2021-03-16

Jak prawidłowo ocieplić okno dachowe?

Kiedy decydujemy się na zakup okna dachowego, należy pamiętać, aby dokupić do niego dedykowany kołnierz uszczelniający. To właśnie ten element gwarantuje szczelne zamontowanie okna w połaci dachowej. Poddasze to miejsce, w którym coraz częściej aranżujemy sobie komfortowy kąt do życia. Warto więc postarać się, aby było tam ciepło i sucho. Sprawdź więc, jakim wymaganiom powinieneś sprostać, aby uzyskać pożądany efekt. Zapoznaj się również z ofertą najlepszych producentów okien dachowych na rynku, którzy oferują innowacyjne rozwiązania dla Twoich okien dachowych.


Z artykułu dowiesz się:

  1. dlaczego należy prawidłowo ocieplic okno dachowe
  2. jaki zestaw izolacyjny przygotowała firma VELUX
  3. co może nam zaoferować firma FAKRO
  4. dlaczego warto zainwestować w kołnierz uszczelniający firmy DAKEA


“okna

Prawidłowe ocieplenie okna w połaci dachowej

Przeprowadzając montaż okien dachowych, należy pamiętać o prawidłowej izolacji, która zapobiega przed powstawaniem mostków termicznych, nie pozwala przeciekać i gwarantuje nam komfort na długie lata. Wielu znanych producentów zajmujących się stolarką okienną proponuje zakup zestawów ocieplających, które można zamówić wraz z oknem lub całkowicie oddzielnie. Warto przyjrzeć się co oferują one swoim potencjalnym klientom.

Velux – zestaw izolacyjny BDX

Zestaw izolacyjny BDX może być zamontowany na dachu z izolacją na krokwiach, na dachach deskowanych oraz tam, gdzie znajduje się izolacja pomiędzy krokwiami z naciągniętą folią pod łatami. System ten składa się z trzech elementów: ramy izolacyjnej, wokółokiennej izolacji przeciwwilgociowej i rynienki odwadniającej. Każdy z tych trzech elementów ma swoje zadanie do wykonania. Chodzi głównie o podwyższenie czynnika przenikania ciepła, działanie przeciwwilgociowe oraz odprowadzenie wilgoci poza obręb okna.

Wybierając zestaw izolacyjny BDX, będziesz miał pewność, że nie grożą Ci żadne mostki termiczne ani zatrzymywanie się wody deszczowej przy oknie. Dodatkowo system ten można zamontować samodzielnie. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby montować go sam, zawsze możesz poprosić o pomoc fachowców.

FAKRO – zestaw izolacyjny XDP

“okna

Jeśli zależy Ci na wykonaniu szybkiego i szczelnego montażu izolacji paroprzepuszczalnej i termoizolacyjnej swojego okna dachowego, zestaw izolacyjny XDP z pewnością spełni Twoje wymagania. Zestaw składa się z kołnierza paroprzepuszczalnego, który służy do połączenia folii dachowej z oknem dachowym. Element ten wykonany jest z wysokiej jakości membrany wysokoparoprzepuszczalnej EUROTOP. Kołnierz został stworzony w taki sposób, aby jego boki umożliwiały założenie go bezpośrednio na łaty, bez zwracania uwagi na odstęp między nimi i na ich grubość. Materiał termoizolacyjny wykonany jest z bloków wełny owczej, które posiadają odpowiednią gęstość i sprężystość, co z kolei przekłada się na świetne docieplenie i szczelne okna dachowe. Zestaw izolacyjny XDP powinien być dobrany zawsze do odpowiedniego okna dachowego.

Firma FAKRO przygotowała również dla swoich klientów kołnierz uszczelniający z dodatkową termoizolacją. Kołnierz do okna dachowego FAKRO EHV-AT Thermo jest wyściełany od wewnątrz elastycznym materiałem dociepleniowym, szczelnie przylegającym do ościeżnicy okna. Po zamontowaniu tworzy więc termoizolacyjną ramę. Kołnierz nie dopuszcza do powstawania mostków termicznych i ogranicza straty ciepła. Jest on przeznaczony zarówno do okien wykonanych z PVC, jak i okien drewnianych i aluminiowych. W zależności od typu okna może on podnieść współczynnik przenikania ciepła nawet do 15%. Kołnierze Termo są uniwersalne i można je stosować do różnych pokryć dachowych.

DAKEA – kołnierz z folii paroprzepuszczalnej RUC

“okna

Zależy Ci na szybszym zamontowaniu okna dachowego? Zapoznaj się więc z ofertą firmy DAKEA, która oferuje kołnierz uszczelniający z folii paroprzepuszczalnej RUC, skracający czas montaży okna w połaci dachowej. Jest on wykonany z elastycznej, rozciągliwej włókniny z paroprzepuszczalną poliuretanową powłoką. Czas zamontowania kołnierza jest krótszy, ponieważ nie wymaga się tu żadnego przycinania folii i składania podkładu z wielu różnych elementów. Kołnierz RUC gwarantuje wodoszczelność w 100%, gdyż jest to materiał, który nie posiada żadnych łączeń, przez które ewentualnie mogłaby się dostać woda. Materiał, z którego powstał kołnierz, jest ognioodporny i posiada większą tolerancję na zmienną temperaturę ( od -40 do +80 stopni Celsjusza). Możesz otrzymać go bezpłatnie do okien takich jak: Dakea Better, Dakea Best, Dakea Best PVC, Dakea Better PVC i Dakea Ultima.

Rozwiązań, pomagających zachować szczelność okien dachowych jest wiele. Jednak najważniejsze to sięgać po te, które pochodzą od najlepszych dostawców na rynku, zajmujących się produkcją stolarki okiennej.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 421 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-27
Bardzo dobry kontakt. Pełen profesjonalizm .Polecam
2023-04-04
Super polecam
pixel