2021-03-26

Jakie okna dachowe wybrać do wilgotnych pomieszczeń?

Są takie pomieszczenia na poddaszu, które wymagają montażu okien innych niż wszystkie. Chodzi głównie o kuchnię i łazienkę, gdzie mamy do czynienia z wilgocią. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybranie okien dachowych, które doskonale poradzą sobie z wilgotnym zjawiskiem. W takim typie wnętrz najlepiej sprawdzą się okna w konstrukcji poliuretano-drewnianej, ponieważ nie przepuszczają wilgoci. Niekoniecznie muszą być one wykorzystywane tylko w łazience czy kuchni, ale ze spokojem można je również montować w salonie czy sypialni.

Jednym ze znanych producentów okien dachowych, które świetnie nadają się do pomieszczeń narażonych na wilgoć, jest VELUX oferujący komfortowe rozwiązania zarówno jeśli chodzi o same okna, jak i akcesoria, które możemy do nich dobrać.


Z artykułu dowiesz się:

  1. na jakie parametry techniczne okien dachowych należy zwrócić uwagę
  2. jak kształtuje się oferta okien dachowych do wilgotnych przestrzeni pochodząca od firmy VELUX
  3. jaki jest sposób otwierania okien VELUX GLU
  4. w jakie dodatkowe akcesoria okienne odporne na wilgoć warto zainwestować


okno dachowe do łazienki, okno dachowe 3-szybowe, jakie okno do łazienki i kuchni

Na jakie parametry techniczne okien dachowych należy zwrócić uwagę?

Powyżej zostało już wspomniane, że do pomieszczeń, w których panuje zawilgotnienie, najlepiej wybierać okna dachowe z ramą poliuretano-drewnianą. Dlaczego? Ponieważ produkty te posiadają trwały rdzeń wykonany z drewna sosnowego modyfikowanego termicznie. Takiej ramie okiennej nie grozi odkształcanie, ponieważ jest ona klejona warstwowo i zaimpregnowana. Do tego dochodzi lakier poliuretanowy, wodoodporny. Cała rama wykończona jest w kolorze białym, dzięki czemu okno dachowe prezentuje się estetycznie i dopasuje się do każdego pomieszczenia. Nie musimy się również obawiać, że rama okienna zacznie żółknąć, ponieważ farba, którą jest pomalowana, odporna jest na tego typu zjawiska.

Podczas wyboru okien dachowych odpornych na wilgoć, najlepiej kierować się również ich energooszczędnością. Wówczas dobrym wyborem będą okna z dwukomorowym pakietem szybowym. Profile okienne również są ważne i należy zwrócić uwagę na to, czy drewno zostało połączone z wysokoizolacyjnym materiałem EPS.

Energooszczędne i odporne na wodę okna dachowe VELUX GLU

Okna dachowe VELUX GLU są odpowiedzią na specyficzne warunki panujące w łazience czy kuchni. Są one niezwykle komfortowe podczas użytkowania, ale również trwałe, ponieważ posiadają opisaną wyżej rdzeń wykonany z drewna modyfikowanego termicznie, pokrytego poliuretanem odpornym na wilgoć w kolorze białym.

Właśnie przez wzgląd na swoje parametry okna te są polecane do pomieszczeń narażonych na wilgoć. Dodatkowo poliuretanowa powierzchnia okna jest całkowicie gładka i nie ma żadnych połączeń, w których mógłby zalegać kurz i brud. Dla osób, które zapominają o konserwacji swoich okien, z pewnością ważny będzie fakt, że okna dachowe VELUX GLU nie wymagają konserwacji przez wiele lat, a ich pielęgnacja ogranicza się do przetarcia ich wilgotną szmatką.

Dlaczego jeszcze warto zaznajomić się z ofertą tych okien?

  • Okna dachowe VELUX GLU wyposażone są w energooszczędny pakiet dwukomorowy chroniący przed ucieczką ciepła, dzięki czemu nasze rachunki za ogrzewanie będą niższe. Współczynnik przenikalności cieplnej Uw wynosi tu 1,1 W/ m2K, więc okna są dostosowane do wymogów prawa budowlanego z 2021 roku;
  • współczynnik przenikalności cieplnej wynosi w nich 0,55 g, co oznacza, że konstrukcja szyb pozwala na pozyskiwanie darmowej energii ze słońca;
  • produkt ten wyposażony jest w technologię Thermo Technology, która dotyczy zastosowania w konstrukcji okna modyfikowanego termicznie drewna. Do tego dochodzi dodatkowa uszczelka, dzięki której okna te są jeszcze bardziej odporne na ucieczkę ciepła i są bardziej dźwiękoszczelne.

Komfortowy system otwierania okna dachowego VELUX GLU

okno dachowe do łazienki, okno dachowe 3-szybowe, jakie okno do łazienki i kuchni

Aby móc korzystać z okien dachowych w sposób dla nas najbardziej komfortowy, należy dobrać dla siebie najlepszy sposób ich otwierania. W oknach dachowych VELUX GLU mamy do czynienia z dwoma systemami otwierania – dolnym, za pomocą eleganckiej klamki oraz górnym za pomocą wygodnego, podłużnego uchwytu. Produkt ten wyposażony jest w system wentylacji znajdujący się w uchwycie otwierającym. Dzięki temu możemy oddawać się długim kąpielom nawet przy zamkniętym oknie, ponieważ w pomieszczeniu wciąż zachodzi cyrkulacja powietrza. Wentylacja wyposażona jest w filtr, który można łatwo wyczyścić lub wymienić na nowy. Chroni on przed dostającym się do wewnątrz ewentualnym kurzem i brudem.

Dodatkowe wyposażenie okien dachowych, odporne na wilgoć

Chcesz dokupić do swoich okien dachowych dodatkowe akcesoria? Firma VELUX posiada w swojej ofercie żaluzje VELUX DKL, odporne na wilgoć, więc nie ma problemu, aby umieścić je w kuchni lub łazience. Chronią one przed nadmiernym nasłonecznieniem i zapewniają pełną prywatność. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i komfortowe podczas użytkowania. Ich regulacja odbywa się za pomocą suwaka, więc brak odstających sznurków podwyższa ich wartość estetyczną.

Firma VELUX jest jednym z czołowych producentów zajmujących się produkcją stolarki okiennej w najwyższej jakości. Więc jeśli chcesz się cieszyć komfortowymi produktami okiennymi przez długie lata, koniecznie zapoznaj się z ofertą okien dachowych VELUX GLU.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-01
Super okno
2023-03-25
Bardzo szybka wysyłka, produkt dobrej jakości
pixel