2022-07-29

Okna dachowe Fakro sterowane smartfonem – jak wybrać?


Inteligentne zarządzanie domem jest coraz chętniej stosowane przez inwestorów. Idąc tym tropem marka FAKRO przygotowała dla swoich Klientów określone rozwiązania, które mają sprawić, że ich domostwa staną się komfortowe i bezpieczne. SmartHome, bo o tym systemie mowa pozwala zintegrować produkty elektryczne z określonymi czujnikami, które sprawiają, że asortyment marki można obsługiwać z poziomu panelu na ścianie, pilota i smartfona (jeśli zainstaluje się odpowiednią aplikację). Jaki asortyment można podpiąć pod system? Jednym z produktów, którym można zarządzać za pomocą smartfona są okna dachowe sterowane elektrycznie Z-Wave. Więcej szczegółów na temat tego rozwiązania znajdziecie poniżej.


Z artykułu dowiesz się:

 1. Dlaczego warto postawić na inteligentny dom i rozwiązania FAKRO?
 2. Jak działa FAKRO SmartHome?
 3. Jakie rozwiązania można podpiąć do systemu?
 4. Co warto wiedzieć o oknach dachowych FAKRO Z-Wave sterowanych elektrycznie?


Fakro SmartHome

Dlaczego warto postawić na inteligentny dom i rozwiązania FAKRO?

Inteligentny dom to rozwiązania, które znacznie ułatwiają życie i funkcjonowanie właścicieli domów i mieszkań. Decydując się na okna dachowe oraz inne dedykowane im akcesoria sterowane elektrycznie lub solarnie, jesteś w stanie zapewnić sobie zarówno komfort użytkowania, jak i spore oszczędności, które z biegiem czasu na pewno będą odczuwalne w portfelu. Nie bez znaczenia jest tutaj stolarka okienna, która podłączona do odpowiednich czujników wpływa na warunki panujące w budynku, jak również na jego bezpieczeństwo i energooszczędność.

mama z dzieckiem sterują Fakro SmartHome za pomocą tabletu

Marka FAKRO przygotowała dla swoich Klientów kompleksową ofertę, w której znajdują się produkty z kategorii stolarki otworowej, w tym również okna dachowe, jakie z powodzeniem można zastosować w budynkach inteligentnych. Dostępny w ofercie asortyment jest wykonany z takich samych materiałów, które wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Dzięki temu inwestor może zachować jednolitą kolorystykę i stylistykę budynku.

Decydując się na okna dachowe FAKRO w wersji elektrycznej oraz wyposażone w czujnik deszczu oraz kontaktron, markizę SOLAR cechującą się inteligentnym systemem działania oraz roletę wewnętrzną zaciemniającą, jesteś w stanie zrobić pierwszy i najważniejszy krok w kierunku smart domu.

okno dachowe FAKRO elektryczne

Jak działa FAKRO SmartHome?

FAKRO SmartHome działa dzięki protokołowi komunikacji Z-Wave, który oparto na bezprzewodowym, kompletnym systemie radiowym. Technologię Z-Wave zaprojektowano i stworzono z myślą o monitorowaniu budynków mieszkalnych oraz obiektów komercyjnych. Decydując się na wspomniane rozwiązanie użytkownik może liczyć na najwyższą jakość, a także bezpieczeństwo w zakresie kontroli bezprzewodowej. Warto mieć na uwadze, że system Z-Wave, w który wyposażono okna dachowe elektryczne FAKRO jest prosty w instalacji, łatwy w rozbudowie i zarządzaniu na każdym etapie eksploatacji domu lub mieszkania. Sama instalacja rozwiązania nie wymaga stosowania specjalistycznych rozdzielni ani żadnych kabli komunikacyjnych pomiędzy zamontowanymi produktami FAKRO. Dzięki temu z powodzeniem można zmniejszyć koszt i czas montażu.

elektryczne okna dachowe FAKRO zamontowane w salonie

Sterowanie SmartHome z aplikacji w telefonie

Wybierając rozwiązania SmartHome FAKRO możesz z powodzeniem sterować nim z zainstalowanej aplikacji w telefonie, tablecie czy na komputerze. w miejscach, gdzie masz nieograniczony dostęp do Internetu.

SmartHome, aby działał prawidłowo, należy połączyć z centralą FIBARO — Home Center 2, która pozwala na sterowanie produktami dzięki przeglądarce internetowej albo aplikację w urządzeniach mobilnych. Wspomniana centrala pozwala na bezproblemowe zarządzanie certyfikowanymi produktami wyposażonymi w Z-Wave. Wszystkie funkcjonalności urządzenia dostępne są w przeglądarce internetowej lub w aplikacji zainstalowanej na urządzeniach mobilnych.

