2021-03-26

Kołnierz IFC ROOFLITE+ – jakie posiada zalety?

W ostatnich czasach coraz bardziej stawia się na produkty energooszczędne, ponieważ to właśnie one wpisują się w dzisiejszą, nowoczesną budowlankę i pozwalają na to, aby w domu w końcu zapanowało ciepło. Dodatkowo są skuteczne w przypadku obniżania rachunków za ogrzewanie. Na rynku stolarki okiennej znajdziemy wiele firm oferujących swoim klientom najlepsze możliwe rozwiązania. Jedną z nich jest ROOTLIFE+ wychodząca do swoich klientów z ciepłym kołnierzem IFC. Poniżej znajdziesz wiele ważnych informacji, które pozwolą Ci na podjęcie słusznej decyzji odnośnie do zakupu tego produktu.


Z artykułu dowiesz się:

  1. po co nam ciepły kołnierz termoizolacyjny
  2. czym jest kołnierz termoizolacyjny ROOTLIFE+ IFC
  3. jakie korzyści płyną z zamontowania kołnierza ciepłego IFC ROOFLITE+


kołnierz uszczelniający, ciepły kołnierz, kołnierz Rootlife IFC

Po co nam ciepły kołnierz termoizolacyjny?

Zadaniem standardowego kołnierza uszczelniającego jest odprowadzenie wody poza okno. Ociepleniem jest wówczas wełna mineralna, która znajduje się w ościeżnicy. Trochę inaczej jest z kołnierzami ciepłymi, czyli termoizolacyjnymi. Ich zakładanie ma na celu podwyższenie parametrów przenikania ciepła. Okno wówczas ocieplone jest nie tylko od wewnątrz, ale i od zewnątrz. Izolacja jest tak ściśle połączona z okienną ramą, że nie ma tu mowy o przenikaniu zimnego powietrza, a co za tym idzie, aby powstawały mostki termiczne. Kołnierze termoizolacyjne IFC ROOFLITE+ są świetnym rozwiązaniem również dlatego, że nadają się do każdego pokrycia dachowego i do wielu rodzajów okien dachowych. Gdybyśmy położyli obok siebie standardowy kołnierz uszczelniający i kołnierz termoizolacyjny, na pierwszy rzut oka można byłoby nie dostrzec pomiędzy nimi różnicy. Jednak po większym przyjrzeniu się zauważymy, że elementy oblachowania w tym drugim produkcie są szersze. Podczas eksploatacji różnica jest odczuwalna. Szacuje się, że kołnierz termoizolacyjny jest w stanie ocieplić okno o 15% bardziej niż w przypadku kołnierza tradycyjnego.

Montując kołnierz termoizolacyjny, możesz sprawić, że Twoje okna będą energooszczędne i ich wartość przenikania ciepła będzie wynosiła 1,1 W/ m2K. Należy zaznaczyć, że od 2021 roku jest to współczynnik, który powinny posiadać wszystkie okna dachowe.

Kołnierz termoizolacyjny ROOTLIFE+ IFC – czym jest?

Ciepły kołnierz ROOTLIFE+ IFC wykonany jest ze spienionego polietylenu. Dlatego, że nie jest to część okna, która jest z nim połączona, wskazana jest jego instalacja podczas montowania okien dachowych, dedykowanych dla tego kołnierza. Chodzi tu m.in. o wszystkie okna, które zostały wyprodukowane przez firmę Altaterra. Jego zastosowanie podwyższy izolacyjność cieplną, a Ty będziesz mógł cieszyć się energooszczędnymi oknami i obniżonymi rachunkami za ogrzewanie.

Kołnierz termoizolacyjny IFC pozwala stworzyć całkowicie szczelną ramę wokół okna, więc nie tracimy komfortowego ciepła. Dodatkowo zabezpiecza on przed dostawaniem się wilgoci. Jeśli dołożymy do niego kołnierz RUC, wówczas na własnej skórze będziemy mogli odczuć, jaka to zgrana para.

Jakie korzyści płyną z zamontowania kołnierza ciepłego IFC ROOFLITE+?

kołnierz uszczelniający, ciepły kołnierz, kołnierz Rootlife IFC

Aby całkowicie przekonać się do zakupu kołnierza termoizolacyjnego IFC, należałoby zapoznać się z korzyściami, jakie będziemy odczuwać po jego instalacji:

  • mocno ograniczysz straty ciepła, co wiąże się z niższymi opłatami za ogrzewanie;
  • montaż okna przebiega szybko i sprawnie, ponieważ kołnierz jest idealnie dopasowany do dedykowanych okien dachowych. Kołnierz przykleja się do ramy okiennej, dzięki czemu uzyskuje się uszczelnienie pomiędzy krokwiami a oknem;
  • kołnierz ROOTLIFE+ IFC dopasujesz do okien z pochodzących od tej samej marki oraz takich, które występują w tej samej gamie produktowej;
  • Twoje okna dachowe będą szczelne, jak nigdy dotąd;
  • produkt ten dopasujesz do okien SOLID i TRIO, czyli artykułów ze wzmocnioną ościeżnicą, drewnianą i PVC;
  • okna z wąską ościeżnicą – SLIM, powinny być połączone z kołnierzem termoizolacyjnym IFCS.

Podsumowując, zdecydowanie warto pomyśleć nad zakupem kołnierza termoizolacyjnego ROOTLIFE+, dzięki któremu komfort korzystania z poddasza z pewnością wzrośnie. Poprawią się parametry okienne, a samo użytkowanie okna będzie bezproblemowe przez wiele lat. Należy pamiętać, że zakup kołnierza powinien odbyć się wraz z zakupem okna, ponieważ po jego instalacji nie będzie możliwości dołożenia do niego kołnierza termoizolacyjnego.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel