2021-03-15

System ciepłego montażu BDX – czym jest?

Coraz więcej osób, które chcą zamontować w swoim domu okna dachowe, decyduje się na innowacyjne rozwiązania, które pomagają im w obniżeniu rachunków za prąd i umożliwiają cieszenie się ciepłymi pomieszczeniami. W ostatnim czasie na rynku pojawił się system ciepłego montażu BDX, zapewniający najwyższy możliwy standard montażu energooszczędnego. Dodatkowo sprawia, że użytkowanie okna owiane jest komfortem przez długie lata.


Z artykułu dowiesz się:

 1. czym jest system ciepłego montażu BDX
 2. dlaczego warto skorzystać z systemu ciepłego montażu BDX
 3. co jeszcze sprawia, że warto zdecydować się na zestaw BDX


“okna

Ciepły montaż okien z systemem BDX

Jeśli nie wyobrażasz sobie, aby w Twoim domu pojawiały się mostki termiczne i dodatkowo chcesz, aby Twoje okna dachowe były trwałe i prezentowały się w estetyczny sposób, wówczas system ciepłego montażu BDX, będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Składa się on z:

 • ramy izolacyjnej BDX– jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego dopasowania okna i konstrukcji dachu i ocieplenia okna od zewnątrz. Wykonana jest z dwuwarstwowego polietylenu, który posiada dwa poziomy twardości. Wraz z ramą w zestawie otrzymujemy włókienną izolację BFX odpowiadającą za dopasowanie konstrukcji łat do okna oraz chroni przed wilgocią i wiatrem. Oprócz tego w zestawie znajduje się również teleskopowa rynna odwadniająca;
 • wokółokienna paroizolacyjna BBX– odpowiada za szczelne połączenie okna z paroizolacją pomieszczenia. Paroizolacyjna folia jest wzmocniona w narożnikach i połączona z profilem uszczelniającym połączenie z oknem dachowym. Dzięki temu nie musimy martwić się o izolację termiczną, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu, jest ona w pełni zapewniona;
 • prefabrykowane wnęki okienne LSB – wykonane są z PVC i posiadają 10 mm grubości wraz z paroizolacją i listwami maskującymi. Są to elementy znajdujące się poniżej i powyżej okna, i odpowiadają za więcej miejsca na termiczną izolację.

Dlaczego warto skorzystać z systemu ciepłego montażu BDX?

“okna

System ciepłego montażu BDX to idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują energooszczędnych technologii w swoim domu. Co jeszcze może przekonać ewentualnych klientów do zakupu tego systemu?

 • Może on być zainstalowany na każdym dachu. Firma VELUX wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów;
 • izolacyjność termiczna jest zapewniona w 100%;
 • nie musisz przejmować się powstaniem mostków termicznych;
 • montaż wszystkich elementów zestawu jest bardzo prosty;
 • poddasze nie jest narażone na utratę ciepła;
 • do zestawu otrzymujesz pełną instrukcję, która przeprowadzi Cię przez cały proces montażu;
 • na stronie firmy VELUX możesz znaleźć kontakt do specjalistów, którzy pomogą Ci zamontować system, jeśli obawiasz się, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Co jeszcze sprawia, że warto zdecydować się na zestaw BDX?

“okna

Oprócz wyżej wymienionych zalet warto zwrócić również uwagę na fakt, iż po zamontowaniu systemu, temperatura po wewnętrznej stronie okna dachowego wzrasta o 3 stopnie. Dzięki temu pomieszczenie chronione jest przed stratami ciepła, nie ma ryzyka wystąpienia kondensacji pary wodnej i zapewniony jest termiczny komfort, który jest odczuwalny podczas znajdowania się obok okna.

Na system ciepłego montażu BDX, VELUX przygotował przedłużoną gwarancję, którą inwestor może uzyskać, wypełniając na stronie odpowiedni formularz. Tradycyjnie na całe okno gwarancja wynosi 10 lat, a w przypadku tego systemu masz szansę na uzyskanie nawet 20 lat gwarancji na całe okno. Dla wielu potencjalnych klientów będzie to z pewnością argument przemawiający za opisywanym systemem. Przedłużenie gwarancji jest opcją całkowicie bezpłatną i wymaga jedynie w ciągu dwóch lat od zakupu, jego rejestracji na stronie producenta, lub na stronie Renowa24.pl. Wypełnij więc wskazany kwestionariusz i ciesz się długoletnią gwarancją!

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-03
O.K.
2023-03-30
Polecam
pixel