2021-03-24

Jakie energooszczędne produkty oferuje nam firma FAKRO?

W dzisiejszych czasach z tematem energooszczędności spotykamy się każdego dnia. Nie inaczej jest z jednym z popularnych producentów stolarki okiennej, firmą FAKRO, która oferuje swoim klientom wiele energooszczędnych produktów, które warto wykorzystać, tworząc swoje poddasze. Mając świadomość, że cena energii wciąż rośnie i niewiele się w tej dziedzinie najpewniej zmieni, warto wziąć pod uwagę to, co oferują nam liderzy na rynku okiennym. Dziś energooszczędność to jeden z ważniejszych tematów w budowlanym świecie. Zapoznaj się więc z rozwiązaniami, oferowanymi przez firmę FAKRO.


Z artykułu dowiesz się:

  1. czym charakteryzuje się obrotowe okno dachowe FAKRO FTP-V
  2. czym charakteryzuje się uchylno-obrotowe okno dachowe FAKRO FPP-V preSelect
  3. czym charakteryzuje się okno do dachów płaskich FAKRO DEF
  4. czym charakteryzuje się okno dachowe dla budownictwa pasywnego FAKRO FTT U8 Thermo
  5. czym charakteryzuje się wyłaz dachowy FAKRO DRL
  6. czym charakteryzują się schody strychowe dla budownictwa pasywnego FAKRO LWT Passive House


“okna

Obrotowe okno dachowe FAKRO FTP-V

Oferowane okna obrotowe FAKRO FTP-V to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku ze względu na wysoką termoizolacyjność i świetną jakość tych produktów. Skrzydło okienne można obracać o 180 stopni lub uchylić do dowolnej pozycji i w takiej pozostawić bez ryzyka, że okno zamknie się samoistnie. Dodatkowo podczas mycia okna, można je zablokować specjalną zasuwką, dzięki czemu całą pracę wykonasz za pomocą dwóch rąk. Jego parametry cieplne okna są wysokie, ponieważ jest ono wyposażone w pakiet dwukomorowy U5, gdzie wartość przenikania ciepła wynosi zaledwie 0,97 W/m2K. Dla porównania w dwukomorowych pakietach U3 wartość ta wynosi 1,3 W/ m2K. Jeśli więc stawiasz nacisk na oszczędność energii cieplnej, to zdecydowanie jest to produkt dla Ciebie.

Uchylno-obrotowe okno dachowe FAKRO FPP-V preSelect

“okna

Ten model okna dachowego przygotowany jest dla klientów posiadających wysokie wymagania. Posiada on funkcję uchylną i obrotową, a to wszystko dzięki nowoczesnemu systemowi okuć. Przełącznik preSelect umieszczony w ościeżnicy, pozwala na wybór jednej z funkcji. Pozycja uchylna może być pozostawiona pod kątem nachylenia od 0 do 35 stopni. Pozycja obrotowa umożliwia obrócenie okna o 180 stopni i zablokowanie go co sprawia, że jego umycie staje się jeszcze łatwiejsze, ponieważ możesz użyć obu rąk. Wysokość przenikania ciepła jest tu taka sama jak w przypadku poprzednio opisywanego okna dachowego obrotowego. Produkty te można montować w dachu o nachyleniu od 15 do 55 stopni. Kupując specjalną wersję tych okien, możesz montować je w dachu o nachyleniu od 55 do 85 stopni.

Okno do dachów płaskich FAKRO DEF

Ten innowacyjny produkt pochodzący od firmy FAKRO pozwala nie tylko na doświetlenie pomieszczeń, ale również na jego przewietrzenie. Specjalnie zaprojektowane kształty profili pozwoliły na stworzenie przeszklenia o 16% większego niż w przypadku okien, które można otrzymać u konkurencji. Wielokomorowe profile PVC, z których stworzone jest okno, wypełnione są termoizolacyjnym materiałem. Okno do dachów płaskich FAKRO DEF możesz zakupić w wersji z pakietem dwukomorowym DU6 lub z pakietem trzykomorowym, przeznaczonym głównie do budynków pasywnych DU8. Współczynnik przenikania ciepła wynosi w nich 0,64 W/ m2K. Zalety okna DEF zostały docenione i nagrodzone prestiżową nagrodą Red Dot Design 2016.

Okna dachowe dla budownictwa pasywnego FAKRO FTT U8 Thermo

“okna

Produkt ten otrzymał certyfikat “Passive House”, który potwierdza, że jest to okno przeznaczone dla budynków pasywnych z rygorystycznymi założeniami. Wartość współczynnika przenikania ciepła wynosi tu 0,58 W/ m2K dla okna z pojedynczym pakietem szybowym. Wszystko dzięki specjalnie poszerzanym profilom okiennym, specjalnej konstrukcji ramy i trzykomorowemu pakietowi szybowemu. Parametry cieplne dodatkowo podnosi sprzedawany w zestawie kołnierz uszczelniający Thermo oraz kołnierze izolacyjne XDK. Takie połączenie całkowicie eliminuje powstawanie mostków cieplnych. Okno FAKRO FTT U8 Thermo można montować w dachu o nachyleniu od 15 do 70 stopni.

Wyłaz dachowy FAKRO DRL

Wyłaz dachowy FAKRO DRL przeznaczony jest do zamontowania w dachach płaskich. Jest to innowacyjna konstrukcja, umożliwiająca połączenie ze schodami strychowymi, dzięki czemu w naszym domu może znaleźć się kompleksowe rozwiązanie, zapewniające bezpieczne dostanie się na dach budynku. Wyłaz dachowy FAKRO DRl posiada świetne parametry termoizolacyjne, a współczynnik Uw wynosi 0,67 W/ m2K. Produkt ten otwiera się do 60 stopni, a jego skrzydło jest przytrzymywane przez solidne sprężyny gazowe.

Schody strychowe dla budownictwa pasywnego FAKRO LWT Passive House

Produkt ten uzyskał certyfikat “Passive House”, dzięki temu, że są to supertermoizolacyjne schody posiadające specjalny zestaw, łączący je ze stropem. Świetna szczelność oraz izolacyjność, nie pozwalają na powstawanie jakichkolwiek mostków termicznych. Dla schodów strychowych FAKRO LWT Passive House Uw wynosi 0,51 W/ m2K a ich całkowite obciążenie wynosi 160 kg. Oferowany produkt jest wygodny i bezpieczny podczas użytkowania, ponieważ wyposażony jest w stopki oraz poręcz. Dzięki zestawowi izolacyjnemu nie musisz obawiać się o nieprawidłowy montaż schodów.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 423 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-03-30
Polecam
pixel