2020-10-12

Jakie są sposoby mycia okna dachowego firmy FAKRO?

W momencie, gdy wstawiamy okna dachowe, zastanawiamy się jak odpowiednio dbać o czystość szyby. Ciesząc się pięknym widokiem nieba, zadajemy sobie jednak pytanie jak poradzimy sobie z warunkami atmosferycznymi, dobrze wiemy, że śnieg czy deszcz zostawia zabrudzenia, smugi i świecące słońce mocno pokazuje brudne szyby. Jeżdżące samochody, spaliny również nie są sprzyjające dla szyby. W tedy zadajemy sobie pytanie czy aby na pewno takiego okna chcemy? Mimo ładnego widoku chmur nas entuzjazm opada, gdy trzeba przejść do mycia.

Pomimo wszystko nie martwmy się tym na zapas! Firma Fakro, która projektuje oka, pomyślała również, jak rozwiązać problemy czyszczenia ram jak i samej szyby wewnątrz i na zewnątrz w łatwy i bezpieczny sposób.

Okna dachowe FTP, FTU, one są obrotowe. Zawias umieszczony istnieje w połowie wysokości ramy, co w łatwy sposób pozwala nam obrócić skrzydło o 180 stopni. Z oknami uchylno-obrotowymi FPP, PPP i FEP reagujemy w taki sam sposób.

mycie okien

Okna o podwyższonej osi obrotu przy kącie 160 stopni czyścimy po zablokowaniu skrzydła przez zasuwkę.

Chcesz dowiedzieć się jak okno dachowe myć?

Do mycia użyj ciepłej wody z płynem lub mydłem. My zalecamy umycie ram i okien miękką gąbką, tak aby szorstkimi myjkami nie uszkodzić mytej przez nas powierzchni. Polecamy mycie okna od ram okiennych, gdyż na nich najczęściej grodzi się najwięcej brudów. Żeby przemyć ramę i szybę z zewnątrz, otwieramy okna i poruszamy je o 180 stopni. Kiedy już rama zewnętrzna jest czysta, to myjemy ją w środku. Następną czynnością jest mycie płynem do mycia szyb i czyścimy okna podobnie na zewnątrz a następnie wewnątrz. W przeciągu kilku chwil nasze okna będą czystsze, błyszczące i nie będą wymagały dodatkowych czynności.

mycie okien

Skoro nasze okna umieszczone są wysoko w dachu, możemy do mycia użyć teleskopową myjkę lub wykorzystać drabinę, po której wejdziemy i umyjemy okna i teleskopową ściereczką ściągnąć nadmiar wody.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy odpowiadając na pytania jak okna dachowe myć – teraz mycie okien dachowych nie będzie budziło w nas myśli, czy podjedliśmy dobrą decyzje o zakupie takich właśnie okien. Zdajemy sobie sprawę, że w okresie przedświątecznym każdy z nas chciałby, ażeby jego okna były czyste i widok cieszył oko. My doskonale rozumiemy klientów pytanie, które powtarza się dosyć często jak umyć okna Fakro, rozumiemy również wszelkie wątpliwości. Producent jednak zapewnił użytkownikom możliwości łatwego i przyjemnego umycia naszych okien dachowych.Autor: Katarzyna Śmiałek

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-03-30
Polecam
pixel