2021-04-12

Inteligentne okna dachowe do domu

Inteligentne domy cieszą się coraz większą popularnością i są chętniej budowane. Możliwość obsługi domu poprzez komputer, tablet czy smartfon to olbrzymia wygoda. Inteligentne domy to gwarancja bardzo wysokiego komfortu funkcjonowania w nich i możliwość sprawnego realizowania wszystkich zadań domowym zaciszu. Nie dziwi zatem fakt, że również okna dachowe występują jako produkty inteligentne i posiadają systemy, które pozwalają na komfortowe sterowanie nimi. Inteligentne okna dachowe są przy tym dostępne dla coraz większej liczby osób. Już nie tylko osoby zamożne mogą pozwolić sobie na korzystanie z takich rozwiązań. Wielu producentów oferuje wysokiej klasy rozwiązania, które są dostępne w bardzo przystępnych cenach i korzystanie z takowych jest niesamowicie wygodne.


Z artykułu dowiesz się:

 • jak podnieść funkcjonalność domu
 • jakie rozwiązania oferuje firma FAKRO
 • co proponuje firma VELUX

 • inteligentne rozwiązania, okna dachowe elektryczne FAKRO, okna dachowe elektyczne VELUX

  Inteligentne okna dachowe podnoszą funkcjonalność domu

  Zdecydowanie się na inteligentne rozwiązania do domu podnosi funkcjonalność nieruchomości i wpływa bardzo mocno na komfort korzystania z niej. Inteligentne systemy sprawiają także, że dom staje się bardziej nowoczesny. Sprawowanie kontroli za pomocą urządzeń elektronicznych może dotyczyć zarówno otwierania i zamykania okien, jak również ich uchylania czy opuszczania i podnoszenia rolet. Nie ruszając się z kanapy można zatem wygodnie zarządzać oknami dachowymi w całym domu. Nadzorowanie wszystkiego odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji, którą można zainstalować na telefonie. Jej obsługa jest bardzo intuicyjna. Możliwość sterowania nie jest dodatkowo ograniczona miejscem. Nawet znajdując się na drugim końcu świata możliwe jest otworzenie konkretnego okna. Taka możliwość powoduje, że zarządzanie domem będzie czystą przyjemnością, ponieważ każdemu z nas może się zapomnieć zamknąć okno. Możliwość zdalnej kontroli powoduje, że nie trzeba wracać do domu. Wystarczy jedynie z poziomu aplikacji zamknąć poszczególne okna. Dodatkowo podnosi to bezpieczeństwo, gdyż w domu na czas wyjazdu okna na pewno nie pozostaną uchylone bądź otwarte na oścież. Każdy domownik doceni takie inteligentne okna dachowe, którymi zarządzanie jest bardzo intuicyjne.

  Rozwiązania proponowane przez firmę FAKRO

  inteligentne rozwiązania, okna dachowe elektryczne FAKRO, okna dachowe elektyczne VELUX

  Jeżeli mowa o oknach dachowych to nie sposób nie wspomnieć o firmie FAKRO, która jest jednym z czołowych producentów tych produktów. Okna dachowe FAKRO mogą być również wyposażone w inteligentne systemy, które pozwalają na łatwe zarządzanie ich położeniem, czyli otwieranie, zamykanie bądź uchylanie pod różnym kątem. Okna tego producenta zachwycają trwałością i świetnymi parametrami, a teraz również są wyposażone w specjalne systemy sterujące. System smartHome od FAKRO to rozbudowane oprogramowanie, które pozwala zarządzać w jednej aplikacji wieloma urządzeniami znajdującymi się w domu. Za pomocą oprogramowania możliwe jest sterowanie:

  • Oknami dachowymi Z-Wave
  • Markizami oraz roletami do powyższych okien
  • Oknami do dachów płaskich
  • Drzwiami przesuwnymi HS
  • Bramą do garażu
  • Drzwiami wejściowymi

  Mnogość funkcji w systemie FAKRO daje ogrom możliwości. Wybierając okna dachowe FAKRO postaw na urządzenia sterujące i aplikację do zarządzania nieruchomością.

  Inteligentne propozycje od firmy Velux

  inteligentne rozwiązania, okna dachowe elektryczne FAKRO, okna dachowe elektyczne VELUX

  Również firma Velux dla swoich klientów przygotowała inteligentne rozwiązania. Firma jako jeden z pionierów inteligentnych systemów proponuje dopracowane urządzenia, które dają szerokie możliwości zarządzania wszystkimi przeszkleniami znajdującymi się w domu. Okna dachowe Velux z oferty Velux Active są wyposażone w możliwość kontrolowania ich za pomocą urządzeń elektronicznych.

  System ten daje bardzo szerokie możliwości zarządzania oknami dachowymi oraz klimatem w całym domu. Wystarczy jedynie zakupić odpowiednie urządzenia, które pozwalają sterować wieloma urządzeniami w domu. Następnie całość zaprogramować w odpowiedni dla siebie sposób. Można dzięki temu zupełnie zautomatyzować proces zarządzania oknami, których domownicy nie będą musieli samodzielnie otwierać i zamykać. Istnieje także możliwość obsługi manualnej za pomocą aplikacji. W takiej sytuacji z poziomu smartfona lub tabletu można otwierać i zamykać poszczególne okna w domu.

  Osoby, które pragną unowocześnić swoją nieruchomość powinny zdecydować się na korzystanie z okien dachowych połączonych z inteligentnymi systemami. Technologie z grupy Smart Home to przyszłość, którą mamy na wyciągnięcie ręki. Urządzenia proponowane przez producentów okien dachowych oferują szeroką funkcjonalność. Wpływają na komfort przebywania w domu, ale również na bezpieczeństwo domowników i zgromadzonego wewnątrz dorobku. W połączeniu z bezawaryjną pracą, łatwością instalacji i prostą konfiguracją stanowią świetny wybór dla wszystkich osób będących na etapie budowy swojego domu i nie tylko.

  Autor: Małgorzata Buchkovska

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.69 / 5.00 423 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-05-14
  Ok
  2023-03-30
  Polecam
  pixel