2021-03-29

Okno dachowe balkonowe FAKRO FGH-V Galeria – poznaj zalety

Osoby mieszkające na poddaszach, często nie mają do dyspozycji balkonu. Wówczas może im przyjść z pomocą okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria, które daje domownikom dodatkową przestrzeń i bezpośredni kontakt ze światem. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie dla osób, które chcą pozostawać w kontakcie z naturą i odpocząć przy funkcjonalnym oknie balkonowym z ulubioną kawą w ręce. Zobacz jak szybko i łatwo możesz przeistoczyć okno dachowe w mikrobalkon.


Z artykułu dowiesz się:

  1. jak zmienić okno dachowe na balkonowe
  2. dlaczego warto zdecydować się na okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria
  3. co jeszcze przemawia za zakupem okna balkonowego FAKRO FGH-V Galeria


okno dachowe balkonowe FAKRO, okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria, balkon na poddaszu

Zamień okno dachowe w okno balkonowe

Innowacyjna technologia, w którą zostało wyposażone okno dachowe FAKRO FGH-V Galeria, pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni i cieszenie się mocnym strumieniem świeżego powietrza, kiedy tylko masz na to ochotę. Dlaczego warto zdecydować się na ten model okna dachowego? Ponieważ mimo iż nie jest to tradycyjny balkon, to właśnie dzięki temu, nie będziesz musiał martwić się o sprzątanie dodatkowej powierzchni, jest to prostsza i tańsza konstrukcja, jest łatwe w utrzymaniu i nie generuje wysokich kosztów.

W oknie balkonowym FAKRO oba skrzydła po rozłożeniu tworzą balkon. Dolne skrzydło wysuwa się do przodu, dzięki czemu umożliwia dostęp do wnęki balkonowej. Skrzydło górne otwiera się w sposób uchylny. Okno balkonowe FAKRO Galeria wyposażone jest w ochronne barierki, które wysuwają się podczas otwierania dolnego skrzydła. Po zamknięciu okna stają się one niewidoczne ponad połacią dachu.

Dlaczego warto zdecydować się na okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria?

Okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria jest produktem innowacyjnym, dającym dodatkowe możliwości osobom, które nie mogą mieć balkonu tradycyjnego lub po prostu nie chcą mieć. Jakie zalety posiada okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria?

  • Jest łatwe w utrzymaniu czystości.W przypadku balkonów tradycyjnych każda ulewa czy mocny wiatr mogą doprowadzić do bałaganu. Natomiast kiedy chodzi o okno balkonowe FAKRO Galeria, takiego problemu nie ma, ponieważ nie dość, że nie grozi nam ewentualne uszkodzenie balkonu podczas zmiennej pogody, to jeszcze np. barierki zabezpieczające, zostają schowane w połaci dachowej, przez co ani nie zakłócają estetyki dachu, ani nie ulegają jakimkolwiek zabrudzeniom. Za każdym razem, kiedy będziesz otwierać okno balkonowe, możesz cieszyć się czystym i bezawaryjnie pracującym oknem.
  • Obsługa okna balkonowego FAKRO jest niezwykle prosta.Górne skrzydło otwierane jest w sposób uchylny od 0 do 45 stopni i blokowane jest dzięki systemowi wspomagającemu, który nie pozwala na samoistne opadnięcie skrzydła. Oprócz tego ma ono również funkcję obrotu o 180 stopni, co sprawia, że można łatwo je umyć. Dolna część jest wysuwana do przodu. Aby je zamknąć wystarczy zwolnić blokady zamontowane w ościeżnicy.
  • Okno balkonowe Galeria wyposażone jest w system topSfae, co zapewnia lepsze bezpieczeństwo przed ewentualnym włamaniem.Jest to produkt energooszczędny, wyposażony w pakiet trzyszybowy z powłoką termozmywalną. Jest więc to idealne rozwiązanie dla budynków, w których stawia się duży nacisk na zmniejszenie ucieczki energii cieplnej.
  • Szyba wewnętrzna posiada klasę antywłamaniową P2A i jest laminowana, co sprawia, że w przypadku jej stłuczenia, szkło nie rozdrobni się i nie upadnie na ziemię, ale zostanie w miejscu, ponieważ kawałki szkła pozostaną sklejone folią.
  • Szyba zewnętrzna jest hartowana i posiada wieczną gwarancję odporności na grad.
  • Okno balkonowe FAKRO Galeria wyposażone jest również w automatyczny nawiewnik V40P, który w automatyczny sposób reguluje dostarczaną ilość powietrza do pomieszczeń.Dzięki niemu można się również cieszyć oszczędnością energii cieplnej oraz tym, że nawet kiedy okno jest zamknięte, wciąż zachodzi cyrkulacja powietrza.

Co jeszcze przemawia za zakupem okna balkonowego FAKRO FGH-V Galeria?

okno dachowe balkonowe FAKRO, okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria, balkon na poddaszu

Oprócz wszystkich zalet wymienionych powyżej należy jeszcze wspomnieć o tym, że pakiet szybowy w Okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeriaoknie Galeria wyposażony jest gaz szlachetny – krypton, będący jednym z lepszych gazów, które można spotkać w pakietach szybowych. Produkt ten sprzedawany jest w zestawie z kołnierzem uszczelniającym Thermo, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła wynosi tu 1,1 W/m2K. Innym dodatkiem sprzedawanym wraz z oknem balkonowym FAKRO jest markiza, w trzech atrakcyjnych kolorach do wyboru. Rama okna wykonana jest z wysokiej jakości drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, klejonego warstwowo. Drewno malowane jest ekologicznym lakierem akrylowym, dzięki czemu wpisuje się w standardy eko i nie uczula.

Producent okien dachowych i akcesoriów okiennych FAKRO zaprezentował swoim klientom nowoczesną stolarkę okienną, wpisującą się w aktualne standardy budownictwa. Dzięki oknom balkonowym Galeria wpuścisz do swojego poddasza więcej światła, będziesz mieć możliwość zachwycania się pięknymi widokami i relaksem z ulubioną książką na świeżym powietrzu. To wszystko sprawia, że Twoje życie stanie się pełne i bardziej aktywne, ponieważ poziom Twojego dobrego samopoczucia wzrośnie.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-03
O.K.
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
pixel