2021-03-15

Jak przeprowadzić montaż rolet zewnętrznych FAKRO?

Głównym zadaniem rolety zewnętrznej umieszczonej na oknie dachowym jest ochrona poddasza przed nadmiernym nagrzaniem. Dodatkowo pozwala na tyle zaciemnić dane pomieszczenie, aby można było w nim spokojnie odpocząć i umożliwia zachowanie prywatności. Dzięki temu, że roleta zewnętrzna jest umieszczona na zewnątrz, świetnie chroni przed mocnymi promieniami słonecznymi, więc nie musimy martwić się o skutki narastającego upału. Modele rolet zewnętrznych pochodzących od firmy FAKRO to pomysł dla osób, które mają wysokie wymagania, ale jednocześnie zależy im na rozwiązaniach na każdą kieszeń. Jest to marka oferująca nam świetną jakość okien dachowych, które można zakupić od razu z atrakcyjnymi akcesoriami, sprawiającymi, że komfort korzystania z poddasza jeszcze bardziej wzrasta. Warto więc zapoznać się z roletami zewnętrznymi pochodzącymi od firmy FAKRO, która jest jednym z czołowych producentów zajmujących się stolarką okienną na rynku.


Z artykułu dowiesz się:

 1. czym są rolety zewnętrzne ARZ
 2. czym charakteryzuje się roleta manualna FAKRO ARZ-H
 3. czym charakteryzuje się roleta elektryczna FAKRO ARZ Z-Wave
 4. czym charakteryzuje się roleta solarna FAKRO ARZ-Solar
 5. jakie są korzyści płynące z zakupu rolet zewnętrznych firmy FAKRO
 6. Jak zamontować rolety zewnętrzne FAKRO?


“okna

Rolety zewnętrzne firmy FAKRO

Firma FAKRO znana jest przede wszystkim z produkcji okien dachowych. Okazuje się jednak, że warta uwagi jest również jej oferta dotycząca rolet zewnętrznych. Jest ona skonstruowana w taki sposób, aby każdy potencjalny klient, mógł wybrać tu coś dla siebie. Do wyboru mamy rolety sterowane manualnie, elektrycznie oraz modele solarne, dla osób, które cenią sobie rozwiązania ekologiczne.

Rolety zewnętrzne FAKRO ARZ przeznaczone są tylko dla okien dachowych firmy FAKRO.Pomagają utrzymać prawidłową temperaturę na poddaszu, pozwolą Ci je totalnie zaciemnić, zminimalizować hałasy pochodzące z zewnątrz oraz umożliwią zachowanie całkowitej prywatności.

Czym więc charakteryzują się poszczególne modele rolet zewnętrznych firmy FAKRO?

Roleta manualna FAKRO ARZ-H

Ten typ rolet zewnętrznychrolet zewnętrznych wspaniale nadaje się dla okien obrotowych FT_ i o podwyższonej osi obrotu FYP proSky, FDY proSky. Nie są one jednak kompatybilne z oknami FTT Thermo. Do okien FYP proSky, FDY proSky oraz FGH Galeria a także do zespoleń z naświetlami dolnymi FX, należy zamówić specjalne wersje rolet. Jest to propozycja dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania idące w parze z wysoką jakością produktu.

Roleta elektryczna FAKRO ARZ Z-Wave

Jest to model rolety zewnętrznej przeznaczonej dla wymagających użytkowników, których manualne rozwiązania nie interesują. Jest ona wyposażona w napęd elektryczny obsługiwany przez pilota do zdalnego sterowania lub za pomocą przełącznika umieszczonego w ścianie. Przeznaczona jest do okien obrotowych FT_, PT_, uchylno-obrotowych FP_, PPP preSelect i o podwyższonej osi obrotu FYP proSky, FDY proSky. Tak jak w przypadku rolet manualnych, do okien FYP proSky, FDY proSky oraz FGH Galeria, a także do zespoleń z naświetlami dolnymi FX, należy zamówić specjalne wersje rolet.

Roleta solarna FAKRO ARZ-Solar

“okna

Roletą solarną firmy FAKRO można sterować w taki sam sposób jak w przypadku rolety elektrycznej. Jest ona wyposażona w sterownik i akumulator ładowany dzięki baterii słonecznej umieszczonej w rolecie. Jest to rodzaj rolet zalecany wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia zasilania 230V. Typ okien do jakich jest przeznaczona oraz wskazanie do zakupu specjalnych wersji rolet jest takie samo jak w przypadku rolety elektrycznej.

Korzyści płynące z zakupu rolet zewnętrznych firmy FAKRO

 • Możliwie najlepsza ochrona przed nadmiernym nagrzaniem poddasza;
 • ograniczenie strat ciepła podczas zimowego okresu;
 • zapewnienie całkowitego zaciemnienia pomieszczeń;
 • komfort poczucia prywatności;
 • skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV;
 • zmniejszenie natężenia hałasu pochodzącego z zewnątrz;
 • jest to skuteczna ochrona przed włamaniem;
 • w przypadku rolet elektrycznych oraz solarnych mamy możliwość sterowania nimi za pomocą pilota lub przełącznika naściennego;
 • roletę solarną można zamontować bez konieczności prowadzenia jakiegokolwiek okablowania.

Jak zamontować rolety zewnętrzne FAKRO?

“okna

Samo zakupienie rolet zewnętrznych to jedno, ale warto wiedzieć, w jaki sposób je zamontować. Poniżej znajdziesz skrócony opis montażowy poszczególnych modeli rolet, a na stronie producenta pobierzesz wyczerpujące instrukcje oraz filmiki instruktażowe:

 • roleta ARZ-H– jest ona wyposażona w specjalną korbkę, która pozwala na podnoszenie i opuszczanie rolety. Tutaj znajdziesz pełny opis instruktażowy, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez montaż rolety;
 • roleta Z-Wave– ta roleta sterowana elektrycznie zasilana jest mocą o wartości 15V DC. Obsłużysz ją za pomocą pilota do sterowania lub naściennego przełącznika. Tutaj znajdziesz pełną instrukcją montażu;
 • roleta ARZ Solar– jest obsługiwana w taki sam sposób jak model elektryczny. To wspaniałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie odnawialne źródła energii. Prosta instrukcja montażu rolety solarnej czeka na Ciebie tutaj.

Każda z przedstawionych rolet zewnętrznych jest prosta w montażu. Instrukcje stworzone przez firmę FAKRO są łatwe w przekazie, co sprawia, że przeprowadzenie montażu staje się jeszcze prostsze. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby montować roletę samodzielnie, koniecznie poproś o pomoc fachowca, który sprawi, że roleta szybko pojawi się na Twoim oknie dachowym.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Ok
2023-04-16
Wszystko sprawnie i szybko. Bardzo dobry kontakt , pełen profesjonalizm
pixel