2021-04-02

Jaki jest koszt rolet zewnętrznych?

Myśląc o zamieszkaniu na poddaszu w komfortowych warunkach, należy wziąć pod uwagę kupno odpowiednich akcesoriów, które pozwolą zapanować nad gorącymi promieniami słonecznymi i zagwarantują nam spokojny sen. Jednym z rozwiązań są rolety zewnętrzne, które choć droższe od tradycyjnych rolet wewnętrznych, są coraz częściej kupowane, ze względu na swoje parametry. Zapewne zastanawiasz się, ile kosztują poszczególne modele rolet zewnętrznych, co decyduje o ich cenie i na jakie modele należy zwrócić szczególną uwagę. Na wszystkie pytanie uzyskasz odpowiedź poniżej. Z pewnością pozwoli Ci to wybrać najlepszy model rolet zewnętrznych dla siebie.

  1. co decyduje o cenie rolet zewnętrznych
  2. jakie rolety zewnętrzne oferuje Portal Okienny
  3. czy warto decydować się na rolety wewnętrzne


okna dachowe, rolety zewnętrzne, rolety na okno dachowe, jakie rolety na okno dachowe

Co decyduje o cenie rolet zewnętrznych?

Wszystko zależy do tego, na jaki rodzaj rolet zewnętrznych chcesz się zdecydować. Cena jest ważna, jednak zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, musisz zdawać sobie sprawę, że wysokiej jakości rolety zewnętrzne są zakupem na lata, dlatego nie ma sensu aż tak okrajać na nie budżetu, aby potem wydawać dodatkowe pieniądze na ich ewentualną naprawę.

Wybór rolet zewnętrznych zacznij od sprawdzenia oferty najlepszych producentów akcesoriów okiennych. Mogą to być firmy VELUX, DAKEA lub MAGNETIC, które oferują bogactwo przeróżnych akcesoriów w tym właśnie rolet zewnętrznych. U wielu producentów możesz liczyć od razu na wykonanie usługi montażu, dzięki czemu nie musisz martwić się o szukanie fachowców lub samodzielny montaż. W tym miejscu warto zaznaczyć, że odpowiedni montaż rolet zewnętrznych pozwoli na obniżenie strat ciepła, izolację akustyczną i wiele innych udogodnień, dlatego tak ważne jest, aby ktoś zajął się tym w profesjonalny sposób.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania o montaż i zakup rolet zewnętrznych, zawsze możesz skontaktować się z fachowcami z Portalu Okiennego, którzy zawsze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Rolety zewnętrzne do wyboru w Portalu Okiennym

Przeglądając naszą ofertę na Portalu Okiennym, natkniesz się na kilka modeli rolet zewnętrznych, dzięki czemu będziesz w stanie idealnie dopasować je do swoich okien dachowych i poddasza.

Wyróżniamy tu:

  • rolety zewnętrzne ręczne – łatwe w montażu, uniwersalne i bardzo trwałe. To klasyczne rozwiązanie, które pozwala Ci na zakup wysokiej jakości rolet zewnętrznych w bardzo przystępnej cenie. Do wyboru masz rolety w kolorze ciemnoszarym, który wpisuje się w dzisiejsze kanony mody. Ceny rolet zewnętrznych manualnych FAKRO oscylują w granicach od 1100 do 1350 zł. Natomiast jeśli bardziej zainteresują Cię rolety zewnętrzne VELUX, o cenę możesz zapytać naszych doradców z Portalu Okiennego;
  • rolety zewnętrzne elektryczne – ten typ akcesoriów okiennych powstał dla osób oczekujących wygodnych rozwiązań. Roleta obsługiwana jest za pomocą panelu naściennego, więc wystarczy użycie jednego przycisku, aby podnieść lub obniżyć roletę zewnętrzną. Świetnie chroni przed zmiennymi i ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi oraz ewentualnym włamaniem. W naszej ofercie znajdziesz rolety zewnętrzne elektryczne pochodzące od marki FAKRO (ok. 1400 zł), ROOFLITE + ( od 1350 – do 2000 zł) oraz VELUX ( od 1440 zł w pakiecie podstawowym do 4900 zł w pakiecie rozszerzonym);
  • rolety zewnętrzne solarne – te akcesoria są obsługiwane tak samo, jak modele elektryczne. Tyle tylko, że pobierają one energię ze słońca, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie eko rozwiązania. W tym przypadku do pozostawiamy Ci do wyboru firmę ROOFLITE + ( od 1400 zł do 2000 zł) i VELUX ( od 2000 zł do 7800 zł). W przypadku rolet zewnętrznych VELUX masz do wyboru różne rodzaje wykończenia, rozmiary, jak i kolory. Niektóre rolety sprzedawane są również z dodatkowym wyposażeniem, co podnosi ich cenę.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełną ofertą rolet zewnętrznych oferowanych przez Portal Okienny, możesz zapoznać się z nią tutaj. Dodatkowo w przypadku kiedy chcesz uzyskać dodatkową wycenę i zależy Ci, aby produkt, który kupisz, był całkowicie dopasowany do Twoich oczekiwań, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami.

A może jednak rolety wewnętrzne?

okna dachowe, rolety zewnętrzne, rolety na okno dachowe, jakie rolety na okno dachowe

Zastanawiasz się, czy rolety wewnętrzne nie będą lepszym wyborem? Jeśli o tym myślisz, to powinieneś wiedzieć, że:

  • tylko roleta wewnętrzna zaciemniająca pozwoli Ci na pełne zaciemnienie pomieszczenia;
  • modele wewnętrzne nie chronią pomieszczeń na poddaszu tak mocno, jak rolety zewnętrzne;
  • nie masz zapewnionej ochrony antywłamaniowej;
  • nie możesz liczyć na izolację akustyczną i termiczną.

Jeżeli liczy się dla Ciebie możliwość przebywania w chłodzie podczas letnich dni i dodatkowo nie chcesz słyszeć hałasów z zewnątrz i zależy Ci na dobrej izolacji akustycznej, wówczas lepiej zdecydować się na rolety zewnętrzne.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-04
Super polecam
2023-03-30
Polecam
pixel