2019-05-17

Wszystko o markizach okiennych od Velux

Jak skutecznie zabezpieczyć wnętrze pomieszczeń znajdujących się na poddaszu przed nadmiernym przegrzewaniem się? Najprostszym sposobem na obniżenie temperatury wewnątrz jest montaż funkcjonalnych markiz okiennych. Jaki rodzaj markiz okiennych sprawdzi się najlepiej? Jak wygląda ich obsługa?


Czym są markizy okienne? Kiedy zdecydować się na ich zakup?

Markizy okienne to profesjonalne zewnętrzne rolety, których głównym zadaniem jest niwelowanie działania promieni słonecznych, szczególnie świetnie sprawdzają się w okresie wiosenno-letnim, kiedy to pogoda dopisuje a temperatury są najwyższe. Wnętrza poddasza są najbardziej narażone na wpływ działania światła słonecznego, pomieszczenia te szybko się nagrzewają co negatywnie wpływa samopoczucie przebywających w nich domowników.

Tradycyjne rolety montowane od wewnątrz nie są tak skuteczne jak markizy okienne, dodatkowo ograniczają widoczność w związku z czym utrudniać mogą wykonywanie np. pracy biurowej, dlatego też w takich sytuacjach należy rozważyć zakup stylowych i eleganckich markiz okiennych Velux.

Velux - rodzaje markiz okiennych

Firma Velux jest jednym z wiodących producentów markiz okiennych, oferująca swoim klientom markizy klasyczne markizy manualne, markizy solarne lub markizy elektryczne. Każdy z dostępnych rodzajów wyróżnia się wysoką jakością wykonania, dużą łatwością obsługi oraz wygodą i komfortem użytkowania.

Markizy okienne Velux posiadają kilka wspólnych zalet, jedną z najważniejszych jest skuteczna ochrona wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się w trakcie upałów, która jednocześnie nie ogranicza widoczności co jest efektem zastosowania przez producenta innowacyjnej tkaniny poliestrowej o strukturze przypominającej drobną siateczkę. To co odróżnia poszczególne rodzaje markiz Velux od siebie to sposób mocowania i sterowania, klienci do wyboru mają aż trzy praktyczne opcje, które dostosować mogą do swoich indywidualnych potrzeb.

Coraz większą popularnością cieszą się zewnętrzne markizy okienne elektryczne, które obsługiwane są przy pomocy pilota sterującego od wewnątrz pomieszczenia. Alternatywą dla markiz elektrycznych są markizy solarne, które stworzone zostały z myślą o fanach energooszczędnych gadżetów. Jak sama nazwa wskazuje są zasilane one przy pomocy wbudowanej baterii słonecznej, dzięki czemu nie jest konieczne doprowadzanie instalacji elektrycznej, sterowane są natomiast identycznie jak wersja elektryczna.

Wszystkie dostępne rodzaje markiz okiennych Velux objęte są kilkuletnią gwarancją, co jest dodatkowym zapewnieniem ich wysokiej jakości.Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel