2021-04-26

Jakie są wady i zalety rolet wewnętrznych?

Decydując się na uzupełnienie naszego wnętrza na poddaszu, musimy dobrać osłony do okien. Jest to szczególnie ważny aspekt, ponieważ to od odpowiednich rolet wewnętrznych będzie zależał komfort użytkowania poddasza. Jak przy każdym produkcie warto rozważyć dobre i złe strony wynikające z jego posiadania. Mając świadomość cech, jakie posiadają rolety wewnętrzne, będziemy mogli lepiej z nich korzystać. Tym samym odpowiedni produkt posłuży nam dłużej.


Oto najistotniejsze zalety oraz wady, na które dobrze być przygotowanym. Wiedząc, czego możemy się spodziewać, dużo trafniej dobierzemy rolety wewnętrzne do naszych okien dachowych.

Z artykułu dowiesz się:

 • dlaczego warto zamontować rolety wewnętrzne
 • czy rolety wewnętrzne mają jakieś wady

 • rolety wewnętrzne, zalety rolet wewnętrznych, wady rolet wewnętrznych

  Dlaczego warto zamontować rolety wewnętrzne?

  Atutem, który przyciąga wielu klientów, jest wysoka różnorodność rolet wewnętrznych dostępnych na rynku. Producenci starają się dopasować do potrzeb klientów, oferując nam rolety wzbogacone o dodatkowe funkcje. Dla przykładu warto wspomnieć o roletach wewnętrznych od FAKRO, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Od rolet wtapiających się w wystrój wnętrza, po takie które staną się dodatkową ozdobą.

  Samo użytkowanie rolet to czysta przyjemność. Dzięki nim możemy regulować zapotrzebowanie na energię słoneczną. Co istotne, rolety wewnętrzne są na tyle łatwe w obsłudze, że utrzymanie ich w czystości nie będzie żadnym problemem. Wytrzymałe materiały, z których wykonywane są rolety, pozwalają na sprawne odkurzenie ich i przetarcie.

  Sama ochrona przed światłem to nie jedyna funkcja, którą spełnią dla nas rolety wewnętrzne. Warto zaznaczyć, że na rynku spotkamy także takie rolety, które uzupełnione są o dodatkową warstwę materiału, spełniającego właściwości termoizolacyjne. Tym samym możemy uratować nasze poddasze przed przegrzaniem, które odczuwamy latem.

  Rolety wewnętrzne występują w różnorodnych motywach. Dzięki temu możemy na przykład urządzić pokój naszego dziecka, kupując rolety z bajkowym charakterem.

  Warto pamiętać, że rolety wewnętrzne chronią nas nie tylko przed ciepłem czy światłem słonecznym. Promienie słoneczne mają także właściwości, które powodują blaknięcie różnorodnych materiałów. Z tego powodu warto w nie zainwestować, aby ochronić przed zniszczeniem meble, dywan lub inne dowolne elementy.

  Rolety wewnętrzne sprawdzą się także jako doskonała ochrona przed światem zewnętrznym. Dzięki nim nocą, kiedy włączamy światło, możemy zapewnić sobie większą prywatność i osłonić wnętrze naszego mieszkania przed niechcianymi widzami.

  Czy rolety wewnętrzne mają jakieś wady?

  rolety wewnętrzne, zalety rolet wewnętrznych, wady rolet wewnętrznych

  Rolety wewnętrzne same w sobie nie są produktami z wieloma wadami. Są funkcjonalne i wygodne dla wielu użytkowników. Problem pojawia się jednak w trakcie korzystania z nich. Zamiast doszukiwać się wad, jakie mogą mieć rolety wewnętrzne, poczytajmy o ich specyfice, np. z jakiego materiału zostały stworzone. Wiedza ta przyda nam się do prawidłowego użytkowania rolet.

  Niekiedy klienci skarżą się, że zakupione przez nich rolety nie spełniają swojej funkcji. Powodem, który pojawia się najczęściej, jest nieprawidłowa praca mechanizmu zwijającego i rozwijającego rolety. Często w takich przypadkach dochodzi do zerwania sznurka. Dzieje się tak, ponieważ w momencie przyblokowania mechanizmu, ciągniemy za sznurek mocniej. W efekcie pozostajemy z roletami, które wymagają naprawy i wymiany sznurka.

  Przy zakupie warto wziąć pod uwagę zakup droższego typu rolet. Dzięki temu będziemy mieli do czynienia z produktem wyższej jakości, który przy codziennym użytkowaniu nie będzie sprawiał nam problemu. Tanie rolety w okazyjnej cenie mogą okazać się w tym przypadku pułapką, która będzie powodem naszej irytacji.

  Kolejną wadą, która może pojawić się po zakupie rolet, jest efekt złego doświetlenia pomieszczenia. Warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. Musimy zastanowić się, czy szukamy rolet delikatniejszych, które będą tylko rozpraszały światło słoneczne czy jednak ciemniejszych, które dadzą nam cień.

  Należy także pamiętać, że nieprawidłowe korzystanie z produktu, jakim są rolety wewnętrzne, znacznie przyczynia się do ich zepsucia. W tym wypadku wadą, którą możemy wyróżnić, jest odbarwienie materiału lub pojawienie się zacieków. Wynika to z tego, że korzystamy z detergentów, które nie są wskazane do czyszczenia danego materiału.

  Niekiedy rolety wewnętrzne są gorzej oceniane, ze względu na to, że nie zapewniają nam ochrony antywłamaniowej. Warto jednak wiedzieć, że jest to zupełnie inny produkt i adekwatnie do swojego przeznaczenia jest również dużo tańszy. Jeżeli zależy nam na ochronie przed włamywaczami czy na pełniejszej izolacji od światła, rozważmy zakup rolet zewnętrznych.

  Jeżeli rozważyliśmy już wszelkie aspekty korzystania z rolet wewnętrznych, pozostaje kwestia odpowiedniego montażu. Mając pewność, że zyskamy wszystkie pozytywne funkcje naszych rolet, musimy pamiętać o montażu, który usprawni ich pracę.

  Autor: Małgorzata Buchkovska

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.71 / 5.00 421 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-05-01
  Super okno
  2023-04-16
  Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
  pixel