2021-03-23

Przed czym chronią rolety zewnętrzne?

Każdy z nas od czasu do czasu wyjeżdża na długie wakacje. Dobrze, jeśli mamy życzliwych sąsiadów lub ktoś z rodziny może się do nas na ten czas wprowadzić, ponieważ wówczas możemy być spokojni o rzeczy pozostawione w domu. Czasem jednak nie mamy tyle szczęścia, dlatego warto pomyśleć nad innymi rozwiązaniami. Rolety zewnętrzne nie tylko chronią przed ewentualnym włamaniem, ale posiadają wiele innych zalet, o których przeczytasz w poniższym artykule.


Z artykułu dowiesz się:

  1. dla kogo przeznaczone są rolety zewnętrzne
  2. jakie korzyści wypływają z zakupu rolet zewnętrznych
  3. czy rolety zewnętrzne chronią przed zimnem
  4. czy rolety zewnętrzne chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń
  5. czy rolety zewnętrzne chronią przed hałasem
  6. czym wyróżniają się rolety zewnętrzne VELUX


“okna

Dla kogo przeznaczone są rolety zewnętrzne?

Zastanawiasz się, czy rolety zewnętrzne to coś, czego potrzebujesz? Musisz wiedzieć, że na rynku znajdziesz specjalne modele rolet zewnętrznych antywłamaniowych, które kupowane są w określonym celu. Jednak w tym artykule skupimy się na tradycyjnych modelach, mających również trochę inne zastosowanie, niż tylko ewentualną ochronę przed rabusiami. Rolety zewnętrzne mogą być bowiem kupowane przez każdą osobę, której potrzebne jest całkowite zaciemnienie, ochrona przed słońcem czy przed hałasem. Poniżej zostaną również przedstawione modele oferowane przez jedną z czołowych firm zajmujących się stolarką okienną, ponieważ z pewnością warto zwrócić na nie uwagę.

Jakie korzyści wypływają z zakupu rolet zewnętrznych?

Wiele osób decydując się na zakup rolet, zastanawia się, czy potrzebują modele wewnętrzne, czy może jednak wolą modele zewnętrzne. Jeden i drugi rodzaj ma podobne właściwości, jednak modeli rolet wewnętrznych jest znacznie więcej niż rolet wewnętrznych, które przecież dzielą się na zaciemniające, dekoracyjne czy przyciemniające. Rolety zewnętrzne, po zasłonięciu okna, całkowicie przesłaniają światło dzienne czy wieczornych lamp. Dodatkowo są one wykonane z solidnych materiałów i skutecznie mogą zniechęcić włamywacza do zajrzenia do naszego domu, nawet jeśli nie są to stricte rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Z pewnością, jeśli często opuszczamy swój dom, to zakupienie tych produktów wpłynie na plus dla naszej psychiki. Dobrze dobrane do elewacji rolety zewnętrzne to również świetny dodatek dla elewacji naszego domu. Mogą stanowić świetny uzupełniający element.

Rolety zewnętrzne a ochrona przed zimnem

Rolety zewnętrzne chronią przed ucieczką ciepłego powietrza z naszego domu, co skutkuje obniżeniem rachunków za ogrzewanie. Ciepło zawsze najbardziej ucieka przez szyby naszych okien. Roleta zewnętrzna jest więc niejako buforem, który to ciepło zatrzymuje. Więc nie dość, że powietrze pomiędzy oknem a roletą jest zdecydowanie unieruchomione, to jeszcze ciepło musi przebyć dłuższą drogę, aby wydostać się na zewnątrz. Mimo, iż produkty te nie sprawią, że ciepłe powietrze nie będzie w ogóle uciekać z naszego domu, to jednak zdecydowanie ich instalacja pozwoli nam na uzyskanie mniejszych rachunków za ogrzewanie.

Rolety zewnętrzne chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń

“okna

Głównym zadaniem każdej rolety, bez względu na to, czy jest zewnętrzna, czy wewnętrzna to ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Nie da się ukryć, że roleta wewnętrzna nie poradzi sobie z agresywnymi promieniami słonecznymi tak samo, jak roleta zewnętrzna. Wynika to z faktu, że roleta wewnętrzna jest wykonana z materiału, który prędzej czy później dopuści wskazaną ilość ciepła do naszych pomieszczeń. Roleta zewnętrzna chroni całkowicie dom przed nagrzaniem. Gorące powietrze trafia na poważną zaporę, zanim będzie w stanie dotrzeć do naszego okna. Pamiętajmy jednak, że żadne rolety nie pomogą, jeśli dane pomieszczenie już wcześniej zostało nagrzane. Warto więc opuścić rolety, zanim tak się stanie i cieszyć się przyjemnym, chłodnym powietrzem.

Rolety zewnętrzne jako ochrona przed hałasem

Montujesz okna dachowe w swoim domu, ale obawiasz się, że każdy deszcz będzie mocno słyszalny w jego przestrzeniach? Zainwestuj więc w rolety zewnętrzne, które zadbają o to, aby żadna kropla deszczu nie przedostała się na taflę szyby Twojego okna. Jest to o tyle istotne posunięcie, że kiedy zainstalujesz okna dachowe w sypialni lub w pokoju dziecięcym, wówczas możesz liczyć na możliwość komfortowego odpoczynku. Dodatkowo pamiętaj, że rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed hałasem spowodowanym deszczem, ale również przed hałasem związanym z samochodami, jeśli mieszkasz przy ulicy, lub nocnymi krokami przechodniów. Po zasunięciu rolety zewnętrznej poziom hałasów zmniejsza się do kilku decybeli.

Rolety zewnętrzne Velux

Wszystko to, co zostało opisane powyżej, zawiera się w roletach zewnętrznych pochodzących od firmy Velux. Jej oferta przygotowana jest dla klientów posiadających wysokie wymagania. Rolety zewnętrzne Velux możesz zakupić w wersji manualnej, elektrycznej oraz solarnej. Każdy klient jest więc w stanie dopasować idealny typ rolety zewnętrznej specjalnie dla siebie. Produkty te zapewniają lepszą izolację termiczną nawet o 27%. Kupując je dla okien Velux, możesz liczyć na to, że ich instalacja będzie naprawdę prosta. Świetnie integrują się z dachem, a ich oryginalny i elegancki wygląd był już niejednokrotnie doceniany.

Autor:Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-03
O.K.
pixel