2021-03-26

Okna dachowe 3-szybowe - oferta cenowa


Z artykułu dowiesz się:

  1. co sprawia, że izolacja termiczna jest prawidłowa
  2. co sprawia, że okna 3-szybowe są energooszczędne
  3. dlaczego nie warto kierować się ceną okien dachowych
  4. czy warto inwestować w okna 3-szybowe
  5. na jakie parametry okien dachowych 3-szybowych należy dodatkowo zwrócić uwagę


“okna

Prawidłowa izolacja termiczna z oknami 3-szybowymi

Nie da się ukryć, że w podczas ostatnich kilku lat nacisk kładziony na termoizolację jest coraz większy. W 2021 roku pojawiły się nowe wymagania dotyczące okien dachowych, mówiące o tym, że każdy inwestor będzie musiał wyposażyć swój budynek w “ciepłe okna”. W oknach pionowych wartość Uw nie może przekraczać 0,9 W/ m2K, a w oknach dachowych powinna ona wynosić 1,1 W/ m2K. Takie parametry można uzyskać, montując tylko okna dachowe 3-szybowe. Zapisy te dotyczą inwestorów, którzy w 2021 roku otrzymają pozwolenie na budowę oraz osób, które chcą w tym samym roku przeprowadzić modernizację danego budynku, która dotyczyć będzie również wymiany okien. Jeśli inwestor rozpoczął budowę wcześniej, a zakończy ją np. w 2021 roku, wówczas nowe przepisy go nie obowiązują.

Co sprawia, że okna 3-szybowe są energooszczędne?

Na to, aby okna dachowe 3-szybowe mogły być energooszczędne, składa się kilka czynników. Nie tylko fakt, że dany produkt wyposażony jest w 3 szyby. Do tego dochodzi również:

  • rodzaj gazu, którym wypełnione są przestrzenie między szybami. Najczęściej jest to argon, ale równie często można spotkać krypton;
  • szyby z powłokami niskoemisyjnymi, również przyczyniają się do lepszej izolacji cieplnej okien;
  • ramki dystansowe powinny być wykonane z tworzywa sztucznego, inaczej nazywanego “ciepłym”;
  • ramy okienne w oknach energooszczędnych posiadają większą grubość. Ich współczynnik przenikania ciepła Uf, powinien wynosić 1 W/ m2K.

Okna 3-szybowe a cena

“okna

Na rynku stolarki okiennej spotkasz wiele okien dachowych 3-szybowych . Zapewne pierwszym kryterium, którym będziesz się kierował, będzie ich cena. Jednak nie tędy droga. Nawet jeśli wydaje Ci się, że wszystkie okna dachowe 3-szybowe wyglądają praktycznie tak samo, to jednak mogą się one znacznie różnić od siebie niektórymi parametrami. Wiele zależy od rodzajów szyb, okuć czy zainstalowanych uszczelek. Wówczas ceny będą się od siebie diametralnie różnić. Jeśli wiesz, jaki budżet możesz przeznaczyć na okna dachowe, sprawdź, jakie najlepsze modele w tej cenie otrzymasz. Jeśli masz wątpliwości co do jakości danych okien, zawsze możesz skontaktować się fachowcami z Portalu Okiennego, a oni raz dwa rozwieją Twoje wątpliwości i zaproponują najrozsądniejsze rozwiązanie. To, jakie okna dachowe 3-szybowe będą dla Ciebie najlepsze, zależy od tego, gdzie mieszkasz i czego potrzebujesz. Jeśli szukasz okien antywłamaniowych, z ciepłochronnych i z dobrą izolacją akustyczną, wówczas z pewnością cena takich produktów będzie wyższa. Prawda jest jednak taka, że rzadko zdarza się, aby ktoś potrzebował okna zawierające wszystkie te udogodnienia. Ustal więc, jakie wyposażenie okienne jest dla Ciebie niezbędne i poproś specjalistów o wycenę.

Okna dachowe 3-szybowe – czy warto?

To prawda, że zakup okien dachowych 3-szybowych do naszego domu może być nie lada wydatkiem. W pierwszej chwili cena może nas przerażać, jednak niekoniecznie. Tak jak wcześniej zostało wspomniane, nie każdy zdecyduje się na okna posiadające wszystkie najlepsze parametry, bo po prostu może ich nie potrzebować. Z drugiej strony, jeśli stawiamy nowy dom, wówczas okna dachowe 3-szybowe będą już nieodłącznym elementem, w który trzeba zainwestować. Wynika to z przepisów prawa budowlanego, ale również z tego, że taka inwestycja zwraca się po kilku latach, ponieważ rachunki za ogrzewanie maleją. Więc mimo iż zakup okien dachowych 3-szybowych jest niemałym wydatkiem, to jednak patrząc przyszłościowo na ten zakup, nie powinien on napawać nas strachem.

Na jakie parametry okien dachowych 3-szybowych należy dodatkowo zwrócić uwagę?

“okna

O przenikalności cieplnej powiedzieliśmy sobie już wcześniej. Od 2021 roku współczynnik przenikania ciepła nie będzie mógł być wyższy niż 1,1 W/ m2K. Aby liczba ta mogła zostać osiągnięta, współczynnik Ug nie może być wyższy niż 0,8 W/m2K.

Zwróć również uwagę na przenikanie światła oznaczane jako Lt. Chodzi tu o ilość światła słonecznego, które przenika przez szybę do wnętrza. Jeśli jego wartość wynosi 74%, oznacza to, że szyba zatrzyma 26% światła.

Nie lubisz hałasu? Koniecznie sprawdź właściwości akustyczne okna oznaczane jako Rw. Im wyższy współczynnik, tym lepiej. W standardowych oknach wynosi on 33 dB, a takie modele instalowane są na wsiach i przedmieściach miast, czyli wszędzie tam, gdzie nie mamy do czynienia z dużą ilością hałasu. W przypadku kiedy mieszkasz przy lotnisku lub innym głośnym miejscu, wówczas warto zainwestować w szyby posiadające Rw na poziomie wyższym niż 40 dB.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
2023-03-25
Bardzo szybka wysyłka, produkt dobrej jakości
pixel