2018-10-19

Jakość, styl i trwałość – jakie markizy okienne wybrać?

Markizy do okien dachowych to rozwiązanie znacznie lepsze, niż rolety, ponieważ są bardziej funkcjonalne i lepiej chronią pomieszczenie. Nie tylko osłaniają przed palącym słońcem, ale też przyczyniają się do zwiększenia ergonomii całego domu. Można je zamontować na oknach wykonanych z drewna, aluminium, jak i z PCV. Tylko które z nich są najlepsze?


Wygoda użytkowania - markizy solarne czy elektryczne

Wygoda użytkowania - markizy solarne czy elektryczne

Montując markizy solarne, nie musisz doprowadzać instalacji elektrycznej – wystarczy bateria słoneczna, z której czerpana jest energia. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość sterowania osłoną za pomocą pilota. Ponadto markizy solarne chronią przed przegrzaniem – ich obecność wpływa również na obniżenie temperatury we wnętrzu. Wybierając tę markizę, możesz liczyć na to, że pomieszczenie zostanie przyjemnie zacienione, jednak nie na tyle, by nie dało się w nim pracować. Pomimo obecności tej osłony, wykonanej z poliestru, wciąż będziesz mieć doskonały widok na to, co znajduje się za oknem.

Markizy elektryczne również możesz obsługiwać za pomocą pilota, jednak by było to możliwe, musisz podciągnąć instalację elektryczną. Jeśli poszukujesz tańszego odpowiednika dla markiz solarnych, wtedy warto wziąć pod uwagę te sterowane elektrycznie. Mają one bowiem te same właściwości i są wykonane z identycznego materiału. Te markizy okienne montujesz na zewnątrz, mając gwarancję zaciemnienia wnętrza, do którego wciąż będzie przenikać światło, jednak już nie tak intensywne.


Najlepsza cena, wytrzymała konstrukcja, czyli markiza manualna

Najlepsza cena, wytrzymała konstrukcja, czyli markiza manualna

Markiza manualna doskonale sprawdza się wiosną i latem, kiedy mają miejsce upały. Możesz dzięki niej ochronić wnętrze przed intensywnym nasłonecznieniem, nawet wtedy, gdy masz otwarte okno. Przekonasz się o tym, że dzięki manualnej markizie będziesz mógł cieszyć się o wiele niższą temperaturą w swoim pomieszczeniu. Jest to zrozumiałe, jeśli zauważysz, że markizy te redukują 76% ciepła. Szybki i prosty montaż markizy wykonanej z wytrzymałego materiału, to rozwiązanie nie tylko na jeden sezon.

Markizy manualne, elektryczne i solarne są wykonane z tkaniny, która ma strukturę siatki. To właśnie to rozwiązanie sprawia, że pomimo osłonięcia wnętrza przed silnymi promieniami słońca, do pomieszczenia wciąż przedostaje się dzienne światło, które umożliwia wykonywanie codziennych czynności. Szyba się nie nagrzewa, ponieważ tkanina zatrzymuje promienie słoneczne zanim te dotrą do szyby. Wszystkie markizy VELUX są dostępne na trzyletniej gwarancji, co jedynie potwierdza ich wysoką jakość.Autor: Natalia Dreszler

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-02
Szybko, sprawnie i solidnie
pixel