ROTO

( ilość produktów: 5915 )

 

KLIKNIJ poniżej i dowiedz się:

 

  1. Kategorie ROTO
  2. Poznaj ROTO
  3. Artykuły blogowe ROTO
  4. Sprawdź bestsellery ROTO

 

 

Kategorie ROTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznaj ROTO

 

Roto jest niemieckim producentem okien dachowych, akcesoriów okiennych i drzwi strychowych już od 1935 r. Jest to z pewnością lider na rynku europejskim rynku. Inżynierowie i konstruktorzy Roto stale dbają o to, żeby w produktach Roto były stosowane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Producent Roto otworzyła swoją siedzibę w Polsce w 1991 r. 

Oznaczenie German Made jest cechą charakterystyczną firmą Roto. W każdym aspekcie firmy kierują się oni niemieckimi zasadami tzn.: precyzją, konsekwencją doświadczeniem oraz niezawodnością.

 

Oferta ROTO zadowoli najbardziej wymagających klientów

Produkty Roto stale są unowocześniane o kolejne rozwiązanie. Aktualnie na rynku znajdziecie produkty Roto takie jak:

1. Okna dachowe (tradycyjne):

 • Obrotowe — najprostszy i najpopularniejszy sposób otwierania okien dachowych. Znajdziesz go w modelach Roto takich jak: Designo R4, Designo R6. Oś obrotu znajduje się w połowie okna. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w trudno dostępnych miejscach jak również w wielokrotnym łączeniu okien.
 • Wysokoosiowe — w ten sposób otwierania wyposażony jest model Roto Designo R7. Ten sposób jest wygodniejszy niż obrotowy. Oś obrotu okna znajduje się w ¾ wysokości okna, dzięki czemu jego otwieranie jest bardziej funkcjonalne i wygodne.
 • Uchylno-wysokoosiowe - Ten sposób otwierania spotkasz w modelu Roto Designo R8. Te okna posiadają dwie możliwości otwierania: uchylną i wysokoosiową. Do okien dołączona jest ergonomiczna klamka, która znajduje się u dołu okna. Jest to wygodne rozwiązanie, które zapewni Ci szeroki widok z okna, łatwy dostęp, automatyczną blokadę skrzydła w pozycji do mycia o kącie 137° oraz pozycję uchylną o kącie 45°.

2. Rolety wewnętrzne:

 • Roleta zaciemniająca — gwarantuje zaciemnienie pokoju i chroni go przed rażącym światłem. Jej regulacja jest prosta i wygodna a dodatkowo utrzymuje roletę w wybranym przez nas miejscu. Można ją obsługiwać przy pomocy drążka teleskopowego. Jest to szczególnie przydatne, kiedy okno znajduje się poza zasięgiem naszych rąk.
 • Roleta zaciemniająca elektryczna - możliwość elektrycznego obsługiwania rolety sprawia, że jest ona jeszcze bardziej wygodna. Może ją połączyć z każdym systemem domu inteligentnego.
 • Roleta dzienna Exclusiv — gwarantuje ochronę przed jasnym światłem oraz chroni Twoją prywatność. Jednocześnie dzięki jasnym materiałom w pokoju będzie panować przyjemne światło. 
 • Roleta dzienna Standard - prosta obsługa i  możliwość ręcznego umiejscowienia wysokości rolety w 3 pozycjach.
 • Żaluzja — posiada wygodną regulację a także jest odporna na działanie wilgoci. Chroni nas przed rażącym światłem, jednocześnie zapewniając nam odpowiednią ilość światła dziennego w pokoju. Możliwość termoizolacji chroni pomieszczenie przed nagrzewaniem się w upalne dni.
 • Roleta plisowana — skutecznie chroni przed jasnym światłem i tworzy przytulny klimat w pomieszczeniu. Możecie ją obustronnie regulować.
 • Moskitiera — chroni wasze pomieszczenia przed pojawieniem się w nich insektów. Pasuje ona również do wszystkich rolet Roto. Jej montaż jest prosty i szybki. Natomiast moskitiera z tkaniną Transpatec® przepuszcza więcej światła naturalnego.

