Schody strychowe FAKRO – funkcjonalność i nowoczesny design

2024-03-28
Schody strychowe FAKRO – funkcjonalność i nowoczesny design

Schody strychowe Fakro to niezwykle wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia nam bezpieczne i komfortowe dostanie się na strych lub poddasze. Oferta Fakro obejmuje różne rodzaje schodów – drewniane, metalowe czy nożycowe. Producent cały czas poszerza swoją ofertę o różne nowości w tym zakresie. W poniższym artykule przedstawimy na czym polega funkcjonalność i nowoczesny design schodów strychowych Fakro zachowany w innowacyjnej serii GREENSTEP.


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakie schody powinniśmy wybrać na strych?
  2. Nowa generacja schodów strychowych GREENSTEP odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników?
  3. Energooszczędność, estetyka oraz niezwykły komfort użytkowania w nowoczesnych schodach strychowych GREENSTEP.
  4. Schody strychowe GREENSTEP – bezpieczeństwo ponad wszystko!
  5. Nowa generacja schodów strychowych GREENSTEP – ekologiczne rozwiązania ważnym aspektem we współczesnym świecie.


Schody strychowe Fakro GREENSTEP

Jakie schody powinniśmy wybrać na strych?

Strych to pomieszczenie, które zdecydowanie nie należy do pomieszczeń reprezentacyjnych. Przechowujemy tam jedynie rzeczy, których zazwyczaj nie użytkujemy na co dzień. Schody strychowe przede wszystkim powinny być bezpieczne i zapewniać komfort wchodzenia i schodzenia z poddasza. Warto podkreślić, że w tym wypadku nie sprawdzą się tradycyjne schody, ponieważ po ich montażu pozostaje otwór w stropie, który nie jest zamykany. Oznacza to, że dochodzi do przerwania izolacji cieplnej, a tym samym powstania mostka termicznego. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będą schody strychowe, które można wygodnie schować w stropie, wówczas. gdy nie są nam one potrzebne. Posiadają one odpowiednie uszczelki oraz izolowaną klapę, które sprawiają, że w domu nie dochodzi do strat ciepła.

Nowa generacja schodów strychowych GREENSTEP odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników?

FAKRO to producent, który od lat oferuje wysokiej jakości schody strychowe cieszące się coraz większą popularnością. Różne modele, jakie proponuje marka całkowicie odpowiadają potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Warto podkreślić, że schody strychowe FAKRO wyróżniają się również wysoką szczelnością oraz termoizolacyjnością.

Marka Fakro wprowadziła ostatnio do swojego asortymentu nową generację schodów strychowych GREENSTEP. Schody te charakteryzują się innowacyjną konstrukcją. Różne rozmiary pozwalają na dopasowanie ich do niestandardowych wymiarów otworu stropowego. LME Energy Efficient, LMT Super Thermo i Let Electric sprawdzą się w trakcie renowacji czy wymiany starych i nieszczelnych schodów strychowych. Z powodzeniem mogą one zastąpić dotychczasową wersję LWK Plus/Komfort. Nietypowe rozmiary są dostępne w wersji z drabinką drewnianą (LWE Energy Efficient i LWT Super Thermo) lub metalową (LME Energy Efficient i LMT Super Thermo).

Energooszczędność, estetyka oraz niezwykły komfort użytkowania w nowoczesnych schodach strychowych GREENSTEP

Schody strychowe Fakro GREENSTEP

Energooszczędne schody GREENSTEP marki Fakro posiadają wiele zalet i udogodnień, które są odpowiedzią na wymagania współczesnych inwestorów. Przede wszystkim, dzięki doskonałym parametrom termoizolacyjnym, generują mniejsze straty – modele te oferują jeden z najniższych współczynników przenikania ciepła – wynosi on nawet 0,48 W/m2K. Lekka klapa wykonana z polistyrenu ekspandowanego (EPS o wysokiej gęstości) nie posiada dodatkowych drewnianych elementów i jest ocieplana. Oprócz tego jest obustronnie wykończona elegancką białą płytą HDF z estetycznie wkomponowanym zamkiem. Jego zadaniem jest również pozycjonowanie klapy w skrzyni po zamknięciu schodów. Obrzeże klapy jest wykończone okleiną ABS w ładnym białym kolorze. Zastosowanie specjalnych listew wykończeniowych umożliwia precyzyjne zamaskowanie szczelin wokół schodów. Dzięki temu, schody strychowe GREENSTEP wyglądają niezwykle elegancko. Ponadto wpasują się we wnętrze urządzone niemalże w każdym stylu. Skrzynia schodów jest wyposażona w taki zestaw uszczelek, który zapewnia 4. najwyższą klasę szczelności. W przypadku schodów strychowych bardzo ważne są komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Aspekty te zostały oczywiście uwzględnione podczas projektowania nowych schodów GREENSTEP. Konstrukcja stopek LXS-W oraz LXS-M pozwala na łatwiejsze dopasowanie długości drabinki do wysokości pomieszczenia, w przypadku zbyt dużego docięcia drabiny lub zmiany grubości powierzchni podłogi. Warto również wspomnieć o łatwości instalacji schodów GREENSTEP. System szybkiego montażu powoduje, że przebiega on szybko i sprawnie, co pozwala nam oszczędzić czas i energię.

