniano, odpowiednia izolacja gwarantuje stałą, optymalną temperaturę w pomieszczeniach. Co za tym idzie, twój dom nie wychłodzi się zbyt szybko, a ty nie będziesz musiał płacić wyższych rachunków za ogrzewanie w sezonie zimowym oraz za prąd wynikający z korzystania z klimatyzatora w sezonie letnim.
  • Zmniejszenie ilości hałasu przedostającego się do środka – rolety zewnętrzne nie tylko zapewnią odpowiednią izolację termiczną i zacienienie. Mają dodatkową zaletę, jaką jest zmniejszenie hałasu w twoich pomieszczeniach. Wszystkie te aspekty korzystnie wpłyną na twój komfort, wydajniejszą pracę jak i jakość snu.
  • Zapewnienie prywatności – nikt z nas nie lubi być podglądany przez sąsiadów. Rolety zewnętrzne zagwarantują ci poczucie swobody i intymności we własnym domu. Doskonale ochronią przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, a co za tym idzie, podniosą twój komfort.
  • Nowoczesny wygląd domu – rolety zewnętrzne idealnie nadają się do zamontowania w każdym domu, bez względu na styl budownictwa. W przeciwieństwie do okiennic zapewniają domowi modny i nowoczesny wygląd. Jeśli chcesz wprowadzić trochę świeżości, z całą pewnością jest to najlepszy wybór.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa – ostatnia, a zarazem jedna z ważniejszych zalet, jakie posiadają rolety zewnętrzne to zagwarantowanie bezpieczeństwa. Są bardzo wytrzymałe i trudno jest je sforsować. Skutecznie będą odstraszać potencjalnych włamywaczy.

  Jakie są wady rolet zewnętrznych?

  rolety zewnętrzne, zalety rolet zewnętrznych, wady rolet zewnętrznych

  Jak widać, jest dużo zalet posiadania rolet zewnętrznych. Jeśli chcesz się zdecydować na takie rozwiązanie, powinieneś jednak poznać także ich wady.

  • Dość wysoka cena – jeśli masz ograniczone fundusze, to powinieneś wiedzieć, że rolety zewnętrzne nie należą do najtańszych. Cena jest wyższa również w stosunku do okien dachowych. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to inwestycja na długie lata.
  • Mały wybór – rolety zewnętrze niestety są produkowane w jednym modelu oraz bardzo małej ilości kolorów do wyboru. Jeśli miałeś ochotę urozmaicić wygląd swojego domu i zamontować takie w różowym, żółtym bądź innym żywym kolorze, to na pewno ich nie znajdziesz. Na rynku są dostępne tylko takie w stonowanych kolorach jak na przykład szary czy brązowy.
  • Utrzymanie czystości – są one narażone na wszystkie niekorzystne warunki pogodowe. Może również osadzać się na nich znaczna ilość pyłu czy kurzu. Utrzymanie ich w czystości może sprawić kłopot, ponieważ trzeba je odpowiednio dostosować. Nie należy używać do tego środków żrących, ścierających, ani ostrych szczotek czy gąbek, żeby nie poniszczyć ich powierzchni.
  • Jak widać rolety zewnętrzne mają zarówno wady jak i zalety. Należy je wszystkie przemyśleć w momencie gdy planujemy ich montaż. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to inwestycja na długie lata, która może nam zapewnić komfort, ochronę i bezpieczeństwo.

   Autor: Małgorzata Buchkovska

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.69 / 5.00 423 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-05-14
  Ok
  2023-03-30
  Polecam
  pixel