Idealna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem: Markizy zaciemniające VELUX SSS dla komfortu w gorące dni

2023-09-06
Idealna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem: Markizy zaciemniające VELUX SSS dla komfortu w gorące dni

Latem często doskwiera nam upał i nadmierne nasłonecznienie, które jest szczególnie dokuczliwe na poddaszu. W takich warunkach trudno zasnąć, czy pracować. Nic więc dziwnego, że szukamy rozwiązań, które zapewnią nam komfort termiczny, tak potrzebny w przypadku wysokich temperatur. Znakomitym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju zasłony, rolety, a także markizy. Jedną z wielu propozycji dostępnych na rynku doskonale spełniających swe zadanie w tym zakresie są markizy zaciemniające Velux SSS.
 

Z artykułu dowiesz się:

  1. Markiza solarna Velux SSS – z jakiej tkaniny została wykonana?
  2. Markiza solarna Velux SSS – jakie posiada zalety?
  3. Sterowanie markizy solarnej – jak to działa?
  4. Zastosowanie nowoczesnej technologii – jakie korzyści płyną z tego typu rozwiązań?

 Rolety zaciemniające VELUX SSS

Markiza solarna Velux SSS – z jakiej tkaniny została wykonana?


Markiza solarna Velux SSS to markiza zewnętrzna. Zapewnia wyjątkowy komfort przebywania w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu. Jest stworzona ze specjalnej tkaniny, która wychwytuje i rozprasza promienie słoneczne. Dzięki temu uniemożliwia im dotarcie do szyby, a co za tym idzie ogranicza nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń. Daje to niezwykły komfort poprzez ograniczenie napływu wysokiej temperatury, nawet w upalne i wyjątkowo męczące dni. Lekka i jednocześnie niezwykle wytrzymała tkanina wykonana jest z poliestru z powłoką PCW po obu stronach. Materiały stosowane do przygotowania markiz solarnych z serii SSS przechodzą szereg testów m.in. pod kątem degradacji. Ich trwałość wynosi co najmniej 10 lat, a markiza objęta jest 3 – letnią gwarancją.
 
Markiza Velux SSS blokuje aż 90% promieni słonecznych. Jest wykonana nie tylko z wysokiej jakości materiału, ale także z lakierowanego aluminium. Daje nam to gwarancję odporności na trudne warunki atmosferyczne oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia – markizę można wyczyścić za pomocą zwykłej szmatki .Tkaninę, z której markiza jest wykonana, cechuje również niezwykła wytrzymałość. Nie jest szczególnie podatna na rozdarcie, czy inne uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwą zaletą zastosowanej tkaniny są jej właściwości zaciemniające. Jest to przydatne w pomieszczeniach, w których śpimy – sypialniach, czy np. pokojach przeznaczonych dla naszego dziecka.

 


Rolety zaciemniające VELUX SSS

Markiza solarna Velux SSS  - jakie posiada zalety?


Podstawową zaletą markizy solarnej Velux SSS jest skuteczne zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Jest to szczególnie istotne w upalne dni. Kolejną kwestią jest komfortowe zaciemnienie wnętrza. Dzięki temu możemy odpowiednio kontrolować dopływ światła, a także wysokiej temperatury. Markiza poprawia nie tylko izolację termiczną, ale również skutecznie redukuje hałas dobiegający z zewnątrz. Dzięki zastosowaniu cienkiego materiału nie przesłania całkowicie widoku za oknem. W żaden sposób nie zaburza też funkcjonowania okna.
 
Nie możemy również nie wspomnieć o wyjątkowym designie. Estetyka budowy markizy idealnie współgra zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi dachami, doskonale komponując się z ich wyglądem. Markizy solarne występują w eleganckim ciemnoszarym kolorze, posiadają szyny boczne wykonane z aluminium oraz estetyczną budowę górną. Elektryczne sterowanie zasilane energią słoneczną to nie tylko wygodna obsługa, ale także brak potrzeby instalacji dodatkowego okablowania. Kolejną zaletą jest bardzo prosty i bezproblemowy montaż, który nie wymaga od nas wychodzenia na dach. Markizę zewnętrzną możemy również łączyć z wewnętrznymi akcesoriami od firmy Velux  -  jest to bardzo wygodne rozwiązanie.


