2017-06-27

Jakie okno do łazienki lub kuchni?

Skraplanie się wody na powierzchni szyby stanowi częsty problem, dotyczący takich pomieszczeń, jak kuchnia i łazienka.
Niezależnie od tego, gdzie są one usytuowane, na niższych kondygnacjach czy też na poddaszu, powinien być to główny czynnik, jaki wpłynie na wybór właściwego okna. Przy oknach dachowych w sposób szczególny mamy do czynienia z tym zjawiskiem fizycznym, dlatego też optymalnym rozwiązaniem są okna o podwyższonej odporności na wilgoć.


Okna drewniane czy plastikowe?

Okna drewniane czy plastikowe?

Obecność drewna w kuchni i łazience od wielu lat budzi wiele kontrowersji. Są tacy, którzy uważają, że powinno się unikać tego naturalnego tworzywa w pomieszczeniach w sposób szczególny narażonych na wilgoć. Otóż dzisiaj produkowane są okna z wielu warstw drewna, są odpowiednio konserwowane i impregnowane, zabezpieczane przed niszczejącym działaniem wody. Często okna drewniane pokrywane są warstwą twardego poliuretanu, co jest dodatkową warstwą ochronną dla drewna. Z kolei okna plastikowe od wielu lat są wybierane przez klientów do takich pomieszczeń, jak kuchnia i łazienka. Są odporne na działanie wody i substancje chemiczne. Ponadto wykazują się dużą stabilnością i nie wymagają konserwacji. Ze względu na innowacje stosowane w nowoczesnej stolarce okiennej, zarówno okna drewniane wysokiej jakości, jak również plastikowe, sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.


Koniecznie z nawiewnikiem

Koniecznie z nawiewnikiem

Okna dachowe z nawiewnikiem są montowane w wielu pomieszczeniach na poddaszu, nie tylko w tych, w których istnieje konieczność poprawy wentylacji. Nawiewniki umożliwiają wymianę powietrza – świeże napływa do środka, zużyte kanałami wentylacyjnymi odprowadzane jest na zewnątrz. To chroni wnętrze przed powstawaniem zawilgoceń i zagrzybień, a także skraplaniu się wody na szybach. Co więcej, zyskujemy lepszą jakość powietrza w łazience i kuchni, gdzie dostarczana jest większa ilość tlenu i usuwane są z nich zanieczyszczenia. Wentylacja pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym przy pomocy otwartego okna może być bardzo uciążliwa i w sposób znaczący może zwiększyć zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania wnętrza budynku. Nawiewniki eliminują ten problem, zapewniając skuteczną wentylację i chroniąc przed ochłodzeniem się pomieszczeń. Nadmiernie wyziębione pomieszczenie ponadto obniża komfort mieszkańców, z kolei brak wentylacji przekłada się na ryzyko wystąpienia alergii i wielu chorób. Wybierając okna z nawiewnikami mamy pewność, że w łazience oraz kuchni panuje właściwy mikroklimat, natomiast powietrze, jakim oddychamy jest zdrowe dla naszego organizmu.



Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
pixel