Aplikacja FIBARO, dzięki której można obsługiwać systemy FAKRO SmartHome ma czytelny i intuicyjny interfejs, który pozwala na kontrolę inteligentnego domu z dowolnego miejsca na ziemi. Wykorzystując smartfon, tablet lub telefon można sterować oknami, drzwiami i pozostałymi akcesoriami do okien dachowych, a także ogrzewaniem, oświetleniem, czy pozostałymi urządzeniami, które znajdują się w domu i które podłączone są do aplikacji.

kobieta steruje elektrycznymi oknami dachowymi FAKRO

Jakie rozwiązania można podpiąć do systemu?

Decydując się na inteligentny dom, warto mieć na uwadze, że oprócz wspomnianych wyżej rozwiązań, do systemu możesz podpiąć:

 • okna dachowe Z-Wave;
 • rolety zewnętrzne i wewnętrzne;
 • markizy do okien dachowych i pionowych;
 • okna przeznaczone do dachów płaskich;
 • okna fasadowe;
 • drzwi przesuwne HS;
 • bramy garażowe;
 • drzwi wejściowe.

Należy pamiętać, że każdy z produktów wymienionych powyżej, powinien mieć możliwość sterowania elektrycznego.

działanie systemu FAKRO SmartHome

Co warto wiedzieć o oknach dachowych FAKRO Z-Wave sterowanych elektrycznie?

Okna dachowe FAKRO Z-Wave z powodzeniem mogą stać się częścią inteligentnego domu. Zostały stworzone z myślą o osobach, którym zależy na energooszczędnym i prostym w użytkowaniu produkcie. Te okna obrotowe fabrycznie wyposażono w centralkę, siłowniki i transformator, dzięki czemu możliwe jest ich zdalne otwieranie oraz zamykanie. Z powodzeniem możesz także sterować dopasowanymi do nich dodatkami.

Okna Z-Wave producent wyposażył w czujnik deszczu, który automatycznie uruchamia funkcję zamykania skrzydła, kiedy na zewnątrz zaczyna padać deszcz. Dzięki specjalnym stykom na ościeżnicy umożliwia także łatwe zamontowanie elektrycznych akcesoriów.

Poza tym, że wspomnianymi oknami można z powodzeniem sterować za pomocą aplikacji w smartfonie, warto skupić się na charakterystycznych cechach tego okna, które sprawiają, że jest ono chętnie wybierane przez najbardziej wymagających Klientów. Mowa przede wszystkim o:

okna dachowe FAKRO sterowane elektrycznie

 • łatwym podłączeniu do sieci elektrycznej 230V;
 • automatycznym nawiewniku V40P, dzięki któremu we wnętrzach zawsze masz świeże powietrze;
 • energooszczędnym pakiecie szybowym U5, który każde okno posiada w standardzie;
 • podwyższonej odporności na włamanie — każde okno producent wyposażył w system topSafe, dzięki któremu użytkownik może mieć pewność, że nawet podczas jego nieobecności mieszkanie będzie bezpieczne;
 • zakresie montażu 15-90°, co sprawia, że wspomniane okno dachowe z powodzeniem można zamontować w większości domów z poddaszem mieszkalnym; możliwości zamówienia okien Z-Wave w wersji PVC, co pozwoli także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnia i łazienka stworzyć komfortowe warunki i zastosować elementy inteligentnego domu.

sterowanie elektrycznymi oknami FAKRO z pozycji telefonu

Podsumowanie

Decydując się na okna dachowe FAKRO Z-Wave możesz liczyć na komfortowy, inteligentny system, który sprawi, że mieszkanie na poddaszu będzie nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne. Specjalnie skonstruowany system SmartHome został podłączony do centrali, która pozwala za pomocą smartfona, tabletu lub innego urządzenia mobilnego zarządzać oknem oraz dedykowanym mu akcesoriom. Intuicyjna obsługa urządzeń sprawia, że właściciel może spać spokojnie zarówno przebywając w mieszkaniu, jak i poza nim. Wystarczy bowiem odpowiednia aplikacja, aby mógł zarządzać swoim inteligentnym domem z każdego miejsca na świecie.

tata z córką sterują oknami elektrycznymi FAKRO z aplikacji na tablecie

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-03-30
Polecam
pixel