Schody strychowe GREENSTEP – bezpieczeństwo ponad wszystko!

Niewątpliwą zaletą nowej generacji schodów strychowych GREENSTEP jest możliwość komfortowego dopasowania do indywidualnych oczekiwań klienta pod względem optymalnego rozmiaru, grubości klapy, a także wysokości skrzyni. Umożliwia nam to doskonałe dopasowanie schodów do wybranego pomieszczenia, przy zachowaniu bezpiecznego dostępu na strych. Obsługa tego rodzaju schodów jest niezwykle prosta – dzięki zatrzaskowemu zamkowi klapa otwiera się i zamyka bardzo lekko i wygodnie. W zależności od modelu mogą być one obsługiwane ręcznie lub elektrycznie. Antypoślizgowe stopnie to jeden z elementów zapewniających bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto specjalna konstrukcja pozwala na komfortowe zwiększenie odległości pomiędzy drabinką a klapą. Warto wspomnieć, że ostatni stopień drabiny umiejscowiony jest w skrzyni, a stopki z możliwością regulacji gwarantują stabilność na różnego rodzaju powierzchniach.

Nowa generacja schodów strychowych GREENSTEP – ekologiczne rozwiązania ważnym aspektem we współczesnym świecie

W dzisiejszym świecie bardzo mocno stawiamy na ekologię i rozwiązania przyjazne środowisku. Marka Fakro to producent okien dachowych, akcesoriów okiennych oraz schodów strychowych, dla której te aspekty są niezwykle istotne. Widać to bardzo wyraźnie w innowacyjnych modelach schodów GREENSTEP. Przejawia się to przede wszystkim w energooszczędności. Zastosowane rozwiązania termoizolacyjne sprawiają, że straty ciepła w pomieszczeniach są naprawdę niewielkie, a znaczna oszczędność energii generuje niższe koszty za ogrzewanie lub klimatyzację. Nieoceniona wygoda obsługi oraz bezpieczeństwo użytkowania to kolejne elementy, które świadczą o wysokiej jakości tego typu produktów. W naszym sklepie internetowym „Portal Okienny” znajdziemy wiele różnych modeli energooszczędnych schodów strychowych Fakro zarówno z drewnianą, metalową, jak i nożycową drabinką. Serdecznie zapraszamy na zakupy!

FAQ

Jakie są główne zalety schodów strychowych marki Fakro?

Główne zalety schodów strychowych marki Fakro to wysoka szczelność, termoizolacyjność oraz bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

W jaki sposób nowa generacja schodów strychowych GREENSTEP odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników?

Nowa generacja schodów strychowych GREENSTEP marki Fakro charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją, energooszczędnością, estetyką i niezwykłym komfortem oraz bezpieczeństwem użytkowania.

Dlaczego ekologiczne rozwiązania są istotnym aspektem w nowoczesnych schodach strychowych?

Ekologiczne rozwiązania są istotnym aspektem w nowoczesnych schodach strychowych, ponieważ pozwalają one na minimalizację strat ciepła, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania lub klimatyzacji oraz wpisują się we współczesne standardy związane z dbałością o środowisko.
Anna Adamczyk

Copywriterka z pasji. Swoją drogę z pisaniem zaczęła od poezji do szuflady. Uwielbia tworzyć artykuły blogowe na różne tematy. Odbyła wiele szkoleń z zakresu stolarki okiennej, materiałów budowlanych oraz wykończenia wnętrz. Specjalizuje się w tematyce budowlanej, ale wystrój wnętrz nie jest jej obcy. Miłośniczka literatury kobiecej. Pasjonuje się również psychologią i wszystkim, co związane z naturą człowieka. Kocha psy! Nie wyobraża sobie życia bez muzyki - od niedawna fanka Ani Karwan.


Przeczytaj także:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-04
Super polecam
pixel