2021-04-13

Jaką rolę odgrywają okna dachowe w salonie na poddaszu?

Osoby mieszkające na poddaszu chcą mieć salon, który będzie nie tylko przytulny, ale również dobrze doświetlony. Takie miejsce sprawia, że domownicy mogą wypocząć, przyjąć gości, a także cieszyć się rodzinnymi chwilami. Jeśli salon zostanie urządzony w odpowiedni sposób, z pewnością stanie się centralnym punktem poddasza. Projektując pokój dzienny na poddaszu, warto skupić się na oknach dachowych, ponieważ to właśnie one odgrywają ogromną rolę w tym miejscu. Co zatem warto wiedzieć w tej kwestii?Z artykułu dowiesz się:

  1. jakie elementy wystroju wnętrza warto wziąć pod uwagę
  2. jak okna VELUX mogą wpływać na doświetlenie poddasza
  3. co daje użytkownikowi system sterowania elektrycznego VELUX Integra


“okno

Wykończenie salonu na poddaszu mieszkalnym może być przyjemnością, jeśli jego właściciel podejmie odpowiednie decyzje zarówno na etapie projektowania, jak i wykonawstwa. A urządzenie salonu na poddaszu należy rozpocząć od prawidłowego doświetlenia wspomnianej przestrzeni. Reszta aranżacji będzie tylko przyjemnością.

Jakie elementy wystroju wnętrza warto wziąć pod uwagę?

Urządzając poddasze mieszkalne można je wykończyć w różnych stylach. Właścicielowi pomogą w tym z pewnością odpowiednie dodatki i meble. Nie to jest jednak najważniejsze. Najistotniejszym elementem są tutaj okna dachowe VELUX, które są jednymi z najchętniej wybieranych produktów. Oferowany przez producenta asortyment jest wykonany z drewna lub z drewna pokrytego poliuretanem, który został pomalowany na biało. Co więcej Klient ma możliwość wyboru spośród różnych wielkości, dzięki czemu może dopasować produkt do swoich potrzeb.

Do okien dachowych VELUX z powodzeniem można dobrać dodatki, takie jak markizy, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, a także inne akcesoria okienne, dzięki którym można stworzyć w 100% funkcjonalne oraz niebanalne wnętrze. Bez względu na to, jakie okna dachowe VELUX wybierzesz, skup się na fundamentalnych zasadach, o jakich mówimy w dzisiejszym artykule.

“okno

Jak okna VELUX mogą wpływać na doświetlenie poddasza?

Aby salon na poddaszu był odpowiednio doświetlony, właściciel powinien swoją uwagę skupić na prawidłowym rozmieszczeniu okien dachowych. Podczas budowy domu zapewne zwracałeś uwagę na strony świata. I bardzo dobrze, bo to właśnie od nich zależy dobre doświetlenie pomieszczeń. Jest to szczególne ważne przy montowaniu okien dachowych. A jeśli mowa o stronach świata, nie sposób nie zauważyć, że najwięcej światła dociera do pomieszczeń od strony południowej. Jeżeli zatem będzie to możliwe, zaplanuj montaż okien dachowych właśnie z tej strony.

Jeżeli wybierzesz okna dachowe VELUX, będziesz mógł wybrać spośród okien drewnianych lub drewniano-poliuretanowych. Każdy model dostępny jest w kilku wersjach:

  • kalopowo-obrotowe - tego rodzaju okna są doskonałym rozwiązaniem dla dachów o nachyleniu 45°. Warto jednak pamiętać, że w tym wypadku poddasze powinno mieć wysoką ściankę kolankową.
  • z górnym lub dolnym otwieraniem - rodzaj otwierania powinien być dopasowany do krawędzi istniejącej ścianki kolankowej oraz do wysokości, na jakiej chcesz zamontować okno dachowe. Jeżeli wybierzesz górne otwieranie, okno powinno być nisko zamontowane, a jeśli dolne - powinieneś zwrócić uwagę na to, czy pod oknem będziesz mógł coś postawić, np. meble.

Osoby, którym zależy na pięknych widokach i dużej ilości światła, powinny postawić na okna dachowe montowane w zestawach. Okna KOMBI to doskonałe rozwiązanie. Pozwalają optycznie powiększyć każde pomieszczenie. Jest to niezwykle istotne, jeżeli poddasze mieszkalne nie jest dużych rozmiarów.

“okno

Co daje użytkownikowi system sterowania elektrycznego VELUX Integra?

Firma VELUX mając na uwadze oczekiwania swoich Klientów, poza wysokiej jakości oknami dachowymi i dedykowanymi i akcesoriami oferuje również elektryczne systemy, które pozwalają z poziomu panelu lub telefonu zarządzać oknami dachowymi. Jednym z nich jest system VELUX INTEGRA®, dzięki któremu bez problemu można obsłużyć okna i inne akcesoria dachowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się na stosunkowo wysoki montaż okien dachowych, przez co ich tradycyjne otwieranie i zamykanie może sprawiać użytkownikowi problem.

Autor: Aneta Wojtczak

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
pixel