2022-11-14

Stwórz smart home z oknami dachowymi FAKRO

 

Nowoczesne technologie szturmem weszły w życie każdego człowieka. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o zarządzanie naszym domem. Nie da się ukryć, że właściciele sami poszukują rozwiązań, które nie tylko podniosą komfort użytkowania budynku, ale również sprawią, że stanie się on bezpieczniejszy. SmartHome od FAKRO to jedno z rozwiązań godnych uwagi. Dzięki wspomnianej technologii użytkownicy domu oszczędzają czas, pieniądze, a także mogą cieszyć się komfortowym życiem. Inteligentny dom, który można stworzyć z technologią SmartHome od FAKRO spełnia wszystkie wymagania nawet najbardziej wymagających domowników.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest SmartHome od FAKRO?
  2. Jakie decyzje trzeba podjąć, chcąc połączyć okna dachowe FAKRO ze SmartHome?
  3. Czego spodziewać się po oknach dachowych FAKRO, które połączono ze SmartHome?
  4. W jaki sposób działa SmartHome FAKRO?


zdjęcie pokazujące, że SmartHome FAKRO można zarządzać z pozycji telefonu

Czym jest SmartHome od FAKRO?

SmartHome FAKRO to inteligentna automatyka, którą można zastosować w każdym domu. Dzięki niej możliwe jest stworzenie bezpiecznego, oszczędnego oraz komfortowego mieszkania. Chcąc zastosować inteligentne rozwiązania, warto pomyśleć o nich już na etapie projektowania domu. Podczas budowy będzie można zamontować okna dachowe, fasadowe, drzwi wejściowe albo bramy garażowe, które będą dostosowane do wymogów SmartHome. Takie produkty swoim Klientom oferuje marka FAKRO. Zatrudnieni w firmie projektanci tworzą także kompleksowe rozwiązania, które dostosowane są do inteligentnych domów.

FAKRO SmartHome to nie tylko produkty. To także profesjonalne doradztwo, dobór odpowiedniego asortymentu, a także wsparcie techniczne i pomoc w konfiguracji wybranych rozwiązań. Marka dostarcza również schematy elektryczne, które ułatwiają montaż inteligentnych produktów.

działanie systemu SmartHome FAKRO

Jakie decyzje trzeba podjąć, chcąc połączyć okna dachowe FAKRO ze SmartHome?

Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązania, związane z inteligentnym domem, musisz zadać sobie kilka istotnych pytań. Odpowiadając na nie, będziesz w stanie lepiej zaprojektować i wybudować dom ze SmartHome. Pierwszym istotnym pytaniem będzie to, czy poszczególne rozwiązania mają być połączone ze sobą za pomocą kabla, czy bezprzewodowo. Warto zwrócić uwagę na to, że wybierając drugą opcję, jesteś w stanie w przyszłości rozbudować SmartHome o kolejne rozwiązania.

Kolejną decyzją, jaką należy podjąć, chcąc stworzyć inteligentny dom, jest dobór odpowiedniej stolarki okiennej. Wybierając odpowiednie okna dachowe FAKRO, można z powodzeniem sterować nimi zdalnie. Tak naprawdę od inwestora zależy, jak bardzo inteligentny będzie jego dom. Poza odpowiednią stolarką okienną i drzwiową właściciel budynku może także wyposażyć dom w czujniki i detektory, które sprawią, że zarządzanie SmartHome będzie jeszcze łatwiejsze.

sterowanie oknami dachowymi FAKRO za pomocą pilota

Czego spodziewać się po oknach dachowych FAKRO, które połączono ze SmartHome?

Inteligentny dom, dzięki indywidualnym ustawieniom, można w 100% dopasować do swoich potrzeb. Marka FAKRO pozwala stworzyć specjalne scenariusze, które oparte są na spersonalizowanych planach działania poszczególnych urządzeń i akcesoriów. Opierając się o kolejne sceny, można z powodzeniem uruchomić okna dachowe, żaluzje lub rolety do okien dachowych o wyznaczonej godzinie, w danym dniu lub w momencie, kiedy zamontowane czujniki wychwycą zmianę warunków pogodowych.

Prawidłowo dopasowane ustawienia okien dachowych FAKRO znacznie zwiększą komfort ich użytkowania. W domu Smart z powodzeniem będziesz mógł kontrolować temperaturę na poddaszu. Okna dachowe FAKRO, które podłączone są do systemu SmartHome, będą otwierać się samoczynnie, kiedy temperatura na poddaszu wzrośnie, a kiedy spadnie — będą się zamykać. Nie bez znaczenia są także inteligentne akcesoria do okien dachowych, które zasuwają się automatycznie, kiedy nasłonecznienie w sezonie letnim się zwiększa. Dzięki temu chronią wnętrza przed nagrzaniem się, a zimą przed niechcianymi stratami ciepła.

SmartHome FAKRO

W jaki sposób działa SmartHome FAKRO?

Prawidłowe działanie SmartHome FAKRO uzależnione jest od protokołu komunikacji Z-Wave. Jest to kompletny, bezprzewodowy system radiowy, który został zaprojektowany z myślą o sterowaniu oraz monitorowaniu budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Technologia Z-Wave od FAKRO wyróżnia się najwyższą jakością oraz bezpieczeństwem, jeśli chodzi o bezprzewodową kontrolę inteligentnego domu. System jest prosty w instalacji oraz dalszej rozbudowie i obsłudze. Jego montaż nie wymaga od użytkowników stosowania żadnych kabli, czy rozdzielni. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza czas oraz koszty instalacji, a także zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

Dlaczego warto postawić na system Z-Wave?

Zastanawiasz się, dlaczego zdecydować się na okna dachowe FAKRO sterowane systemem Z-Wave? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety:

  • dowolna możliwość konfiguracji ustawień, a także możliwość ustawienia konkretnych scenariuszy;
  • brak przewodów, które łączą poszczególne elementy systemu, co sprawia, że system bez problemu i potrzeby remontu można rozbudowywać o kolejne elementy;
  • dwukierunkowy sygnał — system potwierdza wykonanie określonego zadania, np. zamknięcie okna dachowego podczas deszczu lub opuszczenie markizy;
  • system Z-Wave jest w stanie obsługiwać różne produkty oferowane przez FAKRO, a także innych producentów;
  • intuicyjna obsługa poszczególnych produktów;
  • możliwość zarządzania inteligentnym domem z dowolnego miejsca na świecie, w którym właściciel ma dostęp do Internetu.

elementy wyposażenia, które można wykorzystać do SmartHome FAKRO

Podsumowanie

Inteligentny dom to coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie. Rozwój technologii sprawił, że dzięki odpowiednim protokołom oraz aplikacji w telefonie, użytkownicy są w stanie kontrolować, co dzieje się w budynku i odpowiednio reagować. Jeżeli Ty również chciałbyś wykorzystać SmartHome od FAKRO, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

zarządzanie inteligentnym domem z poziomu telefonu

 

 
 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
2023-03-25
Bardzo szybka wysyłka, produkt dobrej jakości
pixel