2018-03-31

Elektryczne akcesoria do okien

Okna dachowe dostarczają niezastąpione światło dzienne oraz mają wpływ na nagrzewanie pomieszczeń. Wybranie odpowiednich akcesoriów może zupełnie zmienić wizerunek naszego okna oraz jego funkcjonalność. Akcesoria stworzone z myślą o oknach dachowych mają przeróżne zastosowania. Ich głównym celem jest usprawnienie i ułatwienie życia codziennego w naszym domowym ognisku. Mogą zwiększyć komfort, stanowić ozdobę, utrzymywać pokojową temperaturę zimową porą czy schłodzić pomieszczenie podczas upałów.


Elektryczne akcesoria do okien

Elektryczne akcesoria do okien

Coraz częściej w kwestii codziennej obsługi okien oraz wszelkich okiennych akcesoriów stosowane są nowoczesne zdobycze techniki, umożliwiające ich zdalną obsługę. Bardzo popularne obecnie elektryczne akcesoria do okien znacznie podnoszą poziom codziennego komfortu ich użytkowników. Na jakie jednak konkretnie nowinki techniczne warto się zdecydować, by być w pełni zadowolonym i móc następnie polecać je znajomym? Dokonaliśmy przeglądu najpopularniejszych rozwiązań i mamy kilka przemyśleń w związku z tym, które z elektrycznych akcesoriów okiennych są godne uwagi.


Rolety na pilota dla wygodnych

Rolety na pilota dla wygodnych

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się rolety z napędem elektrycznym, które mogą być ponadto obsługiwane za pomocą pilota. Mowa tu przede wszystkim o roletach zewnętrznych, których manualna obsługa jest dość uciążliwa, dlatego pilot jawi się jako bezsprzecznie najlepsze rozwiązanie. To właśnie zewnętrzne rolety zapoczątkowały modę na sterowanie osłonami okiennymi z pilota, która obecnie obejmuje również klasyczne rolety wewnętrzne. Automatyczne rolety są szczególnie przydatne w sytuacji, gdy w naszym domu bądź mieszkaniu posiadamy wyjątkowo duże przeszklenia i jednorazowe odsłonięcie rolet o poranku, bądź zasunięcie pod wieczór wymaga wiele wysiłku.

Aby móc możliwie jak najmniejszym nakładem wysiłku zamontować napęd elektryczny w roletach, należy zaplanować ich zdalne sterowanie już na etapie wykańczania całego domu. Obecnie do sprawnej obsługi rolet wystarczy zamontować jedynie niewielki silnik typu tubowego, który można łatwo ukryć w ich górnej kasecie. Należy pamiętać, by do każdego miejsca, w jakim będzie znajdowała się elektrycznie sterowana roleta doprowadzić zasilanie.


Solarne rolety dla oszczędnych

Solarne rolety dla oszczędnych

Rozwiązaniem dla najbardziej wymagających inwestorów, którzy cenią sobie również ekologię, są innowacyjne rolety solarne. Nie wymagają one podłączenia do zasilania, ponieważ zamontowane w nich ogniwa fotowoltaiczne same wytwarzają energię elektryczną z padającego na powierzchnię rolety promieniowania słonecznego. Co więcej, posiadają one niezwykle przydatną funkcję, jaką jest rozwijanie rolet w gorące dni celem ochrony wnętrz przed upałem, bądź zwijanie w mroźne dni zimowe, gdy słońce ma za zadanie ogrzać pomieszczenia.


Elektrycznie sterowane okna dachowe

Elektrycznie sterowane okna dachowe

Elektrycznie można sterować również oknami dachowymi. Za pomocą wygodnego pilota można z łatwością otwierać i zamykać okno, w zależności od aktualnych potrzeb. Z całą pewnością elektryczne okna dachowe przypadną do gustu osobom posiadającym wiele okien dachowych, do których dostęp może być utrudniony.

Zobacz nasze inne artykuły i dowiedz się, jakie okna dachowe wybrać, a także:

Okna trzyszybowe - czy warto?
Nawiewnik do okna dachowego - jaką funkcję pełni?Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-04
Super polecam
2023-03-30
Polecam
pixel