2020-12-05

Regulacja okna dachowego

Zakup okien to niemały wydatek. Dlatego podejmując ten krok, chcemy mieć pewność, że w razie czego da się je wyregulować i najważniejsze, chcemy wiedzieć jak robić to w prawidłowy sposób. To nic dziwnego, że naszym celem są niezawodne systemy okienne, które przecież mają służyć nam przez wiele lat.


Z artykułu dowiesz się:


“okno,

Okna dachowe – okucia

To, co odpowiada za sprawne otwieranie i zamykanie okien to okucia okienne. Znajdują się one pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem okna. Te naprawdę małe elementy są najbardziej eksploatowane spośród wszystkich innych części systemu okiennego. To dzięki nim możemy poczuć się bezpiecznie i komfortowo korzystać z okien. Najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć niechcianych i wysokich kosztów związanych z regulacją okien jest ich serwisowanie. Jeśli chcemy cieszyć się z długo działających w prawidłowy sposób okien, musimy w trakcie remontów czy innych prac budowlanych, odpowiednio je zabezpieczać, aby tynk czy farba nie dostały się do ich systemów, ponieważ może to poważnie zaburzyć ich pracę.

Jak uniknąć problemów z regulacją okien?

“okno,

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z regulacją okien, powinno się stosować do poniższych wskazówek:

  • skrzydło okienne nie powinno być blokowane, ani dociśnięte na siłę do ościeżnicy. Nie zostawiajmy również otwartego okna podczas silnego wiatru;
  • co roku możesz zawołać do siebie serwis, który sprawdzi stan Twoich okien. Jeśli nie jesteś pewny czy sam jesteś w stanie dobrze wyregulować okna, lepiej skorzystać z fachowców.

Regulacja okien wcale nie należy do takich łatwych zadań. Czasem wystarczy nie taki ruch i już mamy rozregulowane okno. Samodzielnie można je nasmarować specjalnie przeznaczonymi do nich substancjami, jednak należy pamiętać, aby nie zawierały one żadnych silikonów, żywic czy kwasów.

Zdaj się na fachowców

“okno,

Nowe okna z okuciami powinny być już na wstępie odpowiednio wyregulowane. Zaraz po ich zamontowaniu, zadaniem serwisu jest ich prawidłowe ustawienie. Okna wymagają tego, aby cyklicznie je regulować, jednak wszystko zależy od warunków, w jakich pracuje dane okno. Jeśli jest ono wykorzystywane dość często, wówczas najlepiej co roku sprawdzać ich stan. W sytuacji, kiedy system okienny przestaje pracować tak, jak powinien, czyli np. klamka zaczyna chodzić ciężko, okna nie można delikatnie domknąć bądź skrzydła stają się nieszczelne, należy od razu skorzystać z pomocy serwisu. Takie sytuacje mogą zdarzyć się nawet w przypadku stosunkowo nowych okien, ponieważ np. zmienność temperatur może mieć ogromny wpływ na ich pracę.

Okna dachowe w naszym sklepie możesz zakupić z dowozem do miast!

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-04
Super polecam
pixel