Jak zamontować markizę do okien dachowych Roto?

2023-12-06
Jak zamontować markizę do okien dachowych Roto?

 

Każdy lubi lato, jednak upały, które czasami panują o tej porze roku, mogą dać się we znaki niejednej osobie. Duszne powietrze oraz ostre promienie słońca, które przedostają się przez okna dachowe, przeszkadzają w szczególności mieszkańcom poddasza. Rozwiązaniem tego problemu będą markizy, które skutecznie ochronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się. Na rynku dostępne są rozmaite modele, które pasują do okien dachowych różnych producentów. Mając to na uwadze, w dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie — jak zamontować markizę do okien dachowych ROTO? Jeśli posiadasz okna dachowe tego producenta, te informacje mogą Ci się przydać.

 


Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym charakteryzuje się markiza ZAR na okna dachowe ROTO?
 2. Jakich korzyści możesz się spodziewać, montując markizy na okna dachowe ROTO?
 3. Jak prawidłowo dobrać rozmiar markizy?
 4. W jaki sposób prawidłowo przeprowadzić montaż markizy do okien dachowych ROTO?


markiza na otwartym oknie dachowym

Mocne słońce może być uciążliwe nawet dla osób, które je kochają. Dlatego też, jeśli mieszkasz na poddaszu, które wyposażono w okna dachowe ROTO, powinieneś pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu wnętrz przed ich nadmiernym nagrzewaniem. Pomocne mogą okazać się markizy. Dzięki nim skutecznie osłonisz pomieszczenia przed silnymi promieniami słońca. Marka ROTO przygotowała dla swoich Klientów specjalne rozwiązanie, które warto zastosować na poddaszu. Markiza zewnętrzna ZAR, bo o niej mowa, posiada nie tylko wiele korzyści, ale również jest prosta w montażu. Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć ją na poddaszu, zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią wpisu, gdzie przedstawiamy szczegóły montażu.

Czym charakteryzuje się markiza ZAR na okna dachowe ROTO?

Markizy do okien dachowych ROTO (ZAR) sprawią, że będziesz mógł cieszyć się przyjemnym klimatem na poddaszu. Do ich produkcji wykorzystano wysokiej jakości włókno szklane, pokryte tworzywem sztucznym. Tak skonstruowana markiza pozwala zatrzymać około 70% promieniowania cieplnego, jakie w czasie lata dociera do zewnętrznej szyby okna dachowego. Aby jak najlepiej zabezpieczyć okno dachowe ROTO i wnętrza przed nagrzewaniem się, markizę warto połączyć z roletami wewnętrznymi. Tak przygotowany zestaw będzie doskonale chronił poddasze przed upałem.

markiza ROTO zamontowana na oknie dachowym

Jakich korzyści możesz się spodziewać, montując markizy na okna dachowe ROTO?

Decydując się na markizy do okien dachowych ROTO, możesz liczyć na poniższe korzyści:

 • idealne dopasowanie (jeśli markiza będzie miała odpowiednią wielkość) produktu do okna dachowego ROTO;
 • skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym i upałem. Markiza odbija promienie, zanim te dotrą do szyby;
 • specjalną budowę (siatka), która nie zasłania widoku zza okna, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się krajobrazem;
 • dodatkowe zgrzanie włókien, z których wykonano markizę. Pozwala to na lepszą ochronę przed wpływem zewnętrznych czynników oraz zabrudzeniami;
 • łatwy montaż;
 • ochronę prywatności;
 • bezproblemową obsługę przy otwartym oknie;
 • przyjemny klimat, jaki panuje na poddaszu.

markizy ROTO zamontowane na oknach dachowych zespolonych w salonie na poddaszu

Jak prawidłowo dobrać rozmiar markizy?

Aby prawidłowo dobrać markizy na okna dachowe ROTO, musisz znać rozmiar i typ okna, które zostało zamontowane na poddaszu. Wszystkie informacje znajdziesz na tabliczce znamionowej, którą można znaleźć po otwarciu okna. Informacje, jakie znajdziesz na plakietce to:

 • typ okna;
 • rozmiar;
 • materiał, z jakiego wykonane jest okno.

Kupując markizy na okna dachowe ROTO, należy podać informacje, które znajdują się na tabliczce okna, do którego dopasowywane są akcesoria. Niedopuszczalne jest mierzenie szerokości i wysokości okien i podawanie takich informacji sprzedawcy. Jeśli tak zrobisz, możesz mieć pewność, że markiza będzie miała nieodpowiedni wymiar.

Szukając tabliczki znamionowej musisz pamiętać, że w zależności od rodzaju okna dachowego, może znajdować się w różnych miejscach. Jeśli posiadasz okna dachowe ROTO, powinieneś zawsze szukać czerwonej klapki lub szarej tabliczki. Tam producent umieścił oznaczenie modelu okna, jakie posiadasz.

markizy ROTO zamontowane na oknach dachowych

W jaki sposób prawidłowo przeprowadzić montaż markizy do okien dachowych ROTO?

Wiesz już, jaką markizę zamówić? Chciałbyś samodzielnie ją zamontować, jednak nie wiesz, czy sprostasz zadaniu? Montaż markizy na okna dachowe ROTO jest bardzo prosty. Zastosuj poniższe kroki, a w niedługim czasie będziesz mógł cieszyć się przyjemnym klimatem na poddaszu:

 1. Otwórz okno i przykręć markizę w miejscu pod oblachowaniem okna.
 2. Zamontuj haczyki, które otrzymałeś w zestawie.
 3. Przyczep markizę do haczyków.

Aby lepiej zobrazować cały proces, poniżej przedstawiamy film przedstawiający poszczególne kroki:

WAŻNE!

Pamiętaj, aby w okresie zimowym, kiedy nie używasz markizy, zwinąć ją i schować pod górna oblachowanie okna.

Podsumowanie

Montaż markizy do okien dachowych ROTO nie jest trudnym zadaniem. Musisz jedynie przestrzegać opisanych i pokazanych na filmie kroków. Jeśli jednak będziesz miał problem z prawidłowym wykonaniem tego zadania, wezwij doświadczonych fachowców, którzy sprawnie przeprowadzą instalację markizy.

markiza na okno dachowe ROTO

 

 
 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel