2019-08-12

Okna dachowe - Fakro czy Velux

Zanim zdecydujemy się zamówić okna dachowe, warto się zastanowić nad tym, które będą dla nas najbardziej odpowiednie. Stawiając na najwyższą jakość, prawdopodobnie będziemy zastanawiać się nad wyborem między firmą Fakro a Velux. Jest to dwóch wiodących producentów okien dachowych na świecie z najbardziej bogatą ofertą produktową na rynku.


Fakro – funkcjonalne okna dachowe w dobrej cenie

Fakro – funkcjonalne okna dachowe w dobrej cenie

Jeśli zastanawialiśmy się przez moment nad zamontowaniem okien pionowych w lukarnach, propozycja okien dachowych od Fakro powinna szybko rozproszyć takie myśli. Pomimo tego, że w pierwszej chwili wydaje się, że okna pionowe są tańsze, cała konstrukcja w ostatecznej kalkulacji jest jednak droższa. Okna dachowe można dowolnie personalizować, dobierając do nich odpowiednie nawiewniki, profile okienne.; do wybory okna drewniane drewniano – poliuretanowe lub z profilu PCV, czy indywidualnie dopasowane pakiety szybowe; okna z pakietami U3; U4 lub inne bardziej zaawansowane. Dużym powodzeniem wśród odbiorców cieszą się szczególnie te okna dachowe, które cechują się wyższą osią obrotu, a także te uchylno-obrotowe. Dzięki takim rozwiązaniom konstrukcyjnym okna stają się bardziej funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Są też bardziej bezpieczne, ponieważ dzięki okuciom antywłamaniowym jeszcze lepiej chronią budynek przed nieproszonymi gośćmi. Produkty Fakro od konkurencji wyróżnia możliwość zakupu okien dachowych i kołnierzy w trzech kolorach oblachowania zewnętrznego RAL 7022, RAL 9005, RAL 7016 już w ofercie okien PROFI.

Velux – inteligentne okna na najwyższym poziomie

Velux – inteligentne okna na najwyższym poziomie

Jeśli myślimy o oknach dachowych i stawiamy na wygodę lub mamy szczególne uwarunkowania ergonomiczne na poddaszu możemy wybrać z oferty VELUX okna dachowe z uchwytem w górnej części okna. Okna z górnym otwieraniem są dostępne tylko w ofercie producenta VELUX. Są to produkty, które bardzo dobrze prezentują się zarówno w tradycyjnym budownictwie, jak i w nowoczesnych budynkach. W codziennym użytkowaniu pozostają proste w obsłudze, wygłuszają hałasy z zewnątrz i skutecznie chronią przed uciekaniem ciepła z wnętrza. Wybrane produkty Velux możemy zamówić w wersji sterowanej elektrycznie. W ofercie oprócz standardowych okien dachowych są też okna kasy PREMIUM, m.in. okna balkonowe lub sterowane elektrycznie. Okna Velux zamontowane z dodatkową ramą izolacyjną BDX mają wydłużoną gwarancję do 20 lat. Aby ją otrzymać należy po montażu wypełnić i przesłać do VELUX POLSKA kwestionariusz w terminie do 2 lat od daty zakupu. Jest to więc wybór zarówno dla osób wygodnych, jak i dla tych, którzy poszukują praktycznych rozwiązań.Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
2023-03-30
Polecam
pixel