Sterowanie markizy solarnej – jak to działa?


Markiza zewnętrzna solarna Velux SSS posiada fabrycznie wbudowany silnik zasilany energią słoneczną. Obsługujemy ją za pomocą klawiatury, którą mocujemy na ścianie. Jest ona odpowiednio skonfigurowana z urządzeniem. Klawiatura umożliwia wygodne i intuicyjne sterowanie markizą. Solarne zasilanie posiada również inne zalety, takie jak oszczędność energii elektrycznej, (dzięki niezwykle wydajnej baterii która, gdy jest w pełni naładowana, wystarcza aż na 100 cykli podnoszenia i opuszczania markizy), czy wspomniany już brak okablowania. Jeśli zaś posiadamy elektryczne okna dachowe w systemie Velux Integra, to markizę solarną SSS możemy podłączyć także do panelu dotykowego, który steruje innymi urządzeniami.


Zastosowanie nowoczesnej technologii – jakie korzyści płyną z tego typu rozwiązań?


Nowoczesna technologia daje nam wiele różnorodnych udogodnień. Umożliwia połączenie markizy z inteligentnym systemem VELUX ACTIVE with NETATMO. System ten zdalnie zamyka, a także otwiera okna oraz markizy w aplikacji w telefonie. Nie ma tu znaczenia, gdzie się aktualnie znajdujemy. System jest kompatybilny z platformą Apple HomeKit oraz Google Home i Asystentem Google. Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu możemy wykorzystać również funkcję poleceń głosowych do sterowania produktami. VELUX ACTIVE with NETATMO dba również o jakość powietrza w naszym domu. Bazując na danych z czujników powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz informacji ze stacji pogodowych, zamyka lub otwiera okna i markizy w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Program działa na zasadzie fal radiowych w protokole komunikacji io-homecontrol®.


Rolety zaciemniające VELUX SSS

FAQ - Wymiana okien dachowych

 

Z jakiej tkaniny została wykonana markiza solarna Velux SSS?

Markiza solarna Velux SSS została wykonana z tkaniny poliestrowej z powłoką PCW po obu stronach, co sprawia, że jest lekka, wytrzymała i skutecznie wychwytuje i rozprasza promienie słoneczne.

Jakie zalety posiada markiza solarna Velux SSS?

Markiza solarna Velux SSS zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń na poddaszu, poprawia izolację termiczną, redukuje hałas z zewnątrz, nie przesłania całkowicie widoku za oknem, ma elegancki design kompatybilny z różnymi rodzajami dachów, oraz posiada elektryczne sterowanie zasilane energią słoneczną.

Jak działa sterowanie markizy solarnej Velux SSS?

Markiza solarna Velux SSS jest wyposażona w fabrycznie wbudowany silnik zasilany energią słoneczną. Można ją sterować za pomocą klawiatury mocowanej na ścianie, co umożliwia wygodne i intuicyjne obsługiwanie. Dodatkowo, jeśli posiadamy elektryczne okna dachowe w systemie Velux Integra, możemy podłączyć markizę solarną do panelu dotykowego, który steruje innymi urządzeniami.

Anna AdamczykAnna Adamczyk
Copywriterka z pasji. Swoją drogę z pisaniem zaczęła od poezji do szuflady. Uwielbia tworzyć artykuły blogowe na różne tematy. Odbyła wiele szkoleń z zakresu stolarki okiennej, materiałów budowlanych oraz wykończenia wnętrz. Specjalizuje się w tematyce budowlanej, ale wystrój wnętrz nie jest jej obcy. Miłośniczka literatury kobiecej. Pasjonuje się również psychologią i wszystkim, co związane z naturą człowieka. Kocha psy! Nie wyobraża sobie życia bez muzyki - od niedawna fanka Ani Karwan.

Przeczytaj także:

  1. MARKIZY VELUX – PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE OCHRONY PRZED SŁOŃCEM
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel