2021-04-01

Wygodna obsługa okien dachowych – sterowanie elektryczne VELUX

Poddasza coraz częściej stają się funkcjonalną i przyjazną przestrzenią do życia. Wiele osób, decydujących się na wybudowanie domu jednorodzinnego zamierza właśnie tam umieścić sypialnie i pokoje dziecięce, aby wnętrza te nie były wystawiane na ewentualny brak prywatności. Poddasze powinno dobrze spełniać swoją funkcję, więc należy wyposażyć je w okna dachowe, które w optymalny sposób doświetlą poddasze. Jeśli stawiasz na pełną wygodę, z pewnością zainteresuje Cię system VELUX INTEGRA lub system VELUX ACTIVE.

 1. czym jest VELUX INTEGRA i VELUX ACTIVE
 2. czym charakteryzuje się system VELUX INTEGRA
 3. dlaczego warto zainwestować w system VELUX ACTIVE
 4. co stanie się kiedy połączysz system VELUX INTEGRA i VELUX ACTIVE


okna dachowe, okna dachowe VELUX, okna dachowe a zima, okna dachowe a grad i deszcz

VELUX INTEGRA i VELUX ACTIVE – wybierz najlepsze rozwiązanie do Twojego domu

Dla niektórych sprawienie, aby poddasze było jak najbardziej funkcjonalne, może stanowić niemały kłopot. Jednak w pierwszej kolejności należy zadbać o dobre rozmieszczenie okien dachowych i najlepiej, aby było ich więcej niż jedno, ponieważ może ono nie poradzić sobie w pojedynkę z optymalnym oświetleniem pomieszczenia. Zawsze staraj się umieścić okno dachowe po stronie południowej, wówczas będziesz miał zapewnione naturalne światło przez cały dzień. Obawiasz się, że ostre światło w lecie da Ci się we znaki? Jeśli do okien dachowych dokupisz odpowiednie dodatkowe akcesoria, Twoje obawy szybko znikną. W przypadku kiedy często nie ma Cię w domu, a chciałbyś wracać do niezbyt nagrzanych pomieszczeń, możesz skorzystać z rozwiązania oferowanego przez firmę VELUX. System INTEGRA lub system ACTIV może być tym, czego poszukujesz.

Czym charakteryzuje się system VELUX INTEGRA?

Cenisz sobie wygodę i szukasz funkcjonalnych rozwiązań? System VELUX INTEGRA z pewnością spełni Twoje oczekiwania, ponieważ pozwala on na elektryczne zarządzanie pracą rolet zewnętrznych oraz wewnętrznych, oraz samych okien dachowych. Obsługuje się go za pomocą naściennego panelu, który możesz umieścić, gdziekolwiek chcesz, lub za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Jeśli nie interesuje Cię zasilanie elektryczne, możesz pokusić się o zasilanie solarne. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą być eko.

Dlaczego warto skorzystać z systemu VELUX INTEGRA?

 • Zapewniasz sobie dopływ świeżego powietrza, kiedy tylko masz na to ochotę;
 • możesz otworzyć okno dachowe lub zamknąć je, nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu;
 • zamknięcie wszystkich okien dachowych na poddaszu ogranicza się do jednego ruchu ręką;
 • nawet jeśli nie ma Cię w domu, a zostawiłeś otwarte okna, system INTEGRA zamknie je samodzielnie, ponieważ dzięki niemu okna wyposażone są w specjalną czujkę, która “wyczuwa” deszcz;
 • okna z serii VELUX INTEGRA wyposażone są w konstrukcję ThermoTechnology, która zapewnia odpowiednie parametry izolacyjne, dzięki czemu możesz cieszyć się z niższych rachunków za ogrzewanie;
 • dodatkowo okna dachowe VELUX INTEGRA są wyposażone w wentylację grawitacyjną, która uruchamia się za pomocą specjalnego uchwytu. Więc nawet kiedy śpisz lub nie ma Cię w domu, możesz zadbać o dopływ świeżego powietrza.

Dlaczego warto zainwestować w system VELUX ACTIVE?

okna dachowe, okna dachowe VELUX, okna dachowe a zima, okna dachowe a grad i deszcz

Marzysz o tym, aby kontrolować klimat panujący na Twoim poddaszu? Pomoże Ci w tym system VELUX ACTIVE, bazujący na czujnikach jakości powietrza, która panuje w pomieszczeniu, zestawiając ją z aktualną pogodą na zewnątrz, dzięki czemu może samodzielnie operować oknami i roletami marki VELUX. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji VELUX ACTIV, którą możesz pobrać na swój smartfon.

Jakie jeszcze korzyści przyniesie Ci korzystanie z systemu VELUX ACTIVE?

 • System ten wentyluje pomieszczenia aż 3 razy dziennie, dzięki czemu masz stały dostęp do świeżego powietrza;
 • jeśli system otrzyma wiadomość od stacji pogodowej, że zbliża się fala gorąca, zaczyna automatycznie zarządzać oknami i roletami, w celu ochrony poddasza przed nagrzaniem;
 • nie potrzebujesz fachowca do rozpoczęcia użytkowania systemu. Wszystko odbywa się po zainstalowaniu go na Twój smartfon.

Połączenie systemu VELUX ACTIV i VELUX INTEGRA

Chcesz jeszcze bardziej ułatwić sobie zarządzanie poddaszem? W takim razie warto, abyś wiedział, że oknach dachowych VELUX ACTIVE nawiązał współpracę z systemem Apple HomeKit, co pozwala na głosowe sterowanie produktami VELUX INTEGRA, jak i innymi inteligentnymi urządzeniami, znajdującymi się w Twoim domu. Wystarczy powiadomić Siri, że chcesz zamknąć lub otworzyć okno, lub wykonać inne czynności, związane z artykułami VELUX INTEGRA.

Na rynku stolarki okiennej, jak dotąd, nie pojawiło się lepsze rozwiązanie umożliwiające swobodne zarządzanie poddaszem. Jeśli więc liczy się dla Ciebie wygoda i komfort, to z pewnością system VELUX INTEGRA i VELUX ACTIVE nie zawiodą Twoich oczekiwań.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-19
Szybko i sprawnie :)
2023-04-04
Super polecam
pixel