2022-03-30

Roleta solarna ROOFLITE+ SSR — połącz ekologię z oszczędzaniem

 

Technologia solarna rozwija się bardzo szybko. Nic zatem dziwnego, że użytkownicy poddaszy mieszkalnych coraz chętniej wybierają rolety zewnętrzne solarne. Jednym z producentów, na którego produkty warto zwrócić uwagę, jest RoofLITE+. Roleta solarna RoofLITE+ SSR to rozwiązanie, które szybko zyskało uznanie najbardziej wymagających Klientów. Bezkosztowe, ekologiczne zasilanie oraz zapewnienie nawet 100 cykli zamknięcia/otwarcia na jednym ładowaniu to tylko niektóre z atutów, jakie można wymienić mówiąc o tym produkcie. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

 


Z artykułu dowiesz się:

 1. Kiedy warto zastosować roletę solarną RoofLITE+ SSR?
 2. Jakie zalety mają rolety solarne?
 3. Jak wygląda zasada działania rolety solarnej?
 4. Jakich korzyści można spodziewać się po stosowaniu rolet solarnych RoofLITE+ SSR?

roleta solarna RoofLITE+ SSR

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych staje się coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego, pochodząca z tych źródeł energia jest nie tylko bezkosztowa, ale także ekologiczna. Użytkownicy mogą zatem zadbać zarówno o swoje portfele, jak i środowisko naturalne. Mając to na uwadze i chcąc żyć w zgodzie z ekologią, marka RoofLITE+ stworzyła produkt, który od pierwszych chwil istnienia na rynku, przypadł do gustu użytkownikom. Roleta solarna RoofLITE+ SSR, bo o niej mowa, to wysokiej jakości produkt, który zapewni użytkownikom prywatność, a także sprawi, że zapomną oni o wysokich rachunkach za energię elektryczną. Jest to tylko jedna z ważniejszych zalet, obok których nie da się przejść obojętnie.

Kiedy warto zastosować roletę solarną RoofLITE+ SSR?

Roleta solarna RoofLITE+ SSR uchodzi za jedną z najskuteczniejszych ochron przed nagrzewaniem się wnętrz i promieniami słonecznymi. Nic zatem dziwnego, że chętnie stosuje się je w domach oraz obiektach, które są bezpośrednio narażone na nadmierne promieniowanie słoneczne. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest ich samowystarczalność oraz możliwość automatycznego sterowania za pomocą panelu ściennego lub aplikacji w telefonie.

Roleta solarna RoofLITE+ SSR sprawdzi się najbardziej u osób, którym zależy na skutecznej ochronie przeciwsłonecznej. Są o wiele skuteczniejsze niż rolety wewnętrzne czy markizy. W przypadku pomieszczeń na poddaszu, w których zamontowano okna dachowe, taka ochrona może być jednym z najlepszych rozwiązań, które zapewni we wnętrzach odpowiedni klimat.

Roleta zewnętrzna solarna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie zaplanowały wcześniej automatycznych rolet zewnętrznych, a tym samym, podczas remontu nie wykonali odpowiedniej instalacji, która pozwoliłaby na montaż rolet elektrycznych.

Jakie zalety mają rolety solarne?

Rolety zewnętrzne solarne to rozwiązanie, które chroni pomieszczenia przed nagrzewaniem się. Specjalna budowa rozwiązania sprawia, że doskonale blokują przenikanie promieni słonecznych zanim jeszcze dojdą do szyby okiennej. Dzięki temu słońce nie nagrzewa pomieszczeń, ani znajdujących się w nich przedmiotów.

Kolejną zaletą, za którą cenione są rolety solarne, jest ich łatwa obsługa. Użytkownik ma do wyboru rolety solarne manualne lub sterowane elektrycznie. Decydując się na to drugie rozwiązanie można liczyć na automatyczną obsługę rolety. Wszystko za sprawą energii, która zostaje uzyskana ze słońca za pomocą panelu solarnego i zgromadzona w akumulatorze. Dzięki temu rozwiązaniu roleta zamyka się i otwiera bez konieczności doprowadzania do okna instalacji elektrycznej.

roleta solarna RoofLITE+ SSR

Jak wygląda zasada działania rolety solarnej?

Zasada działania rolety solarnej, także rolety RoofLITE+ SSR, jest bardzo prosta. Za niezawodnym działaniem produktu stoi panel fotowoltaiczny, który umieszczony został w kasecie rolety. We wnętrzu rolety kryje się bateria, którą zasila wspomniany panel fotowoltaiczny. Istotne w tym wypadku jest to, że panel nie musi być wystawiony na bezpośrednie działanie słońca. Wystarczy mu światło dzienne. Oznacza to, że bateria ładuje się przez cały czas (nawet w nocy), o każdej porze roku. Rozwiązanie to sprawia, że rolety solarne zasilane są energią przez cały czas i nie są uzależnione od dostaw prądu.

Jakich korzyści można spodziewać się po stosowaniu rolet solarnych RoofLITE+ SSR?

Na rynku dostępnych jest wiele rolet zewnętrznych solarnych. Jedną z godnych uwagi i polecenia jest roleta solarna RoofLITE+ SSR, która posiada wiele korzyści przemawiających na jej korzyść. Do najważniejszych należą:

 • ochrona poddasza przed hałasem, przegrzaniem, a także włamaniem;
 • zapewnienie użytkownikom 100% prywatności;
 • bezkosztowe i ekologiczne zasilanie solarne;
 • duża pojemność akumulatora, która pozwala na otwarcie i zamknięcie rolety solarnej nawet do 100 razy bez konieczności doładowywania;
 • możliwość sterowania zdalnego za pomocą pilota;
 • brak konieczności konfiguracji zamontowanej rolety i łatwy montaż od wewnątrz;
 • kompatybilność urządzenia z systemem io-homecontrol.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rolecie solarnej RoofLITE+ SSR? Obejrzyj poniższy film, który rozwiewa wszelkie wątpliwości:

Podsumowanie

Roleta solarna RoofLITE+ SSR to rozwiązanie dla wymagających osób. Decydując się na ten produkt na pewno nie będziesz żałował. Wysoka jakość rozwiązania sprawia, że przez wiele lat będzie działała bez zarzutu. Ale nie to jest najważniejsze. Powinieneś pamiętać (będziemy to podkreślać na każdym kroku) o tym, że jest to rozwiązanie ekologiczne i bezkosztowe, jeśli chodzi o zasilanie. Dzięki temu możesz żyć w zgodzie z naturą, a także płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie.

okna dachowe rooflite+

 

Przeczytaj także:


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-03-30
Polecam
pixel