3. Rolety zewnętrzne:

 • Roleta zewnętrzna Designo — łatwa obsługa okna dachowego nawet przy zamkniętych roletach. Pancerz rolety jest zbudowany z lameli aluminiowych z podwójnymi ściankami. Możliwość zintegrowania rolety z systemami Smart Home dzięki „Smart Home ready”, gwarantuje lepszą ochronę przed włamaniami. Roletę można sterować na różne sposoby: przełącznikiem ściennym (napęd elektryczny), zaprogramowanym przełącznikiem z pilotem (napęd radiowy oraz solarny) a także pilotem.
 • Roleta zewnętrzna RotoQ — posiada ulepszoną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz nadmiernym nagrzewaniem lub wychłodzeniem pomieszczenia. Komfort obsługi za naciśnięciem przycisku na przełączniku ściennym
  (napęd elektryczny) lub zaprogramowanym pilocie (napęd solarny i radiowy).

4. Markizy:

 • Markiza zewnętrzna Designo — możecie jej używać nawet przy otwartym oknie dachowym. Jej tkanina jest pokryta włóknem szklanym dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Również możesz ją zintegrować z systemami Smart Home.
 • Markiza zewnętrzna Designo Screen — dodatkowa ochrona pomieszczenia przed nagrzewaniem przy jednoczesnym optymalnym dopływie światła dziennego.
 • Roleta zewnętrzna RotoQ — jest bardziej odporna na niekorzystne działanie warunków pogodowych oraz wysokiej lub niskiej temperatury. Możecie ją obsługiwać za pomocą pilota lub przełącznika ściennego.
 • Markiza zewnętrzna RotoQ — markiza zgodna z systemami inteligentnych domów. Jej tkanina jest odporna na działanie wody, czasu, pogody oraz na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia przyjemny klimat we wnętrzu dzięki przepuszczaniu światła dziennego.
 • Markiza zewnętrzna RotoQ Screen — podstawowy wariant, który pasuje do wszystkich okien dachowych Roto. Mechanizm rozwijania i zwijania rolety zapewnia łatwą i wygodną obsługę.

5. Schody strychowe:

Roto posiada w swojej ofercie również schody strychowe. Są one gotowe do montażu i stworzone z materiałów o najwyższej jakości. Proces ich produkcji jest wnikliwie kontrolowany. Schody strychowe zostały wyróżnione niemieckim znakiem bezpieczeństwa GS oraz znakiem jakości TÜV. Cechują się również czwartą, najwyższą klasą infiltracji tlenu i wysokim poziomem termoizolacyjności, która została zbadana przez Instytut IFT Rosenheim. Gwarantuje to długoletnie i bezusterkowe działanie schodów strychowych Roto. 

Schody strychowe są dostępne w wersji drewnianej a także aluminiowej. Możesz je obsługiwać mechanicznie - tradycyjnie oraz zdalnie - nowocześnie.

6. zestaw do zdalnego sterowania:

System RotoTronic — to właśnie on sprawia, że możecie sterować zdalnie produktami Roto przy pomocy pilota lub przełącznika. Możesz go także zsynchronizować z czujnikiem jakości powietrza. System ten jest wyposażony również w czujnik deszczu, który w jego trakcie a także opadów śniegu automatycznie zamyka okna.

7. produkty montażowe:

 • kołnierze uszczelniające EDR — możecie zastosować je na płaskich pokryciach dachowych. Kołnierze gwarantują Wam szczelne połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi np. papa, dachówka betonowa płaska, dachówka karpiówka układana w koronkę. Zakres montażu kołnierzy: w dachach o spadku od 15° do 90°s.
 • system ciepłego montażu Termo-blok WD — oferowany w produktach Roto, zamontowany jest na całej wysokości i obwodzie ramy okiennej, dzięki temu skutecznie minimalizuje mostki termiczne na całym jej obwodzie oraz zapewnia wyjątkową szczelność połączenia. Poprawia także parametr cieplny całego okna oraz stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych dźwięków, docierających do pomieszczenia przy zamkniętym oknie.

 

 

Artykuły blogowe ROTO

 

artykuły ROTO

Przykładowe artykuły

Technologie w oknach dachowych, które chronią przed bakteriami i drobnoustrojami - porady od Roto

Montaż okien dachowych Roto - krok po kroku

Ochrona przeciwsłonenczna dla Twojego poddasza od Roto

Jak odpowiednio zaplanować poddasze? Porady od Roto

 

Sprawdź bestsellery ROTO

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-03-25
Bardzo szybka wysyłka, produkt dobrej jakości
pixel