2022-09-07

Jakie schody strychowe wybrać — FAKRO, Oman czy Magnetic?

 

Każdy, kto ma nieużytkowy strych, zapewne nie raz zastanawiał się nad tym, jakie schody strychowe wybrać? Choć każdy model dostępny na rynku ma spełniać taką samą funkcję (umożliwić użytkownikowi wejście na strych), oferta produktowa jest tak bogata i różnorodna, że wielu właścicieli domów ma problem, aby wybrać ostateczne rozwiązanie. Jeżeli należysz do tego grona, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawimy zalety schodów strychowych trzech marek — FAKRO, OMAN i MAGNETIC. Mamy nadzieję, że nasz wpis pomoże Ci wybrać schody, które spełnią Twoje oczekiwania.

 


Z artykułu dowiesz się:

 1. Co wziąć pod uwagę wybierając schody strychowe?
 2. Jakie zalety mają schody strychowe FAKRO?
 3. Czym na rynku wyróżniają się schody strychowe OMAN?
 4. Na jakie atuty warto zwrócić uwagę, chcąc wybrać schody strychowe MAGNETIC?


schody strychowe ukazujące mechanizm działania

Co wziąć pod uwagę wybierając schody strychowe?

Mnogość ofert, jak również aspekty związane z projektem domu lub wcześniej wykonanym otworem sprawiają, że wybór schodów strychowych nie należy do najłatwiejszych. Jeśli otwór na schody strychowe został wykonany wcześniej, musisz dobrać rozwiązanie, które będzie pasowało do niego względem długości i szerokości. Jeżeli natomiast w Twoim domu jest strop drewniany, musisz pamiętać, aby szerokość skrzynki była równa szerokości belek stropowych. Pamiętaj przy tym, aby pomiędzy skrzynką, a belkami pozostawić kilka centymetrów odstępu.

Wybierając schody strychowe, konieczne zwróć uwagę na minimalizację mostków termicznych, czyli miejsc, przez które z wnętrza może uciekać ciepło. Wysokiej jakości schody strychowe powinny być już ocieplone, a dodatkowo ich współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić między 0,5-0,8 W/m2xK. Jeśli strych jest ocieplony, możesz wybrać schody, których współczynnik waha się między 0,9-1,2 W/m2xK.

Ostatnim z elementów, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę, wybierając schody strychowe, jest wysokość skrzynki, w której będą schowane. Posiadając strop betonowy, który od spodu będzie tynkowany, skrzynka powinna mieć wysokość zbliżoną do jego grubości. Przy stropie drewnianym należy wykonać sufit podwieszany, co oznacza, że klapa schodów musi być równa z okładziną sufitową.

Mając powyższe wytyczne na uwadze, możesz skupić się teraz na wyborze odpowiednich schodów strychowych.

mężczyzna otwiera schody strychowe na poddaszu

Jakie zalety mają schody strychowe FAKRO?

Składane schody strychowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych schodów stacjonarnych, które są kosztowne i jednocześnie zabierają sporo miejsca. Mając to na uwadze, marka FAKRO przygotowała dla swoich Klientów różne modele schodów strychowych, które nie tylko spełniają wszelkie wymogi techniczne, ale także są bezpieczne i zapewniają wygodę użytkowania. Nie są to jednak jedyne atuty oferowanego rozwiązania. Do największych zalet schodów strychowych FAKRO należą:

 • Oszczędność miejsca — schody strychowe FAKRO w czasie rozkładania i składania nie potrzebują dużej przestrzeni. Po ich złożeniu chowają się w stropie budynku, dzięki czemu są całkowicie niewidoczne.
 • Bezproblemowy montaż — system montażu został stworzony w sposób, który pozwala na łatwą instalację rozwiązania. Do przeprowadzenia montażu schodów strychowych wystarczą dwie osoby oraz dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia, aby w krótkim czasie cieszyć się nowym wejściem na strych. Ważne jest to, że schody strychowe FAKRO producent dostarcza do Klienta całkowicie zmontowane, dzięki czemu nie musi on wykonywać żadnych dodatkowych czynności.
 • Wygodna obsługa — specjalnie zaprojektowany mechanizm odciążający klapę schodów, a w niektórych modelach także drabinkę, sprawia, że schody obsługuje się bez użycia siły. Producent dostarcza wraz ze schodami drążek, który pozwala je wygodnie otwierać i zamykać.
 • Dodatkowe wyposażenie — FAKRO, aby ułatwić montaż oraz komfort użytkowania proponowanych schodów, wraz z nimi dostarcza akcesoria dodatkowe: kątowniki montażowe LXK, zestaw montażowy LXK-D, zestaw izolacyjny LXD.
 • Gwarancja — producent objął oferowane schody strychowe 3-letnią gwarancją.

