2019-02-15

Schody strychowe marki Magnetic – postaw na jakość

W wielu domach strychy są niezagospodarowane, lub trzyma się w nich nie mieszczące się gdzie indziej przedmioty. Ale nawet jeśli zagląda się tam raz czy dwa razy w roku, to trzeba zapewnić do tego miejsca dostęp. Jest to konieczne także z tego powodu, że ze strychu najczęściej można wyjść na dach, na przykład w celu przeglądnięcia stanu pokrycia czy kominów. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli specjalne schody, które ma w swojej ofercie wielu producentów. Dużym powodzeniem na rynku cieszą się schody Magnetic, cenione za wysoką jakość wykonania.


Dlaczego warto zainwestować w specjalne schody?

Dlaczego warto zainwestować w specjalne schody?

Jeszcze jakiś czas temu najczęściej do wejścia na strych były stosowane zwykłe drewniane schody czy nawet drabina, przyłożone do wyciętego w stropie otworu. Takie rozwiązanie nie tylko jest mało praktyczne, ale także powoduje ogromne straty ciepła. Nawet jeśli taki otwór był zamknięty drewnianą klapą, to brak izolacji powodował powstanie dużego mostka cieplnego, a niejednokrotnie nawet tego nie było. Dlatego też producenci opracowali specjalny system schodów, które złożone są z klapy oraz składanej z kilku części drabiny. Klapa może posiadać dodatkowo warstwę izolacji, dzięki dużej szczelności ogranicza to ucieczkę ciepła. Do klapy przeważnie jest przymocowany specjalny mechanizm, który pozwala rozkładać i składać kilkuelementowe schody. Po zamknięciu całości są one praktycznie niewidoczne, a po rozłożeniu umożliwiają wygodne i bezpieczne wyjście na górę. Dodatkową korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest szybkość montażu - po wycięciu odpowiedniego otworu wystarczy przymocować zewnętrzną ramę i można ze schodów korzystać.

Schody Magnetic

Schody Magnetic

Firma Magnetic ma w swojej ofercie kilka konstrukcji schodów, różniących się od siebie rozmiarem, maksymalną wysokością i wytrzymałością. Do ich produkcji stosuje wyłącznie wysokiej jakości materiały, przede wszystkim jest to naturalne drewno. Używane do malowania farby są nietoksyczne, dzięki czemu nie szkodzą środowisku ani przebywającym w pomieszczeniu domownikom. Kolejną zaletą schodów strychowych Magnetic jest trwały, solidny, a jednocześnie bardzo wygodny w użytkowaniu mechanizm. Całość została zaprojektowana w taki sposób, żeby z otwieraniem i zamykaniem nie było żadnych problemów. Bardzo pomocy jest w tym na przykład drewniany drążek, a stopki zabezpieczą podłogę przed zarysowaniem. Oferta tego producenta obejmuje kilka wersji rozmiarowych, najpopularniejsze pasują do otworów o wielkościach 60x120 cm oraz 70x120 cm. Okucia zostały pomalowane proszkowo, a dodatkowo klapy posiadają warstwę ocieplającą. O jakości prezentowanych schodów najlepiej świadczy okres udzielanej gwarancji, wynoszący aż 3 lata.Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel