2021-03-25

Program “Czyste powietrze” a okna dachowe Velux

Nie zawsze tworzenie swojego kąta do życia wymaga postawienia nowego budynku. Wiele osób nie chce decydować się na taki krok, dlatego że wolą kupić stare domy i je odrestaurować. Często spotykane jest to wtedy, kiedy jakiś dom bezwzględnie nam się spodoba i jeszcze usytuowany jest w magicznym miejscu. Należy jednak pamiętać, że taki budynek będzie wymagał termomodernizacji, aby zadbać np. o niższe rachunki za energię. Dla wielu osób może wydawać się to zbyt trudne, ponieważ nie dysponują należytym budżetem na przeprowadzenie prac. Wówczas wszystko sprowadza się do programu “Czyste powietrze” walczącym z zanieczyszczeniami atmosferycznymi. Jest to projekt rządowy pozwalający skorzystać z dotacji lub pożyczki. Dzięki temu możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy na remoncie i zakupionych materiałach. Aby uzyskać ulgę termoizolacyjną, należy zakupić odpowiednie okna dachowe, a te oferowane są przez firmę VELUX.


Z artykułu dowiesz się:

  1. dlaczego termoizolacja jest ważna
  2. dlaczego warto skorzystać z oferty firmy VELUX
  3. które okna dachowe VELUX występują w systemie standard
  4. które okna dachowe VELUX występują w systemie premium


“okna

Termoizolacja jest ważna – dlaczego?

Głównym celem termoizolacji jest obniżenie rachunków za energię elektryczną, jak i cieplną. Każdy właściciel domu, który będzie chciał przeprowadzić np. wymianę okien dachowych , będzie musiał dostosować się do przepisów prawa budowlanego, dzięki czemu będzie mógł korzystać z nowych technologii. Każdy starzejący się dom potrzebuje odrestaurowania, a nowoczesne rozwiązania doprowadzą do tego, że obniżysz rachunki i będziesz cieszył się swoim niemałym wpływem na środowisko naturalne.

W wielu domach posiadających już kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat pojawia się wilgoć. Kiedyś takie zjawisko było nagminne, a dziś można je zlikwidować całkowicie, inwestując m.in. właśnie w odpowiednie okna dachowe. Przebywanie w pomieszczeniach narażonych na pleśń nie jest dobre ani dla budynku, ani dla naszego zdrowia. Grzyb ma bardzo destrukcyjny wpływ na ludzi i na budynki, a gdy tylko się go pozbędziesz, wówczas odżyje Twój dom, a Twoja rodzina odzyska pełnię energii.

Jeśli decydujesz się na przeprowadzenie termomodernizacji swojego domu, wówczas warto skorzystać z oferty programu “Czyste powietrze” oraz z produktów, które są oferowane przez firmę Velux. Nie wiesz, jak wymienić okna dachowe korzystając z dotacji? Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek.

VELUX i dofinansowanie do wymiany okien dachowych

“okna

Przede wszystkim, abyś mógł otrzymać ulgę termomodernizacyjną, musisz wybrać takie okna dachowe , które będą spełniały założenia programu “Czyste powietrze”. Firma VELUX oferuje swoim klientom takie właśnie rozwiązania w systemach standardowych, jak i premium. Na jakie okna dachowe marki VELUX warto więc zwrócić uwagę?

Okna w systemie standard

W ofercie firmy Velux znajdują się dwa okna dachowe, na które warto zwrócić uwagę:

  • okna drewniane z pakietem 3-szybowym GGL– jest to w pełni energooszczędny produkt, pozwalający skutecznie utrzymać ciepło w domu. Okna dachowe GGL wyposażone są w system ThermoTechnology, z dodatkową uszczelką, dzięki czemu rachunki za energię z pewnością będą niższe. Do wyboru masz okno z otwieraniem dolnym i górnym;
  • okna drewniano-poliuretanowe GLU– ten produkt również wyposażony jest w pakiet dwukomorowy i posiada system ThermoTechnology. Okna GLU posiadają gładkie naroża, dzięki czemu brud i kurz nie zbiera się tam w dużych ilościach. Jeśli potrzebujesz okien, które są odporne na wilgoć, to powinieneś zapoznać się właśnie z ich ofertą.

Okna w systemie premium

“okna

Jeśli wymagasz czegoś więcej niż zwykłego standardu, zapoznaj się z ofertą okien premium:

  • okna dachowe GGL i GLU mogą zostać wyposażone w system elektrycznego sterowania VELUX Integra. Daje on możliwość zdalnego sterowania nie tylko oknami dachowymi, ale również akcesoriami, które do niego przynależą, np. roletami lub markizami. System ten możesz obsługiwać za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie lub za pomocą panelu naściennego;
  • oprócz zasilania elektrycznego, masz do wyboru również zasilanie solarne, czyli przy wykorzystaniu energii pochodzącej ze słońca. Więc jeśli chcesz w komfortowy sposób korzystać ze swojej przestrzeni na poddaszu, możesz dobrać najlepszy dla siebie sposób otwierania i zamykania okna dachowego;
  • chcesz bardziej doświetlić poddasze lub zorganizować sobie wygodny mini balkon? Skorzystaj z oferty VELUX dotyczącej okien kolankowych i balkonowych. Dzięki nim do Twoich pomieszczeń dostanie się więcej światła i będziesz mógł cieszyć się ze wspaniałych widoków od samej podłogi do sufitu.

Jak widać produkty pochodzące od firmy VELUX, pozwalają cieszyć się komfortowymi rozwiązaniami i wygodą ich użytkowania. Zakup okien dachowych VELUX pozwala wykorzystać potencjał programu “Czyste powietrze” i z pewnością jest to wybór najlepszy na lata.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 410 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-19
Polecam
2023-01-01
jest ok
pixel