różne rodzaje schodów strychowych FAKRO

Czym na rynku wyróżniają się schody strychowe OMAN?

Kolejnym producentem, który jest godny uwagi, jeśli chodzi o schody strychowe, jest OMAN. Czego spodziewać się po produktach tej marki? Poniżej najważniejsze zalety schodów POLAR Z2, które są jednymi z najchętniej wybieranych produktów:

 • Podwójne uszczelnienie oraz klapa o grubości 8,6 cm — takie rozwiązanie sprawdza się w każdych warunkach. Uszczelnienie pozwala pomniejszać koszty związane z ogrzewaniem domu.
 • Doskonały współczynnik przenikania ciepła — który wynosi zaledwie 0,36 W/m2xK
 • Najniższa 4 klasa szczelności — sprawia, że schody strychowe OMAN można zamontować w miejscach , gdzie występują duże różnice temperatur.
 • Specjalna konstrukcja — pozwala zmniejszyć straty ciepłego powietrza oraz poprawić poziom termoizolacji budynku.
 • Dwupunktowy metalowy zamek — gwarantuje szczelne i bezpieczne zamknięcie klapy schodów.
 • Antypoślizgowe stopki — zapewniają stabilną ułożenie schodów na podłodze i zapobiegają rysowaniu jej powierzchni. Dodatkowo po docięciu drabinki na odpowiednią wysokość — będą idealnym jej wykończeniem.
 • Stabilna i wytrzymała poręcz — znacznie poprawia wygodę użytkowania schodów. Producent zaprojektował ją tak, aby można było zamontować ją z prawej, albo lewej strony, w zależności od tego, jakie preferencje ma użytkownik.
 • Wysoka jakość materiałów oraz dbałość o każdy szczegół — pozwalają na to, aby każdy, nawet najbardziej wymagający Klient, był zadowolony z zakupionego produktu.

różne rodzaje schodów strychowych OMAN

Na jakie cechy warto zwrócić uwagę, chcąc wybrać schody strychowe MAGNETIC?

Marka MAGNETIC to ostatnia z porównywanych dzisiaj. Obok materiałów dociepleniowych marka MAGNETIC, oferuje swoim Klientom także schody strychowe, które wykonane są z najwyższej jakości surowców. Przekłada się to na trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Do pozostałych atutów, jakie posiadają schody strychowe MAGNETIC należą:

 • Funkcjonalność — dzięki drabince szerszej (15% więcej) od innych modeli dostępnych na rynku możliwe jest komfortowe wejście na strych.
 • Wyjątkowy układ sprężyn w skrzyni — pozwalają one na bezproblemowe zamykanie i otwieranie samoopadającej klapy.
 • Praktyczny zamek przy klapie z metodą na CLICK — umożliwia bezproblemowe i skuteczne zatrzaskiwanie schodów.
 • Wysokiej jakości stopki — pozwalają na zabezpieczenie podłogi przed porysowaniem, a także innymi uszkodzeniami mechanicznymi.
 • Minimalistyczne i uniwersalne wykończenie — dzięki niemu schody strychowe MAGNETIC wpisują się w każdy wystój wnętrza.

schody strychowe rozłożone na korytarzu

Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy trzech producentów schodów strychowych, którzy oferują wysokiej jakości rozwiązania. Każdy z nich proponuje schody strychowe wysokiej jakości, jakie są dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających Klientów. Należy zatem powiedzieć, że wybór i polecenie jednego rozwiązania nie jest możliwe. Każda z firm i proponowanych modeli znajdzie swojego odbiorcę. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu, określ przeznaczenie, a także parametry, na których najbardziej Ci zależy i wybierz model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

 
 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-03-30
Polecam
pixel