2019-04-25

Kupujesz okno dachowe? O co zapytać sprzedawcę?

Wybór okien do mieszkania lub domu to ważna decyzja, która niesie za sobą wieloletnie konsekwencje. Od ich jakości zależy późniejszy komfort użytkowania i zadowolenie z przebywania w pomieszczeniu. O czym warto pamiętać, jeśli chodzi o wybór okien dachowych? O co warto zapytać sprzedawcę? W tym artykule odpowiemy na te pytania!


Jak wybrać okna dachowe? Dlaczego ich jakość jest taka ważna?

Wybierając okna do mieszkania lub domu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich aspekty techniczne, takie jak na przykład materiał użyty do produkcji. Najczęściej spotykane w Polsce okna to okna drewniane oraz okna plastikowe, z PVC. Czym różnią się od siebie poszczególne materiały?

Okna z PVC to rozwiązanie, które jest łatwe w pielęgnacji, a także niedrogie. Okna drewniane z kolei wymagają starannej pielęgnacji i konserwacji, są droższe od okien PVC, ale za to prezentują się o wiele bardziej estetycznie. Są energooszczędne, bezpieczne, atrakcyjne wizualnie i bardzo wytrzymałe. Wiemy już, z czego mogą być zbudowane okna. O co jeszcze warto zapytać sprzedawcę? Jak wybrać okna, które zostaną zamontowane na dachu?

Okna dachowe - o co warto zapytać sprzedawcę w sklepie budowlanym?

Aby mieć pewność co do jakości okien, zawsze warto zapytać o certyfikat produktowy oraz ich klasę. Okna dachowe powinny cechować się wysoką odpornością na zewnętrzne warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Powinny także izolować budynek termicznie, tak, by koszty ogrzewania nie były wysokie. Nie powinny również ograniczać ilości wpadającego do budynku naturalnego światła.

Ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest kąt nachylenia dachu. Im jest on mniejszy, tym wysokość okna musi być większa, by pasowało ono do poddasza.

Jako okna dachowe najlepiej sprawdzą się:

 • modele drewniane
 • okna z PVC
 • modele produkowane z drewna w połączeniu z tworzywem sztucznym
 • okna drewniane pomalowane wodoodporną farbą


 • Autor: Natalia Dreszler

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.71 / 5.00 421 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-05-01
  Super okno
  2023-04-04
  Super polecam
  pixel