2018-12-30

Wybieramy ciepłe wyłazy dachowe od marki Dobroplast

Strop, dach to z jedne z najważniejszych miejsc w konstrukcji całego domu. Z aranżacyjnego punktu widzenia wartość dachu jest istotna o tyle, o ile zajmuje on 1/3 wysokości całego budynku. Ze względów użytecznych – strop stanowi najważniejsze zabezpieczenie domu przed czynnikami atmosferycznymi, a ponadto - ostatni etap drogi ewakuacji.


Którędy na zewnątrz - wyłazy dachowe

Którędy na zewnątrz - wyłazy dachowe

Aby dobrze pełnić swoje funkcje dach powinien być odpowiednio uszczelniony i zabezpieczony. Ważne też, by wykonano go z materiałów trwałych, odpornych na czynniki chemiczne, promieniowanie, wodę oraz wiatr. Jak dach, tak wszystkie elementy umieszczone na nim, w tym okna, powinny odznaczać się solidnością i wytrzymałością. Kiedy mimo wszystko należy wykonać renowację lub gdy w razie pożaru musimy wydostać się przez strych na zewnątrz – pojawia się potrzeba zastosowania odpowiedniego przejścia.

Czym jest wyłaz dachowy?

Czym jest wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy czy świetlik to nic innego jak dodatkowe, niekoniecznie dekoracyjne okno, którego wymiary dają tyle miejsca, by mógł przecisnąć się przez nie jeden człowiek. W dawnych czasach wyłaz służył jako dodatkowy element oświetleniowy, obecnie - nie tylko oświetla czy chroni przed zadymieniem, lecz także stanowi znakomite i wygodne wyjście z domu na zewnątrz. Dzięki niemu nie tylko w razie zagrożenia, ale także podczas wykonywania napraw – można spokojnie i szybko wykonywać swoje zajęcia. Bez względu na dodatkowe przymioty, w które stale wzbogacają go producenci – wyłaz pozostaje głównie praktycznym, ponieważ jako jedynym skierowanym ku górze, przejściem.

Ciepłe wyłazy dachowe od Dobroplastu

Ciepłe wyłazy dachowe od Dobroplastu

Znakomite wyłazy dachowe posiada w swojej ofercie przede wszystkim znana marka Dobroplast. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, świetnej znajomości branży budowlanej i wykończeniowej, stosowaniu nowatorskich rozwiązań i nowoczesnych urządzeń - firma od lat pozostaje liderem na rynku polskiej stolarki okiennej. Wyłazy dachowe od Dobroplastu, choć niewielkie pod względem rozmiaru, zostały wykonane równie jakościowo i precyzyjnie, jak duże produkowane przez firmę okna. Montując je zapewniamy nie tylko dodatkowy dopływ naturalnego światła do wnętrza i jeszcze jedno przydatne wyjście - na dach, lecz także ładną stylistykę i bezpieczną ciągłość pokrywy dachowej. Wszystkich, którzy zastanawiają się nad uwzględnieniem świetlika w projekcie domu i dachu, przekona zapewne fakt, że nie prowadzi on do ubytków ciepła, posiada szybę zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi oraz tzw. kołnierz uszczelniający. Przy montowaniu wyłazu, należy pamiętać o doborze modelu do kąta nachylenia pokrycia, a także o wybraniu dogodnej formy otwierania.Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel